У полтавських магазинах вилучають токсичні іграшки

У полтавських магазинах вилучають токсичні іграшки

На що орієнтуються більшість батьків, вибираючи іграшки для дітей? Дуже часто – на їхній зовнішній вигляд, адже це приваблює малечу. Проте, як розповіли у головному управлінні Держпродспоживслужби України в Полтавській області, низька якість представлених на полицях місцевих магазинів іграшок просто вражає. Іноді виробники заради яскравості та оригінальності свого виробу не гребують нічим. А у деяких іграшках у лабораторних умовах фахівці знайшли свинець та інші небезпечні для здоров’я дітей складники.

Під час проведення чергової планової перевірки продукції у місцевих торгових точках спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби виявили іграшки, які не відповідали чинними технічним регламентам. А враховуючи те, що ці вироби належать до продукції з високим ступенем ризику, частину з них передали на експертизу. На підставі одержаних від ДП «Укрметртестстандарт» даних стало відомо, що частина іграшок не відповідала вимогам за вмістом свинцю. Цей важкий метал токсично діє практично на всі органи і системи організму людини. Свинець є більш токсичним для дітей, ніж для дорослих. Він також є кумулятивною отрутою і в малих дозах проявляє неспецифічну дію, що призводить до безсимптомного накопичення змін в органах і тканинах.
Результати клінічних та епідеміологічних досліджень свідчать, що тривалий контакт зі сполуками свинцю призводить до зростання артеріального тиску та збільшує ризик виникнення артеріальної гіпертензії і серцево-судинної патології.
Свинець виявили в іграшках для хлопчиків, але батькам дівчаток також варто бути насторожі. На деяких іграшках виявили неякісне фарбування. А відшаровані під час гри від одягу ляльок «блискітки» можуть потрапити до дихальних шляхів дитини, викликати подразнення слизової оболонки гортані, задуху. Окрім цього, іграшки мають виражений запах пластику, що може викликати сильну алергічну реакцію у дитини, астму та інші хронічні захворювання.
Наразі продавцям заборонили реалізовувати таку продукцію на ринку міста з вимогою повернути іграшки виробнику. Також фахівці Держпродспоживслужби попереджають покупців: обираючи речі для забав малечі, слід керуватися такими критеріями: вони мають бути без запаху, навіть слабкого. Чим сильніший запах, тим більше виділяється летучих токсичних хімічних речовин. Треба уникати пластмасових іграшок, покритих фарбою чи лаком. Адже більшість фарб не лише токсичні, але й можуть відшаровуватися та потрапляти в рот дитини.

За матеріалами ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області підготувала Юлія ХОМЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий