Інформаційний кур’єр

У Полтавській області з’явились інтерактивні бюджети шкіл

Пирятинська об’єднана територіальна громада Полтавської області запустила інтерактивний інструмент бюджету шкіл.
Згідно із даними Міністерства фінансів України, у 2019 році загальні видатки на денні школи склали 94 мільярди гривень, або в середньому 23108 гривень на одного учня. У Полтавській області торік видатки на денні заклади склали 1,6 млрд грн на 39 тис. учнів. У містах середні видатки на одного учня склали 18,8 тис. грн, а в сільській місцевості – 39 тис. грн.
«В умовах децентралізації змінюється характер фінансування шкіл – контроль над ефективністю витрат переходить від центральної влади до місцевих громад, – зазначив виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень (CASE) Україна Дмитро Боярчук. – Однак наразі батьки не мають зручних інструментів, які б у спрощеному вигляді дозволили відслідковувати витрати школи, порівнювати між собою різні заклади та оцінювати їх ефективність».
Відтепер мешканці громади можуть дізнатися про обсяги коштів, які виділяються на кожну школу, та отримати візуалізовану детальну інформацію про напрямки видатків. Наприклад, дізнатися суму витрат на зарплату працівникам школи, витрати на комунальні послуги та енергоносії, продукти харчування, закупівлю комп’ютерного обладнання тощо.
Також користувачі інтерактивного бюджету школи можуть прямо на сайті ставити запитання, вести обговорення та робити свої пропозиції щодо розподілу коштів на розвиток школи.
CASE Україна, крім окремих бюджетів шкіл, запустив онлайн-платформу, завдяки якій батьки можуть порівняти показники своєї школи – кількість учнів, кількість учителів, загальні видатки, видатки на одного учня – із іншими закладами ОТГ, регіону та України в цілому. Наприклад, за допомогою CASE можна дізнатися, що Пирятинський ліцей однойменної ОТГ має 69 учителів, які навчають 840 учнів, на що закладу в 2020 році виділено 27,6 млн грн, або 33 тис. грн на одного учня. А в Пирятинській ЗОШ №4 цієї ж громади 49 учителів навчають 569 дітей, на що мають фінансування у розмірі 13,7 млн грн або 24 тис. грн на одного учня.
Як повідомляють розробники, мешканці будь-якої ОТГ можуть на сайті онлайн-платформи подати заявку на безкоштовне створення інтерактивних бюджетів шкіл.
Нині, окрім Пирятинської ОТГ, до інтерактивних бюджетів підключені школи ще 22-х громад, які разом охоплюють 14 областей України.
Інструменти запущено в рамках проекту Global Communities «Децентралізація приносить прозорість та ефективність в медицині та освіті»(ДІЄМО). Розробка та бюджетне консультування були забезпечені Центром соціально-економічних досліджень (CASE) Україна.

Прес-служба CASE Україна.

Поділися:

Добавить комментарий