У Придніпрянському – лавандовий рай

У Придніпрянському – лавандовий рай

Магічну квіткову експозицію створили у Придніпрянському, що у Кобеляцькій громаді. Офіційно це – сімейна садиба «Lavender Life». Цю садибу легко можна впізнати: вона виділяється з-поміж інших збереженою архітектурою 60-х, коли село переселялося на нове місце.
Перепусткою служить дзвіночок біля хвірточки.
– Загадуйте бажання і заходьте, – запрошує господиня Алла Ковбаса.
Переступивши поріг «Батьківської хати», аж мурашки пробігли по тілу: я потрапила в своє дитинство – такий же буфет для посуду, піч, вишиті картини, прядка, яка взимку була невід’ємним атрибутом кожної хати, домоткані килими на стінах і доріжки на підлозі.
Алла показала справжні раритети: стіл, якому не менше 100 років, скриня, на якій зберігся напис: корова погуляла, 1943 рік, менша скриня – подарунок від підписниці (Алла веде сторінку в Інстаграмі) тощо.
Є тут і колекція традиційних літніх головних уборів – брилів, а також глиняних глечиків. Окрему увагу господиня звертає на коромисло: його передали з Покровського, де зараз дуже жарко (маються на увазі, на жаль, не температурні показники).
– Ми намагалися зберегти й відтворити реалії життя наших пращурів, тому купували, вимінювали, приймали в дарунок речі, так би мовити, з минулого.
Цю хату родина придбала з наміром облаштувати її під дачу, а з часом вона стала частинкою зеленого туризму.
– Я виросла неподалік, через хату, добре пам’ятаю бабусю, яка тут мешкала. Живу з родиною в Дніпрі, але часто приїжджаю до батьків. Кілька років тому захопилася ідеєю вирощувати лаванду. З’явилася потреба в розширенні земельної ділянки, приміщенні для пакування саджанців, виготовлення букетів і крафтових виробів із лаванди.
Дійсно, в хаті стоїть неймовірний аромат лаванди, який заспокоює, знімає тривогу.
А нам уже не терпиться зануритися в лавандове море… Дорогою до нього розуміємо, скільки ж тут вкладено фізичних сил і фінансів, аби облаштувати територію, зробити оригінальні локації для відпочинку і фотосесій. Алла підтвердила наші припущення:
– Ви не уявляєте, скільки звідси вивезли всякого непотребу, вирубали непрохідних хащів! Неоціненну допомогу надали й продовжують надавати мої батьки – Андрій і Любов Очкасі. І хоч мають поважний вік, та й хвилини не сидять без роботи: такої вже вони вдачі! На садибі немає жодного квадратного метра, який би ми не перебрали власними пучками.
Дійсно, тут всьому дали друге життя: деревам, будівлям: осучаснили їх, зберігши минувшину. Алла демонструє нам свій ексклюзив – мініатюрний дерев’яний будиночок, але його призначення поки що залишається для нас загадкою.
– Ми з подругою робимо готелі (з екологічно чистих матеріалів) для бджіл осмій, які в нас живуть. Один із них навіть придбали для американського посольства.
Виявляється, бджоли осмії значно кращі запилювачі, ніж медоносні, бо працюють при більш низьких температурах. Живуть на садибі й бджоли-теслярі. Коли Алла Ковбаса вперше їх побачила, то подумала, що це шершень, а підписники підказали, що ця комаха, схожа на джмеля, є прекрасним запилювачем рослин, але називається бджола-тесляр, оскільки свої гнізда робить у пеньках, всохлих деревах, дерев’яних стінах. До речі, ця комаха занесена в Червону книгу. Уявіть, яка аура панує на садибі, якщо її облюбували такі комахи!
А вже красу й кольори лавандового поля словами не передати: це треба бачити на власні очі! Тим більше, що для організованих груп власники садиби проводять міні-майстер-класи з приготування соусу, зі створення букетів зі свіжої лаванди, пригощають трав’яними чаями тощо.
А ще родина має цікаву життєву історію, пов’язану з лавандою.
– Ми займалися продажем саджанців лаванди. Одного разу близько тисячі саджанців придбав юнак із Харківської області. Ми підтримували зв’язок, консультували його з питань догляду за рослинами. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну й там стало дуже небезпечно, ми запропонували йому приїхати в Придніпрянське. Він погодився, а доля приготувала сюрприз: між Володимиром і нашою донькою Марією пробігла іскорка кохання, і вони стали зустрічатися.
Можливо, ще на когось чекає своя лавандова історія?! Не упустіть свій шанс! Сезон цвітіння наразі в розпалі, приємна господиня чекає гостей, які бажають подорожувати лавандовим океаном! Тел. 0984146459.

Наталя ПУЗИНА
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий