У Решетилівці відкрили  сучасний мультифункціональний спортивний майданчик

У Решетилівці відкрили сучасний мультифункціональний спортивний майданчик

Приємний подарунок молодь Решетилівки отримала якраз напередодні 29-ї річниці Дня Незалежності від обласної та місцевої влади. Днями у житловому масиві по вул. Покровській офіційно відкрили новий мультифункціональний майданчик зі штучним покриттям для занять ігровими видами спорту. Відтепер жителі цього мікрорайону мають змогу займатися такими видами спорту, як міні-футбол, баскетбол, волейбол та теніс, безпосередньо на території ОСББ.

Будівництво майданчика загальною вартістю понад 2 мільйони гривень стало можливим завдяки тісній співпраці виконавчого комітету Решетилівської міської ради, голова громади – Оксана Дадюнова, та Полтавської обласної ради. Спортивний майданчик побудовано за співфінансування з обласного бюджету
(1 мільйон 345 тисяч гривень) та бюджету Решетилівської міської ОТГ (775 тисяч гривень). Загалом цього року, навіть попри карантин, в області було відкрито десять мультифункціональних майданчиків. Новий об’єкт спортивної інфраструктури, виконаний з якісних матеріалів, у Решетилівці ідеально вписався в інтер’єр затишного дворика, тому прослужить не один рік.

Дитячі ігри на асфальті надихнули дорослих реалізувати давню ідею

Відкриття майданчика не залишилося непоміченим для місцевих мешканців, особливо для жителів прилеглих будинків. Тож, навіть попри загрозу потрапити під дощ, решетилівці підтягувалися з дітьми та онуками. Навіть ті, хто не зміг особисто бути присутнім на спортивному святі громади, споглядали за ним з вікон багатоповерхівок. Особливо світилися від щастя очі найменших жителів громади, тож цього дня керівництво області й району вирішило дещо відійти від уставленої традиції і доручило перерізати святкову червону стрічку дітям. Зробили це учасники місцевого танцювального колективу «Золотий прайд».
На урочистості завітали голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та секретар Решетилівської міської ради Оксана Дадюнова. На думку Олександра Біленького, головною метою даного проєкту було привернення уваги молоді до активного способу життя та змістовного дозвілля. Адже лише створення відповідних умов для цього дозволить виховати здорову націю.
«Ідея зведення спортивного майданчика саме на цьому місці не нова, – повідомив голова обласної ради. – Раніше тут була просто заасфальтована ділянка землі між багатоповерхівками, а за проєктом будівництва мікрорайону дійсно мав бути спортивний майданчик. Але так трапилося, що 20–30 років діти грали у футбол просто на асфальті. Тому, щоб у них були комфортні умови для занять спортом, було вирішено збудувати повноцінний сучасний мультифункціональний спортивний об’єкт європейського зразка. Поки що це перший майданчик такого типу, якщо не брати до уваги той, який розміщений в аграрному ліцеї. Тож ми хочемо, щоб він ніколи не пустував і був хорошою базою для зростання майбутніх чемпіонів. Взагалі схожі спортивні об’єкти на Решетилівщині ще є. Зокрема на стадіоні «Колос», у селі Покровському (колишня Решетилівська громада). Також добудовується спортивний майданчик у селі Сухорабівка. Ми хочемо, щоб у кожному населеному пункті були спортивні майданчики подібного класу. Розумію, що для цього потрібні значні фінанси, але я переконаний: аби діти й дорослі займалися спортом, необхідні кошти завжди знайдуться».
Також під час спілкування з журналістами Олександр Біленький зазначив, що згідно з обласною Програмою розвитку фізичної культури і спорту на 2017–2020 роки на Полтавщині відкривають нові багатофункціональні спортивні майданчики із синтетичним покриттям та тренажерним обладнанням. Що є, безумовно, хорошим прикладом реалізації важливих проєктів за рахунок співфінансування з обласного та місцевих бюджетів.
Попри те, що погода внесла свої корективи, свято продовжили змагання зі стрітболу, в яких взяли участь чотири команди дорослих: три – з Решетилівки й одна – з Полтави: «З коня», «Bad Boys», «Давно не діти» та «BRUTMEN». Для кращої групи підтримки і всіх охочих позмагатися були підготовлені подарунки – м’ячі та аксесуари для тренувань.

У Решетилівці відкрили  сучасний мультифункціональний спортивний майданчикСпортивні надії Решетилівки

За кілька хвилин ходьби від нового спортивного майданчика живе і 16-річний Данило Денисов. Тож він одним із перших прийшов з друзями його випробувати. Окрім різних видів спорту, юнак цікавиться і танцями. Першими позитивними враженнями від побаченого поділився з журналістами.
«Всі друзі і знайомі позитивно відгукуються про новий майданчик і, думаю, залюбки прийдуть сюди займатися спортом, – говорить Данило. – Такі місця Решетилівці дуже потрібні, адже це щось більше, ніж просто черговий спортивний майданчик. Це місце, де молодь може зібратися у вільний від навчання час, помріяти, поспілкуватися, розімнутися. Ми з друзями вважаємо, що це вже четвертий такий майданчик у нашому місці, куди можна вільно дістатися і займатися спортом, адже сидіти вдома в теплу пору року дуже не хочеться. Вже встигли оцінити можливості нового об’єкта, все зручне, залишилося натягнути сітку, щоб можна було займатися ще й волейболом. Можна пограти тут і в баскетбол, міні-футбол. Єдине побажання – зробити роботу таких спортивних майданчиків цілодобовою. Поки що доводиться заздалегідь домовлятися про передачу ключів».
Більшість місцевих жителів, з якими довелося спілкуватися, також високо оцінили можливості нового мультифункціонального майданчика. Олена Романова проживає у цьому мікрорайоні Решетилівки з 1993 року. Тож близько 20 років мала змогу спостерігати за цим місцем, де завжди було багато дітей:
– Наша родина підтримала ініціативу місцевої і обласної влади створити мультифункціональний спортивний майданчик у цьому мікрорайоні. Ми виховуємо двох хлопчиків – Єгора і Єфима. Одному скоро буде шість років, другому – вісім. Вони обоє дуже люблять займатися спортом, зокрема футболом. Тому радіємо, що тепер є такий гарний закритий майданчик, де діти зможуть почувати себе у безпеці. Раніше вони також гралися на цьому місці, але це був асфальт, діти могли випадково вибігти на проїжджу частину дороги, ненароком потрапити під автомобіль. Хоча рух у цьому спальному районі і не є інтенсивним, але ризик все ж був. За останні кілька років це один з найкращих задумів. Майданчик у самому центрі Решетилівки, де є великий житловий комплекс з 216 квартир, ніколи не стоятиме порожнім.
За статистикою, нині на Полтавщині нараховується близько 62 відсотків дітей, які не ходять на фізкультуру з різних причин. З часом у них може розвинутися гіподинамія, виникнути проблеми з опорно-руховим апаратом, органами дихання, серцево-судинною системою. Тому керівництво району і області переконане, що потрібно і надалі створювати такі об’єкти, впроваджувати і поглиблювати заняття спортом, бо це позитивно впливає на здоров’я нації, її довголіття.

Поділися:

Добавить комментарий