У селищі Гоголеве православна громада перейшла з Московського патріархату до Православної Церкви України

У селищі Гоголеве православна громада перейшла з Московського патріархату до Православної Церкви України

Подія відбулася на малій батьківщині класика світової літератури Миколи Гоголя. Місцева православна громада стала першою з громад Московського патріархату на Полтавщині, яка зробила під час народної війни за незалежність український вибір, ставши на бік єдиної канонічної православної церкви. Свято-Миколаївський храм у селі Гоголеве перейшов з Московського патріархату до Православної Церкви України.
Рішення про перехід до ПЦУ 24 березня ухвалила релігійна громада. Відтепер храм підпорядковується Полтавській єпархії ПЦУ. Про це повідомив настоятель храму отець Павло. «Люди, побачивши, що предстоятель Російської православної церкви Кирило схвалює вбивство українців, вирішили перейти у підпорядкування Православної церкви України та молитися за наших воїнів українською», – повідомив отець Павло. У суботу, 26 березня, у Свято-Миколаївському храмі відбувся молебень за воїнів, які загинули на війні з росією. Це була перша служба українською мовою у храмі у Гоголевому.
* * *
Під час телемарафону українських телеканалів предстоятель ПЦУ Митрополит Київський і всієї України Епіфаній оприлюднив заяву, в якій зокрема йдеться: «Ми закликали і зараз закликаємо в цей непростий час об’єднатися всіх українців навколо нашого престольного міста Києва. Ми відкриті, ми з любов’ю готові прийняти всіх, бо всі християни в Україні неодмінно повинні об’єднатися в єдиній помісній православній церкві. Цей час якраз і настав…»

(За матеріалами Полтавського офісу УІНП).

Добавить комментарий