У Великих Сорочинцях завершилося легендарне ярмаркування

У Великих Сорочинцях завершилося легендарне ярмаркування

«Чого нема на тому ярмарку! Колеса, скло, дьоготь, тютюн, ремінь, цибуля, крамарі всякі… так що хоч би в кишені було рублів із тридцять, то й тоді б не закупив усього ярмарку», – писав свого часу геніальний письменник Микола Гоголь, який увіковічив Сорочинський ярмарок у однойменній повісті з циклу повістей «Вечори на хуторі біля Диканьки». Цього року виповнилося 210 років з дня його народження, тож не дивно, що масштабне мега-торговище, яке пройшло з 20 по 25 серпня, присвятили цій даті. І нині Національний Сорочинський ярмарок залишається чи не єдиним в Україні масштабним заходом, що дає найповніше уявлення не лише про побут Полтавщини, а й загалом про державу, її народ, економіку, історію і культуру. Це не просто велике народне свято, на якому свою продукцію представляють провідні підприємства з України та інших держав, а й яскрава театралізована вистава за участю героїв творів Миколи Гоголя та фольклорних колективів.

Сорочинське торговище – цьогорічні особливості

– Нинішнього року на початку літа відбулася презентація «Сорочинського ярмарку» в Одесі. Захід, за словами головного режисера Національного Сорочинського ярмарку Олександра Князя, мав рекламну мету. Ми ведемо статистику і фіксуємо кількість туристів, які до нас прибувають. У минулому році їх було близько 600 тисяч. У 2017 році їх було десь 800 тисяч. Пік туризму спостерігали у 2015–2016 роках, коли кількість гостей перевищила мільйон осіб, – сказав він.
У Великих Сорочинцях завершилося легендарне ярмаркуванняЦьогоріч на відкриття свята не прибули представники обласної адміністрації та керівник проекту Світлана Свищева. Уже традиційно в ярмарковій садибі Хіврі відбулося театралізоване дійство. Гостей свята привітали Микола Гоголь та герої його найвідоміших творів. Також відбулася презентація книги «Жива спадщина», в якій розміщена стаття про Національний Сорочинський ярмарок. Книга видана в Південній Кореї за кошти ЮНЕСКО, і презентував її директор Центру розвитку «Демократія через культуру», представник Європейської асоціації фестивалів у Європі Олександр Буценко.

Смачні наїдки та колоритний відпочинок

Туристичний, промисловий та мистецький потенціал області був представлений кількома локаціями. Виробники енергозберігаючої продукції, як завжди, отримали найкращі місця в секторі промислових підприємств. Вперше працювало не лише аграрне містечко, а й містечко мадярів та кращих виноробів. До послуг туристів працювали понад 30 закладів громадського харчування. Кафе і ресторани української та інших національних кухонь годували усіх охочих смачною їжею, частували напоями багатьох країн світу.
У Великих Сорочинцях завершилося легендарне ярмаркуванняСтародавній вигляд торговища та його тодішні атрибути – воли, мішки, сіно, цигани, глечики, пряники, шапки з решетилівських смушків – відтворили як реконструкцію тих часів на кожному перехресті величезного Жабокрицього майдану. На фоні цієї атрибутики вироби народних умільців виглядали ще колоритнішими. Нині участь у ярмарку взяли близько 400 майстрів різних видів народних промислів з усіх куточків України.
Вишиванки залишаються в тренді покупок гостей свята кілька років поспіль. Виробники цього краму намагалися догодити кожному. І якщо раніше в основному був представлений традиційний національний одяг, то тепер продавці пропонували безліч різнокольорових суконь з ручною вишивкою і машинною.
Не менший ажіотаж на ярмарку викликав і автентичний глиняний посуд з Опішні.

Розважальна програма без обмежень для кожного

Як і щороку, для гостей свята організатори підготували широку розважальну програму. У межах національного торжища відбувся всеукраїнський фестиваль народної творчості «Ярмаринка», також тут відтворили обряд традиційного українського весілля. Окрім цього, було заплановано безліч майстер-класів, конкурсів та концертів. Щоб подивитися виступ зірок естради, туристам доводилося розкошелюватися. Вхід до головної сцени коштував від 50 гривень, хоча чимало менш популярних артистів виступали безкоштовно. Ексклюзивна світлина у фотозоні також виявилася не безкоштовним задоволенням. Її вартість стартувала від 10 гривень. А навчитися гончарській справі можна було, лише виклавши сотню гривень. У Великих Сорочинцях завершилося легендарне ярмаркуванняСеред екзотичних розваг – політ на повітряній кулі.
В перший день гостей радувала шоу-група «Бессарабія» (м. Одеса), наступного – Етно-джаз гурт «Євшан Zillya» (м.Харків). У п’ятницю – Еміль Вілонджа – учасник проекту «Голос країни» – та група «Без обмежень», а 24 серпня – в День Незалежності України – Вахтанг Кікабідзе. У неділю на сцену піднялася група «Лепріконси» (Республіка Білорусь).
Дістатися можна було додатковими рейсовими автобусами з Полтави та всіх районних центрів області чи потягом.

Юлія ХОМЕНКО
Микола БЕЗНОС (фото)
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий