У вимірах педагогіки добра

У вимірах педагогіки добра

На початку березня багато освітян не лише нашої області, а й усієї України із вдячністю згадували свого наставника – видатного педагога, колишнього ректора Полтавського державного педагогічного інституту імені В. Г. Короленка Івана Зязюна, якому в ці дні виповнилося б 80 років. Тож і своє традиційне свято викладачі та студенти психолого-педагогічного факультету нинішнього вже університету присвятили пам’яті Івана Андрійовича, бо ж саме він 40 років тому став ініціатором його створення. Цю дату відзначили в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Формальна і неформальна освіта у вимірах педагогіки добра Івана Зязюна».

Її урочисте відкриття відбулося в Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Там пройшло і пленарне засідання, яке відкрив ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, доктор філологічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України, заслужений діяч науки і техніки України, член національних спілок журналістів і письменників України Микола Степаненко. Вітали гостей із різних міст України і одинадцяти країн світу (зокрема з Австрії, Великої Британії, Болгарії, Данії, Канади, Латвії, Німеччини, Польщі, Румунії, Словаччини, США) також заступник голови обласної держадміністрації Олег Пругло та міський голова Полтави Олександр Мамай. Усього майже триста науковців і педагогів-практиків узяли участь в обговоренні важливих питань сучасної освіти, зокрема аналізуючи і вагомий внесок у її розвиток великого педагога, філософа, мислителя Івана Зязюна.
На пленарному засіданні виступили почесні гості конференції – вітчизняні та зарубіжні вчені, педагоги-практики.
У Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя відбулися урочистості з нагоди 40-річчя заснування психолого-педагогічного факультету.
Вітаючи гостей конференції, колег і студентів, ректор ПНПУ Микола Степаненко зокрема наголосив:
– Ми шануємо видатного педагога, «Сковороду ХХ століття», Івана Зязюна. Це мудра людина, новатор і практик, який втілив у життя давній задум – заснував факультет, де готували б кадри для дошкільних закладів, початкової школи, психологів. Приємно спостерігати, як сьогоднішнє покоління педагогів і науковців продовжують ідеї цієї непересічної людини.
Прозвучало багато вітань, і уже втретє було вручено премію імені Івана Зязюна, що заснована 2016 року Вченою радою ПНПУ імені В. Г. Короленка, а також грамоти і нагороди кращим педагогам. Завершувалися урочистості концертом художніх колективів факультету, зокрема виступили відомий далеко за межами України народний хор «Калина» під орудою заслуженого діяча мистецтв України, професора Григорія Левченка, вокальний жіночий ансамбль «Свічадо», народний самодіяльний ансамбль танцю «Весна», народний ансамбль спортивного бального танцю «Грація». Прозвучав і гімн психолого-педагогічного факультету у виконанні його декана, доктора педагогічних наук, заслуженої артистки України Наталії Сулаєвої та її колег.
Серед найголовніших напрямків роботи міжнародної конференції були: філософсько-педагогічні основи педагогіки добра, краси і творчості Івана Зязюна; розвиток формальної та неформальної освіти в умовах становлення Нової української школи; психолого-педагогічний супровід особистості в інформаційному середовищі, педагогічна майстерність у системі професійних компетентностей сучасного педагога: філософія, етика та естетика дії; мистецькі освітні технології формування особистості епохи третього тисячоліття; інноваційний потенціал професійної підготовки конкурентоздатного педагога. Робочими мовами конференції були українська, англійська і польська.

Поділися:

Добавить комментарий