Інформаційний кур’єр

Україна переходить до адаптивного карантину

Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю одному з провідних українських телеканалів. Перехід передбачає поетапне пом’якшення карантинних обмежень.
«Уже з 22 травня буде розглянуто питання переходу до другого етапу карантину, який включає низку пом’якшень. Ми дозволимо рух міського і приміського наземного транспорту, проведення спортивних змагань без глядачів, роботу готелів, окрім хостелів, але не роботу ресторанів і басейнів у готелях. Також буде надана можливість проведення служб у храмах з розрахунку одна людина на 10 квадратних метрів», – зазначив Прем’єр-міністр.
Він підкреслив, що з 25 травня Уряд планує дозволити роботу дитячих садочків, а також роботу метрополітену в тих містах, де буде сприятлива епідеміологічна ситуація. «Тут уже будемо працювати спільно з місцевою владою», – додав Денис Шмигаль.
Очільник Уряду пояснив, що модель адаптивного карантину – це модель, коли скасовуються обмеження, запроваджені на рівні держави, але при цьому Уряд працює спільно з місцевою владою, яка буде дивитися, чи відповідає епідеміологічна ситуація в регіоні критеріям Міністерства охорони здоров’я. «Ми обрали три критерії: заповненість ліжко-місць, кількість зроблених тестів та кількість захворілих на 100 тисяч населення. Якщо ці параметри відповідають встановленим МОЗ, можемо рухатись від етапу до етапу. По мірі виконання цих трьох параметрів буде можливість робити заходи м’якшими або, навпаки, їх посилювати в тому або іншому регіоні», – пояснив Прем’єр-міністр.
«Це буде другий етап пом’якшення карантинних заходів. Третій етап, якщо дозволятиме епідеміологічна ситуація, ми можемо запровадити з 1 червня», – заявив Денис Шмигаль.
Третій етап послаблень карантину, як повідомив Прем’єр-міністр, включатиме початок навчальних заходів, відкриття спортзалів та фітнес-центрів (без басейнів) і відновлення міжобласних перевезень. Авіасполучення також може бути відновлено в червні. Але це, окрім ситуації із захворюваністю, також залежить від того, як авіасполучення будуть відкривати інші країни.
(Коли цей номер «Зорі Полтавщини» був переданий до друку, завершилося засідання Кабінету Міністрів, на якому розглядалися конкретні питання пом’якшення карантинних заходів. Докладніше – у наступному номері нашої газети).

За матеріалами ЗМІ та інтернет-ресурсів підготував Віктор КІКОТЬ.

Поділися:

Добавить комментарий