УКРАЇНА ВМІЄ ТРИМАТИ УДАР!

УКРАЇНА ВМІЄ ТРИМАТИ УДАР!

Уже вкотре перед Україною постає необхідність стратегічного вибору свого шляху. І вже вкотре українське суспільство демонструє готовність рухатися шляхом розвитку демократичних цінностей та захисту принципів світової безпеки. Ми живемо у світі, який постійно змінюється на тлі жорсткого протистояння між недосконалою демократією та безкомпромісною диктатурою. Від того, яким буде результат цього протистояння, залежить не тільки доля України, а й подальший розвиток всієї «західної цивілізації».
Важливо усвідомлювати, що у цей складний час у своїй боротьбі Україна не одна, і ми відчуваємо потужну підтримку наших західних партнерів. Але важливе й розуміння того, що наводити лад у власному домі нам необхідно самим, і це не повинно позбавлятися раціональної сутності.
Ми свідомі тих небезпек, які зараз постають перед державою. На фоні цього усі патріотично налаштовані сили повинні об’єднатися під єдиним українським Державним прапором. Кожний із нас на своєму місці повинен робити свій максимальний вклад у спільну справу захисту нашого суверенітету. Кожен має усвідомити, що справжнє значення мають наш дім та наша родина, які наповнюють боротьбу справжніми сенсами. Не брязкання зброєю чи панічні зовнішньополітичні реакції мають значення, а готовність захищати свою землю та своїх близьких формує чисту і неприховану українську систему цінностей.
Як медик можу констатувати: сучасне суспільство перебуває у стадії загострення тривалої хвороби, але в такій ситуації значення має не тільки сам факт хвороби, а й те, як людина себе поводить у процесі її перебігу. Так, українське суспільство постало перед серйозними випробуваннями, але ми віримо у те, що найнеобхідніші результати завжди досягаються дипломатичним шляхом. Завжди для нас мало значення вчасно підставлене плече товариша і слова: «Я тут! Я поряд!», а не тривіальне – «не хвилюйся» чи «не панікуй». У такій ситуації важливо зберігати спокій, але не бути байдужими. Бути готовим допомогти, а не декларувати постійну стурбованість…
Нам сьогодні важливо розуміти, що війна – це не примара десь за горизонтом. Війна проти нас – це надовго! Нам необхідно вчитися жити у ситуації війни й брати приклад із того ж Ізраїлю, для якого протистояння з ворогом стало невід’ємною складовою його розвитку. Тож ця країна має одну з найуспішніших економік світу.
І нам сьогодні необхідно вчитися протистояти могутньому ворогові, виходячи із власних інтересів, вчитися самостійно формувати власний порядок денний і визначати свої правила гри. «Si vis pacem, para bellum» (Якщо хочете миру, то вмійте готуватися до війни), – писав римський стратег Вегецій (IV – V ст. н.е). Для сучасної України ця теза актуальна як ніколи!

Наша сила в єдності! Разом ми переможемо!

Костянтин ІЩЕЙКІН,
лідер Полтавської обласної організації Політичної партії «УДАР Віталія Кличка».

Добавить комментарий