Українські діти і війна

Українські діти і війна

До повномасштабного вторгнення росіян в Україні поживало понад 7 мільйонів дітей. Усі вони тією чи іншою мірою постраждали від російської агресії: комусь довелося покинути рідну країну, залишити своїх друзів і адаптуватися до інших реалій. Хтось втратив дім, а хтось – і родину. Діти, які залишилися в Україні, практично щодня чують вибухи. Замість дитячого дозвілля перебувають в укриттях, а замість сну у своїх ліжках – часто ночують в метро, укриттях чи просто у коридорі чи ванній кімнаті.
За час повномасштабної війни українські діти змушені були пристосовуватися до навчання в умовах повітряних тривог, вибухів, відключень світла тощо.
На жаль, маємо й іншу сумну статистику. Станом на ранок 26 травня 2025 року за офіційною інформацією ювенальних прокурорів унаслідок повномасштабної збройної агресії рф 630 дітей загинули та понад 1960 зазнали поранень різного ступеня тяжкості. Про це інформує Офіс Генерального прокурора. Загалом більш ніж 2590 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії рф.
Найбільше постраждало дітей у таких областях: Донецькій – 645, Харківській – 492, Херсонській – 208, Дніпропетровській – 242, Київській – 146, Запорізькій – 181, Миколаївській – 119, Сумській – 139.
Лише протягом останніх днів росія вбила трьох дітей на Житомирщині: 25 травня внаслідок обстрілу міста Коростишів загинули двоє хлопчиків віком 8 та 17 років, дівчинка віком 12 років. На жаль, ховати дітей, загиблих від прильотів російських ракет, доводилося і на Полтавщині.
За даними порталу «Діти війни», який був створений Міністерством реінтеграції разом з Національним інформаційним бюро за дорученням Офісу Президента України, станом на 27 травня 2025 року 2245 дітей вважаються зниклими, 19546 – депортовані та/або примусово переміщені.
«Україна офіційно задокументувала щонайменше 19546 випадків незаконної депортації або примусового переміщення дітей. Реальна цифра – значно більша, але росія блокує доступ до інформації, що унеможливлює повну оцінку масштабів цього злочину. Завдяки ініціативі Bring Kids Back UA нам уже вдалося повернути 1269 дітей, 449 – за останній рік, 18 дітей – впродовж березня цього року», – повідомила радниця керівника Офісу Президента України, директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
* * *
Зараз ми всі переживаємо важкі часи, і важливо зберігати оптимізм та надію на краще майбутнє. Хоча українські діти й розуміють, що відбувається щось страшне, але при цьому все одно залишаються дітьми і намагаються радіти кожному дню.
Тож вітаємо всіх маленьких відкривачів світу, допитливих дослідників та малюків-винахідників! Нехай ваше дитинство буде сповнене радістю і відкриттями, а ви завжди будете знаходити щось нове й цікаве у кожному куточку світу! І нехай завжди поруч будуть батьки, готові обійняти вас і захистити від будь-яких турбот! Миру нам усім і Перемоги!

Поділися:

Добавить комментарий