Укрзалізниця отримала нову партію  пасажирських вагонів виробництва КВБЗ

Укрзалізниця отримала нову партію пасажирських вагонів виробництва КВБЗ

Наприкінці січня 2022 року Укрзалізниця прийняла чергові п’ять нових пасажирських купейних вагонів виробництва ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод». Підприємство продовжує з випередженням графіка постачати АТ «Укрзалізниця» вагони, замовлені минулого року за кошти державного бюджету. КВБЗ поставив у листопаді 2021-го – січні 2022-го вже 25 вагонів і на чверть виконав замовлення на 100 одиниць.
Ці п’ять нових купейних вагонів, а також 2 вагони типу СВ, отримані у минулій партії, поповнять склад поїзда №15/16 сполученням Харків–Рахів.
До конструкції отриманих у цій партії вагонів внесено додаткові зміни задля підвищення зручності – контрастні маркування для людей із порушеннями зору, встановлено додатковий пульт керування освітленням у купе, тестуються безконтактні сенсорні кнопки зливу у вбиральні.
Крім цього, кожен вагон обладнано кондиціонером, кулером із питною водою, сигналізацією дверей у купе, індикатором зайнятості вбиралень та кнопкою виклику провідника. Вагони мають збільшений обсяг багажного відділення та обладнані системами відеоспостереження в загальних зонах, вакуумними туалетами, сповивальними столиками, а також розетками та USB-портами біля кожного місця.
Варто зазначити, що одночасно зі здаванням продукції комісії Укрзалізниці на КВБЗ відбулася низка конструктивних діалогів. Так, представники УЗ та спеціалісти заводу обговорили питання щодо особливостей вагонів, пристосованих для перевезення пасажирів з інвалідністю, які хоче бачити замовник у наступних партіях. Також відбулася зустріч із керівниками заводів – постачальників електрообладнання («Хартрон Експрес», Харків) та акумуляторів («АДС», Київ), під час якої сторони обговорили можливість удосконалення їхньої продукції задля підвищення ефективності роботи систем життєзабезпечення пасажирських вагонів.
Довідково
Наприкінці 2021 року АТ «Укрзалізниця» з випередженням графіка отримало від виробника 20 нових пасажирських вагонів – 15 купейних та 5 типу СВ, що наразі курсують на маршрутах 5/6 Маріуполь–Рахів та 77/78 Харків– Маріуполь. За угодою з ПАТ «КВБЗ» до липня 2022 року АТ «Укрзалізниця» отримає ще 31 купейний вагон, 7 вагонів СВ, 20 купейних вагонів для перевезення пасажирів з інвалідністю в кріслі колісному, а також 17 купейних вагонів із купе начальника поїзда та можливістю перевезення пасажирів з інвалідністю в кріслі колісному.

Ганна КУДІЯРОВА
Пресслужба ПАТ “КВБЗ”

Поділися:

Добавить комментарий