Уляна СУПРУН: «Наша ціль – пацієнтоорієнтована медицина»

Уляна СУПРУН: «Наша ціль – пацієнтоорієнтована медицина»

Як уже повідомляла “Зоря Полтавщини”, в прес-центрі ОКІА «Новини Полтавщини» відбувся прес-брифінг виконуючої обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун. У зустрічі з медійниками також взяли участь голова Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Олег Петренко, заступник голови ОДА Олег Пругло, директор департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак.

Зазначалося, що 23 мільйони підписаних декларацій пацієнтів із лікарями первинної ланки підтверджують, що наше суспільство готове до якісних змін, доступності та ефективності медичного обслуговування.
З “первинкою”, так би мовити, домашнє завдання уже виконано.
– Ми хочемо проаналізувати стан фінансування спеціалізованої стаціонарної ланки та зробити процес надання медичних послуг у лікарнях більш ефективним завдяки використанню професійних і сучасних інструментів фінансування. Одним з таких інструментів є оплата за випадок госпіталізації, – наголосив Віктор Лисак. – Ми говоримо про готовність змінювати принцип фінансування системи охорони здоров’я на госпітальному рівні. На початку суттєвих змін для пацієнтів та лікарів у Полтавській області не відбудеться. Послуги як надавались, так і надаватимуться. Але зміни будуть відчутними для всієї країни вже у 2020 році. Позитивні зміни. І вони стануть реальними завдяки готовності Полтавської області до модернізації системи охорони здоров’я.
Зокрема з березня 2019 року заклади стаціонарної медичної допомоги укладуть договір з НСЗУ, а з 1 квітня почнуть фінансуватися за новою, удосконаленою та сучасною, моделлю здійснення виплат. Мета нашого пілотного проекту – вдосконалення механізмів фінансування існуючої системи охорони здоров’я задля надання пацієнтам належної медичної допомоги в тому обсязі та за допомогою тих інструментів, які дійсно працюють у цивілізованому світі.
– Недавно рейтинг-група провела соціологічне опитування, воно показало, що 76 відсотків пацієнтів задоволені своїми сімейними лікарями та педіатрами. 5 відсотків є незадоволеними. Якщо вас щось не влаштовує, обирайте іншого лікаря, у вас є цей вибір, – зазначила Уляна Супрун. – Все, що робимо, – задля покращення медичних послуг для пацієнтів. Щоб поліпшити умови роботи й підвищити зарплату для лікарів та медсестер. Пацієнтоорієнтована медицина – наша ціль. Ми хочемо нормальних умов роботи, поваги та гідних зарплат для працівників. Не лише лікарі «первинки», а й медсестри цієї галузі вже отримують зарплати у два рази вищі, ніж були до реформи.
Не оминула Уляна Супрун і питання вакцинації:
– Полтавщина має досить високий рівень вакцинації – 74 відсотки, але це однак мало, має бути 95 відсотків. Прикро й боляче про це говорити, але нещодавно померла однорічна дитина від кору, 16 людей цьогоріч загалом. Ми не повинні вмирати в 21-му столітті від інфекційних хвороб, від яких є вакцини. Вакцини є, вони безпечні, купуємо їх у Бельгії та США, такими захищається Європа та Америка. Якщо, тим паче, ви в групі ризику, зробіть щеплення, для вас є безкоштовні вакцини.
Уляна Супрун подякувала керівникам, спеціалістам профільних структур, органів влади Полтавської області за професіоналізм, здатність сприймати й упроваджувати реформи, пілотні проекти, запевнила, що медицина на вторинному рівні й надалі залишатиметься для українців безкоштовною. Декларації з лікарями можна буде підписувати і впродовж наступного року, бо термін укладання цих угод – безстроковий, наголосив Олег Петренко. Тож попит на хороших лікарів триває, і їх можна обирати не тільки в комунальних (державних) закладах, а й у приватних поліклініках.
До речі, декларації з лікарями нині підписали вже близько 70 відсотків мешканців нашої області.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий