Усе хороше починається з родини

Учасники урочистої церемонії нагородження переможців конкурсу кращого досвіду сімейного виховання “Сім’я року-2018” у Горішніх Плавнях.

Усе хороше починається з родини

Протягом травня на Полтавщині тривали дійства, приурочені до Міжнародного дня сім’ї.

Древо предків

Полтавський обласний центр естетичного виховання учнівської молоді презентував роботи першого обласного конкурсу на краще родинне дерево “Нашому роду нема переводу”. Мета конкурсу – виховати у дітей шанобливе ставлення до історії свого роду, підтримати інтерес до життя сім’ї, створити умови для розвитку творчості дитини через виготовлення родинного дерева. Було подано 111 робіт маленьких дослідників та їхніх родин з 19 районів області.
У віковій категорії від 4 до 6 років перші місця отримали Іван Гайдабура – вихованець дитсадка “Веснянка” Гадяцької міської ради та Поліна Рибалкіна з Радалівського НВК Глобинської районної ради. Серед учасників віком 7 – 11 років переможцями стали Денис Самотуга – учень Вирішальненської ЗОШ I–III ступенів Лохвицької районної ради, Анна Святелик – учениця Глобинської гімназії №1 ім. В.Є. Курченка, Софія Чунис із Сем’янівського НВК Полтавської районної ради.

“Мій оберіг – моя родина”

У парку культури та відпочинку “Придніпровський” в Кременчуці відбулося свято “Мій оберіг – моя родина”. Організатори – управління у справах сімей та дітей виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, об`єднання дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання – підготували для учасників Дня сімейного відпочинку багато цікавих спортивно-розважальних конкурсів. Участь у них із задоволенням взяли як дорослі, так і малі. Цього року на сімейне дійство прийшли близько 50 родин. Вони не тільки змістовно провели час, а й отримали солодощі та подарунки.

На підтримку традиційних цінностей

Більше сотні кременчуцьких родин пройшлися центральними вулицями міста заради ствердження в суспільстві традиційних сімейних цінностей. Дорослі та юні учасники урочистої ходи, організованої в рамках “Фестивалю щасливої родини”, дарували перехожим білі кульки й ділилися з усіма бажаючими секретами свого родинного щастя. Музичний супровід маршу, організованого християнськими церквами міста й сімейним клубом “Life In Love” при підтримці міської влади, забезпечували мистецькі колективи навчальних закладів. Родзинкою акції стала участь у ній весільного кортежу.
Завершилася хода щасливих родин у парку “Придніпровський”, де для малечі організатори облаштували кілька десятків ігрових й арт-зон. Діти брали участь у командних та індивідуальних спортивних іграх, естафетах, виготовляли подарунки для батьків, стрибали на батутах, а мами й тата тим часом насолоджувалися виступами самодіяльних колективів міста. Панувала невимушена й по-справжньому сімейна атмосфера.

“Сім’я року”

З нагоди Міжнародного дня сім’ї в Горішніх Плавнях відбувся яскравий родинний захід – ХІІ міський конкурс “Сім’я року-2018”. Організаторами свята виступила міська влада спільно із громадською організацією “Центр розвитку дитини і сім’ї “РОДІС”.
Переможцями визнали 21 місцеву родину, де між батьками панують любов і порозуміння, а діти є взірцем вихованості. Найкращі родини з міста та навколишніх сіл отримали квіти й подарунки, а також сертифікати на згадку про участь у конкурсі.
Організатори відзначають, що за 12 років проведення цього родинного конкурсного дійства, спрямованого на популяризацію традиційних для українців родинних стосунків, відзначено вже понад 200 сімей.
Цьогорічні номінанти “Сім’ї року” – родини Терещенків, Головків, Коробків, Шиянів, Грибових, Попльонтаних, Бузських, Миргородських, Стовб, Білозубів, Ковит, Ліпунових, Козинців, Романченків, Боцул, Троїцьких, Бегмів, Конохів, Бурдіїв, Широбокових, Нальотових.

Нові жителі міста-курорту

У Миргороді святковий захід, присвячений Дню матері та Міжнародному дню сім’ї, відбувся у краєзнавчому музеї. На святі провели урочисту реєстрацію новонароджених та відзначили родини, які докладають максимальних зусиль для розвитку здібностей своїх дітей, а також великих і дружних багатодітних сімей.

Усе хороше починається з родини
Кулінарний майстер-клас для дітей і батьків у Миргороді.

Зворушливим моментом було урочисте вручення свідоцтв про народження двом немовлятам – новим жителям міста.
Традиційний фестиваль родинної творчості також присвятили Міжнародному дню сім’ї. Гучними оплесками глядачі вітали на сцені родини, яких пов’язують не тільки спільне прізвище чи місце проживання, а й спільна творчість. Переможцями в різних номінаціях стали родини Шумейків, Діденків, Дишлевих, Перфенів, Приходьків.
Працівники центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організували майстер-клас для дітей із сімей, які перебувають під соціальним супроводом. Діти навчалися власноруч готувати смачну піцу.
Опанувати кулінарну науку їм допомагали мами та бабусі, котрі також завітали на майстер-клас. Спільна робота об’єднала малечу та дорослих. Доки готувалися страви, діти відгадували загадки на тему сім’ї та переглядали мультфільми. На завершення заходу юні кулінари посмакували власноруч приготовленою піцою.

З родини йде життя людини

Таку назву мало дійство, ініційоване відділом культури, спорту, сім’ї та молоді виконкому Глобинської міської ради. Талановиті родини місцевої громади зібралися у дружньому колі, аби розповісти про свої захоплення, уподобання та родинні цінності.

Усе хороше починається з родини
Творчі родини Глобинської громади.

Ольга Анатоліївна Старовір завітала на гостину з донькою Надією, онуками Поліною та Назаром і здивувала всіх розмаїттям власноруч виготовленого вишитого одягу, сумок й іграшок з фетру, виробами в техніці “декупаж”.
Оксана Леонідівна Кроха з Опришок – мама співучої сім’ї. Сама жінка і три її доньки співають. Оксана Леонідівна разом з наймолодшою донькою Ерікою виконала для присутніх українську пісню.
Вправні руки має Оксана Сергіївна Кравець з Глобиного. Молода жінка вишиває бісером картини, виготовляє прикраси в техніці “канзанші” та декоративні деревця “топіарії”. Разом з мамою мистецтво опановує донечка Юля, яка гарно малює, танцює, шиє ляльки…

“Мамине сонечко”

Фестиваль дитячої творчості з такою назвою пройшов у Будинку культури Полтавського району. В ньому взяли участь юні солісти і дитячі художні колективи з сіл Рунівщина, Бречківка, Ваці, Пальчиківка, Чорноглазівка, Зінці, Розсошенці, Щербані. На урочисту програму були запрошені багатодітні, прийомні мами, матері-героїні, матері та дружини воїнів, які загинули, захищаючи Україну на буремному сході, сім’ї, які забезпечують найкращі умови для всебічного розвитку дітей.

Підготували
Юлія ДУМКА-КОНДРАТЬЄВА,
Ганна ЯЛОВЕГІНА.

Добавить комментарий