Усі, як можемо, допомагаємо вигнати ворога з рідної землі

Усі, як можемо, допомагаємо вигнати ворога з рідної землі

Триває шостий місяць героїчної боротьби українського народу проти російських загарбників. Піврічний рубіж великої війни припадає на наше найбільше державне свято – День Незалежності України. І цей символічний збіг спонукає іще гостріше усвідомлювати значення подій, які відбуваються нині й на полях важких битв, і у віддалених від лінії бойового зіткнення містах і селах, де об’єднані у волонтерські спільноти співвітчизники також докладають зусиль для наближення Перемоги.
Надійним тилом для фронту залишається наша Полтавщина.

У Новоселівській громаді Полтавського району 8 серпня повідомили приємну звістку про свого земляка. За Указом Президента України Володимира Зеленського сержант десантно-штурмових військ України Антон Педько нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня. Народився і виріс майбутній захисник Батьківщини у селі Терентіївка. Із перших днів війни став на боротьбу з російськими окупантами. «Був поранений у червні під час виконання бойового завдання, наразі відновився, й у складі ЗСУ боронить Україну в найгарячіших точках, – ідеться у повідомленні громади. – Дякуємо Богові за наших мужніх захисників, нехай Він оберігає кожного! Вітаємо та низько вклоняємося мамі та дружині Антона, велика честь мати такого сина та чоловіка! Перемога за нашими воїнами!!!»
* * *
У церковне свято, день пам’яті великомученика Пантелеймона Цілителя, покровителя лікарів і воїнів, 9 серпня, в Києві традиційно оголосили імена нових лауреатів громадської відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона». Серед достойників – доктор медичних наук, доцент, завідувач кафедри №3 Полтавського державного медичного університету, провідний хірург Сергій Панасенко.
«На превеликий жаль, сам лауреат не мав можливості взяти участь в урочистостях, – повідомили на сайті університету. – У ці важкі для країни часи воєнних випробувань досвідчений хірург Сергій Іванович Панасенко на фронті. За операційним столом він повертає до життя поранених мужніх захисників України, яких не може залишити без своєї допомоги ні на день… Студенти мають достойний приклад для наслідування і оволодіння професією медика! А ще – справжній взірець мужнього патріота, відданого своїй Батьківщині».
Загальний трудовий стаж Сергія Панасенка – 33 роки, лікувальний – 23, науково-педагогічний – 20 років. Він є автором і співавтором 103 наукових та науково-педагогічних праць, співавтором 2 підручників, 6 патентів України та 37 раціоналізаторських пропозицій.
У 2014 році брав активну участь у наданні медичної допомоги постраждалим під час буремних подій на Євромайдані в Києві. У трагічні дні 18 – 21 лютого його медична бригада організувала операційну в кафе на Майдані Незалежності й рятувала поранених.
24 лютого нинішнього року Сергій Панасенко був мобілізований до лав ЗСУ на посаду ординатора хірургічної клініки (м. Харків). Згодом став начальником передового хірургічного відділення.
* * *
Страшною ціною українському народові доводиться відвойовувати у споконвічного лютого ворога свою Державу і Незалежність. Щодня ми зазнаємо болючих втрат, але свято віримо, що наше Світле Воїнство повік захищатиме нас і з Небес.
За Указом Президента України Володимира Зеленського від 9 серпня цього року орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно удостоєний наш земляк, сержант Ігор Ракулін. Воїн був командиром бойової машини, командиром відділення. Загинув 25 травня під час виконання бойового завдання під Сєверодонецьком. У Полтаві з Героєм попрощалися біля Свято-Успенського собору 21 червня.
Загалом за час широкомасштабного вторгнення росії в Україну полягло близько 330 бійців із Полтавщини. У серпні загинули Олег Костиренко, Олександр Федорчук, Сергій Чирка, Олександр Щербань, Денис Хільченко, Андрій Юхименко, Валерій Лапухін, Віталій Тіщенко, Леонід Верета, Сергій Мартинов, Тарас Тютюнник, Рустамджон Назаров, Олег Бондаренко, Валерій Кривенко, Володимир Сівцов, Юрій Затворницький… Але найімовірніше, що й цей список полеглих Героїв не повний. Вічна слава і шана їм. Низький уклін рідним захисників України.
* * *
Бійці добровольчого формування «Легіон» Полтавської територіальної громади продовжують набувати військових знань і навичок. Як повідомили на сайті поліції Полтавщини, поліцейські-вибухотехніки навчали бійців добровольчого формування заходам безпеки й тактиці поведінки з вибухонебезпечними предметами.
9 серпня навчання провів заступник начальника відділу вибухотехнічної служби ГУНП в Полтавській області майор поліції Артем Бондаренко. Поліцейський обговорив із бійцями найважливіші заходи безпеки, яких слід дотримуватися при виявленні підозрілих чи завідомо небезпечних предметів під час патрулювання вулиць населених пунктів, несення служби на блокпостах.
«З урахуванням реальних загроз, що виникли через широкомасштабне вторгнення російських окупантів в Україну, ми намагалися надати якомога більше корисної інформації про боєприпаси і відпрацювати з бійцями навички безпечного поводження з ними», – резюмував Артем Бондаренко.
* * *
За інформацією Полтавської ОВА, 14 серпня полтавські волонтери й представники бізнесу передали нашим захисникам іще шість автівок. «Машини використовуватимуть бійці тероборони, військової служби правопорядку й інших підрозділів Збройних сил України, – розповів начальник ОВА Дмитро Лунін. – Потреби в авто для воїнів завжди актуальні, тож волонтери разом із представниками бізнесу намагаються якомога більше їх закрити, відправляючи «на службу» оновлені автомобілі. Дякую всім, хто допомагає ЗСУ! Слава Україні».
* * *
У Полтаві запустили проєкт для підтримки підлітків-переселенців. Громадська організація «STEM is FEM» за підтримки міжнародної програми «Єднання заради дії» започаткувала у шести українських містах інтеграційні клуби для підтримки підлітків-переселенців віком 14 – 18 років. Клуби з назвою «Наука єднання» відкрилися у Львові, Чернівцях, Рівному, Хмельницькому, Вінниці та Полтаві.
«Раз на два тижні в різних містах країни ми будемо організовувати зустрічі для місцевої молоді та підлітків-переселенців з цікавими людьми – письменниками, науковцями, представниками різних професій. Перша частина зустрічей буде присвячена розмові зі спікером та знайомству з однолітками, друга – клубу психологічної підтримки», – йдеться на сайті громадської ініціативи.
У Полтаві проєкт відкрився 10 серпня зустріччю із співзасновницею ГО «Аква Віта», організаторкою музичних і поетичних фестивалів, поетесою і письменницею Юлією Бардіною, яка розповіла про свою діяльність у сфері громадського сектору, організацію музичних і літературних фестивалів. Ішлося також про те, як працює авторське право та як розібратись з емоціями у некомфортній ситуації.
Після цього учасники доєдналися до клубу психологічної підтримки. Практична психологиня Ольга Коваль допомогла молоді познайомитися між собою та розповіла, як адаптуватися до нового міста, нових умов, розібратися з іншими проблемами, що хвилюють після вимушеного переїзду.
* * *
До народного голосування за кращий дизайн поштової марки воєнного часу Полтавщини «Гадяцьке сафарі» журі допустило 10 найкращих ескізів. Загалом же полтавці надіслали на конкурс близько 200 робіт.
Патріотичний проєкт започаткований спільно Полтавською ОВА, обласною радою і АТ «Укрпошта». Від творчого цеху в журі задіяні полтавські художники Нато Мікеладзе та Олексій Соболевський, голова правління Полтавського обласного товариства філателістів Михайло Меллін.
Ескіз, що отримає перемогу за результатами народного голосування, стане символом подій, які відбувалися в кінці лютого – на початку березня 2022 року, коли українським військовим, тероборонівцям та звичайним небайдужим селянам вдалося захистити межі Полтавщини від наступу рашистів.
Марку «Гадяцьке сафарі» буде випущено разом із конвертом та листівкою для Полтавської області за проєктом «Власна марка». Урочисте погашення проведуть за участю автора дизайну.
* * *
Сорок п’ять творчих робіт представили учасники проєкту «Мистецький штаб» в Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Проєкт об’єднав не тільки художників, а й скульпторів, музикантів, артистів. На виставці експонувались твори Андрія Гордієнка, Ігоря Гречка, Дениса Городничого, Марини Рожнятовської та інших митців.
На рахунку молодої творчої спільноти вже сім різних дійств, під час яких небайдужі полтавці могли придбати твори, що їх зацікавили, й у такий спосіб пожертвувати кошти на допомогу ЗСУ. Загалом на ці потреби вдалося зібрати й передати понад 350 тисяч гривень. Колекція творів «Мистецького штабу» наразі налічує понад 100 картин та скульптур.
* * *
Минулими вихідними, 13 – 14 серпня, у Полтаві на вулиці Спаській вирував благодійний ярмарок «Спаський двіж: сміливість». Це чергова ініціатива від учасників проєкту «Містохаб». Мета в організаторів амбітна – зібрати кошти на придбання для наших військових українського безпілотника «Валькірія», який коштує 720 тисяч гривень.
Відвідувачам запропонували маркет просто неба від крафтових виробників, майстер-класи, фотозони, спортивні заходи, локації для дитячих розваг. До ярмарку долучились і кілька великих торговельних компаній, зокрема мережа магазинів «Аврора».
Цікаву пізнавальну програму в межах патріотичного дійства для дітвори підготували рятувальники. Юним полтавцям нагадали правила безпечної поведінки в літній період, розповіли, як діяти в разі виникнення пожежі в помешканні, продемонстрували бойовий одяг, спорядження й обладнання, за допомогою якого рятувальники ліквідовують наслідки надзвичайних подій.

Підготовлено за матеріалами www.adm-pl.gov.ua, ГО «STEM is FEM», інших відкритих джерел.

Поділися:

Добавить комментарий