«Усі працівники доброзичливі,  сумлінні, високопрофесійні»

????????????????????????????????????

«Усі працівники доброзичливі, сумлінні, високопрофесійні»

Людина кожна, що живе на світі, –
Душа, окремий всесвіт, мікросвіт.
Тобі, як їм, яскраво сонце світить,
Ти не зважай на термін «ІНВАЛІД».
Можливо, ти не все на світі можеш,
Не пробіжишся вранці по росі,
Та вір у своє серце й переможеш,
Ти – ОСОБИСТІСТЬ – хай це знають всі.
І думка зігріва мене єдина,
Що селить радість в душу знов і знов:
Ти на землі живеш, тож ти – ЛЮДИНА,
Якій потрібні щирість і любов.

Юля.
м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області,
2011 рік.

Понад століття тому, 29 серпня 1917 року, Полтавська земська управа ухвалила рішення про створення в Полтаві майстерні з протезування покалічених на фронтах Першої світової війни солдатів. Попри суспільні потрясіння, різноманітні реформи, майстерня функціонувала. Нині це – Полтавське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство (КЕПОП). Напередодні професійного свята – Дня працівника соціальної сфери – ми попросили замовників протезно-ортопедичної продукції – пацієнтів реабілітаційного стаціонарного відділення первинного та складного протезування медичного відділу Полтавського КЕПОПу – поділитися думками, враженнями щодо підприємства.

Олександр КУЛІШ, м. Кременчук:
– Я – колишній тележурналіст і кореспондент, за свою кар’єру багато бачив. У 2015 році вперше потрапив на полтавське підприємство. Дуже хвилювався, дізнавався у кременчуцьких хірургів: “Як там, у Полтаві?” Орієнтувався на лікарняні умови, різноманітні проблеми. Насправді полтавське підприємство – острів комфорту, обслуговування дуже пристойне. Це не лестощі, це – реальність.
Тільки-но пацієнт заїхав, кашлянув у палаті, медики одразу ж поміряли температуру, послухали, не треба нікого просити, нагадувати – медперсонал усе помічає і підказує. Зручні ліжка, чиста постільна білизна, різноманітне харчування. Є належні умови для тренувань і реабілітації. П’ятий раз на підприємстві. Завжди можна попередньо зв’язатися по телефону з лікарем, старшою медсестрою стаціонару, завжди підкажуть, проконсультують, допоможуть.
Оксана ШМАТКО, Сумська область:
– Мене 9 років протезують на даному підприємстві, було багато пропозицій протезуватися в Харкові, Києві, інших містах. Полтаву не зраджую. Тут нас, пацієнтів стаціонару, розуміють, підтримують, ми, крім протезування, проходимо курс психологічної реабілітації. На наше прохання, крім травматологів-ортопедів, запрошують для консультування лікарів вузькопрофільних спеціальностей. Мої перші протези були на ременях, важкі, незручні, зараз – механізми протеза з використанням “вакууму”, стопи – стійкі, самі підлаштовуються під різні навантаження і швидкість пересування. Живу в сільській місцевості, тож доводиться поратися на городі. Конструкція протеза дозволяє мені виконувати сільськогосподарські роботи і жити повноцінним сімейним життям.
Ольга ВОРОНИЦЬКА, м. Бахмут Донецької області:
– На полтавському підприємстві – з 2016 року, четвертий раз на протезуванні в умовах стаціонару. Після ліквідації Донецького протезного підприємства вибирала між Дніпром і Полтавою, вибрала Полтаву і не помилилася. У Донецьку на підприємстві було все красиво, доглянуто, звично. Полтава приємно вразила ставленням медичного персоналу до пацієнтів. Звикла до однієї конструкції протеза, який раніше випробувала на собі, живучи в Донецьку. Майстри-протезисти полтавського підприємства повторили звичну для мене конструкцію, не хочу її міняти.
Для нас завжди відкритий спортзал, можна у зручний час займатися на тренажерах. Мені особливо подобається “бігова доріжка”. З її допомогою “задобрюю” свій протез. Можна зайнятися багатьма справами, а не лежати і чекати, доки виготовлять протез.
Я полюбила Полтаву і полтавців. Дуже гарне місто для прогулянок, прекрасні музеї, архітектура. Та й чудові магазини жіночого і підліткового одягу. Дочці на випускний вечір всі наряди купували в Полтаві.
Тетяна К. з Кіровоградщини:
– Вперше мої батьки привезли мене в Полтаву в 1984 році. З тих пір обновляю протез тільки на полтавському підприємстві, не було інших думок. Змінила вже 25 протезів – усі в Полтаві. За ці роки змінилися майстри і механіки протезної дільниці, істотно поліпшилися якість і конструкція протеза. Залишилося найголовніше – індивідуальний підхід майстра до кожного замовника. На першому місці – пацієнти. Відчувається добра професійна школа полтавських протезистів, гуманне ставлення медичного персоналу до пацієнтів. Знайомі лікувалися в Харкові, Києві. Можливо, зручності там кращі, ніж у Полтаві, але Полтаву не залишу. Тут усі – рідні, чистота і порядок. На полтавських протезах “винесла” дві вагітності (дітям – 5 і 9 років), з майбутнім чоловіком познайомилася у стаціонарі Полтавського КЕПОПу. У шлюбі вже 10 років. Протези дозволяють мені й чоловікові жити сім’єю в селі.
Віктор СЕРГІЄНКО, м. Кременчук:
– У Кременчуці працював у сфері автотехобслуговування, було багато знайомих. У 2015 році у мене трапилася біда, пройшла складна операція. Став цікавитися, куди поїхати протезуватися, дзвонив у Київ, Харків. Дізнавшись про наявність на підприємстві реабілітаційного стаціонару первинного та складного протезування, вибрав Полтаву. Перше враження було дуже позитивне. Зустріли, допомогли донести речі до місця. Палати світлі, лікарі й слюсарі-протезисти “не заглядають в кишеню”. Повністю влаштовує запропонована технологом конструкція протеза, механіки завжди заспокоюють, вселяють оптимізм і впевненість. Обслуговування подобається, шкода, що медсестер у стаціонарі стало менше, у них дуже велике навантаження.
Приїзд у стаціонар можна узгодити в будь-який зручний час. З кожним приїздом помічаю позитивні зміни в сервісі, особливо в програмі реабілітації. Неможливо із медпрацівників або співробітників Полтавського КЕПОПу виділити когось персонально – усі доброзичливі, сумлінні, високопрофесійні.
***
Працівникам Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства Міністерства соціальної політики України приємно чути високу оцінку своєї діяльності від пацієнтів. Ми вітаємо своїх колег – працівників соціальної та медичної сфери, виробників-суміжників та постачальників – із професійним святом! Зичимо усім колегам і пацієнтам здоров’я, миру, родинного затишку, щирих і добрих друзів.

Віктор ЛЕБЕДЄВ
Фахівець Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства

«Усі працівники доброзичливі,  сумлінні, високопрофесійні» «Усі працівники доброзичливі,  сумлінні, високопрофесійні» «Усі працівники доброзичливі,  сумлінні, високопрофесійні»

Поділися:

Добавить комментарий