Усуваємо подряпини  на меблях

Усуваємо подряпини на меблях

Із плином часу подряпини можна помітити на будь-яких дерев’яних меблях – шафи, столи, стільці, бильця ліжок. Набагато швидше такі недоліки з’являються, якщо в помешканнях є маленькі діти чи домашні тварини. Особливо прикро, коли гарний вигляд втрачає відносно новий і дорогий за ціною предмет.
Усунути чи хоча б замаскувати подряпини на дерев’яних поверхнях допоможуть спеціальні засоби, які продаються у меблевих магазинах. Утім не гіршим буде результат і від застосування народних методів, які передбачають несподіване використання наявних на кожній кухні продуктів, а також найпростіших медичних розчинів із домашньої аптечки.

Різновиди воску. Це спеціальний засіб для усунення невеликих відколів, вм’ятин, тріщин і подряпин на меблях. Дрібні виробники продукції з дерева чудово знаються на його застосуванні, адже дефекти нерідко з’являються і в процесі виготовлення меблів. Тоді застосування спеціальних засобів для надання товару ідеального вигляду неминуче. Покупці майже не мають шансу розрізнити на великих за габаритами меблях реставровані за допомогою воску ділянки. Тим більше, якщо проблему усував майстер.
У торговельній мережі зазвичай пропонують м’який віск для меблів, рідше – твердий. М’який віск відразу готовий до використання. Суміш наносять на пошкоджену ділянку за допомогою спеціального пластикового шпателя. Надлишки видаляють тим же інструментом. Якщо потрібен певний колірний фон, віск різних відтінків можна легко змішати. У магазинах представлена величезна колірна гама воску для меблів: венге, бук, дуб, вільха, акація, вишня, дуб вибілений, ясен та інші.
Твердий віск, на відміну від його м’якого аналога для реставрації меблів, складніший у використанні. Як уже зрозуміло, він має більш щільну структуру й перед роботою його доведеться розтоплювати. У пригоді стане, наприклад, звичайна запальничка. Але працювати з розтопленим воском можна тільки після його остигання до кімнатної температури. Це умова кращого зчеплення з поверхнею меблів.
Цікаво, що восковий засіб для догляду за меблями можна виготовити й у домашніх умовах. Рецепт досить простий. Достатньо лише з’єднати бджолиний віск зі скипидаром. Суміш готують на водяній бані. Бджолиний віск подрібнюють ножем і додають у ємність зі скипидаром у пропорції 2:1. Поміщають на водяну баню до розплавлення воску. Знімають з вогню і додають у гарячу масу ще трохи подрібненого воску, щоб засіб мав густу однорідну консистенцію.
Народні засоби. Замаскувати подряпини чи потерті ділянки на світлих меблях допоможе звичайний волоський горіх. Розріжте ядро горіха навпіл і акуратно потріть зрізом ушкоджену поверхню. Таким чином борозенка подряпини заповниться природним засобом, швидко і без слідів.
Почекайте хвилин п’ять, поки горіхова олія застигне. Акуратно протріть поверхню сухою серветкою, щоб видалити зайвий жирний наліт. За бажанням оброблену ділянку можна покрити тонким шаром лаку.
Якщо з’явилися подряпини на меблях з темних порід дерева, може допомогти йод. Додайте у нього трішки води, змочіть у розчині ватну паличку й обробіть подряпини. Замість йоду можна використати круто заварений чай. Чим довше ви будете його заварювати, тим темнішим вийде фінальний колір. Наносити слід дуже акуратно – за кілька прийомів, щоб дерево не ввібрало занадто багато фарбувальної рідини, інакше замість подряпини може утворитися пляма.
Знайшла своє застосування у домашній реставрації меблів також розчинна кава. З однієї столової ложки кави, додаючи теплу воду, роблять густу кашку. Цією масою наповнюють подряпину, уникаючи потрапляння на цілісні ділянки покриття. Надлишки видаляють сухою ганчіркою.
Якщо дерево не просто подряпане, а потріскалося, виручить майонез. Обережно заповніть ним тріщину, витріть зайве й почекайте два-три дні. Завдяки надлишку білка та олії в майонезі, деревина набухне і сама закриє свою тріщину. Коли це відбудеться, відполіруйте поверхню м’якою ганчіркою.

Поділися:

Добавить комментарий