Увага! Карантин! У Кременчуцькому районі – африканська чума свиней

Увага! Карантин! У Кременчуцькому районі – африканська чума свиней

У великому сільськогосподарському підприємстві, розташованому в селі Недогарки Кременчуцького району, виявлено африканську чуму свиней. Про це 31 січня повідомив Кременчуцький відділ поліції ГУНП в Полтавській області на своїй сторінці у Фейсбуці. «На в’їздах та виїздах до села виставлено цілодобові пости з числа працівників поліції та держспоживслужби. Нині триває інформування місцевого населення та проводяться всі необхідні заходи щодо недопущення поширення вірусу на прилеглі населені пункти», – йдеться у повідомленні.

Згідно із нормами санітарної безпеки навколо свиноферми, де зафіксовано спалах цієї небезпечної хвороби, в радіусі трьох кілометрів встановлено карантинну зону, а в радіусі 20 км навколо населеного пункту – зону нагляду. Всі виїзди із Недогарок, окрім центральної автодорожньої магістралі, перекрито. Транспортні засоби, що курсують через село, підлягають дезінфекції. Вивозити звідти живих свиней, туші й мʼясо категорично заборонено. У разі відсутності нових спалахів небезпечної інфекції карантин буде знято не раніше, ніж через 40 діб.

Керівник Держспоживслужби Кременчуцького району Василь Покотило в інтервʼю «Кременчуцькій газеті» повідомив, що на фермі в Недогарках від африканської чуми загинуло кілька дорослих свиноматок. З їхніх туш були відібрані зразки біоматеріалу  й доправлені в регіональну лабораторію Держспоживслужби. Дослідження підтвердили опередній діагноз – африканська чума свиней.

На щастя, в приватних домоволодіннях АЧС не виявлено, але фахівці ветеринарної служби пройшлися по хатах місцевих жителів і порадили господарям терміново забити свиней, яких ті утримують, і переробити їхнє мʼясо на консерви. Усіх тварин на проблемній свинофермі, що знаходиться за півкілометра від Недогарків, а це більше 1800 голів, забʼють і спалять, аби не допустити розповсюдження небезпечного вірусу за межі карантинної території. Наразі ж у місцях стихійної торгівлі Кременчука проводяться перевірки мʼясної продукції задля недопущення потрапляння на ринок зараженої продукції. Хоча мʼясо хворих свиней не становить небезпеки для людського організму, людина може бути носієм вірусу, тим самим сприяючи його швидкому розповсюдженню.

Нагадаємо, що це вже не перший випадок виявлення африканської чуми свиней у Кременчуцькому районі. Попередній був зафіксований у 2015 році у селі Придніпрянському (колишньому Дзержинському). У 2016 році в одному з приватних домоволодінь села Рокити Великобагачанського району, що знаходиться всього у 80 км від Кременчука, теж був зафіксований спалах африканської чуми свиней. В обох випадках розповсюдження високопатогенної інфекції вдалося зупинити ціною знищення всього поголівʼя свиней у «заражених» господарствах.

На компенсацію господарям збитків, викликаних знищенням поголівʼя свиней у звʼязку із виявленням  АЧС,  із бюджету області в 2016 році було виділено 300  тисяч гривень, а ліквідація наслідків захворювання «африканкою» обійшлася ще у 2 млн гривень.

Юлія ДУМКА-КОНДРАТЬЄВА

«Зоря Полтавщини»

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий