В добру путь, політехніки!

В добру путь, політехніки!

Минулої неділі в одному з найпрестижніших закладів області – Полтавському політехнічному коледжі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» відбулися урочистості з нагоди дня першокурсника. Нагадаю, що провідний виш нині відсвяткував 75 років і продовжує розширювати освітні горизонти. До послуг студентської спільноти політехніків – унікальні лабораторії, перспективні спеціальності, комфортні навчальні кімнати, кваліфіковані педагоги та цікаві місця для проходження практики, де нерідко можна продовжити і подальшу трудову діяльність.
Цього дня розділити з першокурсниками незабутні хвилини радості у холі коледжу зібралися їхні батьки, викладачі і студенти закладу, представники міської влади. З вітальним словом і побажаннями стати відмінними спеціалістами в обраній справі до абітурієнтів звернувся директор коледжу Олександр Пітяков. Впродовж свята виступали педагоги та почесний гість – кандидат наук з державного управління, професор, проректор з науково-педагогічної роботи Національного технічного університету ХПІ Олександр Труш. Він побажав першокурсникам стати людьми з великої літери та втілити усі свої плани і мрії.
Щасливі миті початку найяскравішої пори в житті кожної молодої людини – студентства – були овіяні сумом від того, що в державі триває війна. На святі відкрили меморіальну дошку випускнику коледжу, розвіднику розвідувального взводу 1-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ ЗСУ Денису Синюку, який трагічно загинув 26 січня 2015 року при виконанні завдання з евакуації поранених бійців з поля бою. Його підрозділ потрапив під мінометний обстріл у районі села Спартак Ясинуватського району Донецької області поблизу міжнародного аеропорту «Донецьк». Захисника поховали на Алеї Героїв Полтавського цвинтаря. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (23.05.2015, посмертно), орденом «Народний Герой України» (10.02.2016, посмертно), відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства оборони України – нагрудним знаком «За зразкову службу» (06.2014) та пам’ятним знаком «За воїнську доблесть» (11.08.2014). У 2016 році на фасаді будівлі гімназії № 17 (бульвар Богдана Хмельницького, 15), де навчався Денис Синюк, на його честь відкрито меморіальну дошку. З рідних у Дениса залишилися батьки, дружина та донька. Мати також взяла участь у відкритті меморіальної дошки, яку встановили на першому поверсі коледжу. За ініціативою волонтерів та ГО «Побратими України» було організовано збір коштів на її виготовлення. Героїзм Дениса знайшов відображення у сучасній літературі. Зокрема надихнув на нові проникливі поезії відому поетесу, авторку восьми книг сучасної патріотичної поезії Тетяну Домашенко, яка також цього дня прочитала свої вірші.
Кожного року в коледжі покращують і умови перебування та навчання для студентства. Нині для них на третьому поверсі закладу створили молодіжний куточок у рамках програми «Активні громадяни», що є грантовим проектом Британської ради. Як розповіла присутнім соціальний педагог Надія Вертелецька, планували, щоб у куточку одночасно змогли відпочити тридцять студентів. Але результат перевершив очікування і своєрідна «молодіжна гавань» вже навіть зараз приймає значно більше політехніків. З часом сюди планують провести безпровідний Інтернет та встановити додаткове освітлення і розетки для підзарядки гаджетів. Також вперше за час існування коледжу тут створили галерею оптичних ілюзій, яка надалі може перерости навіть у музей ілюзій. Глядачі перших оптичних картин відзначили, що вона повністю руйнує уявлення про сприйняття світла, форм, ліній та барв. Усі студенти можуть пропонувати свої креативні ідеї та долучатися до розширення галереї. Серед нововведень цього року і можливість проходження студентами практики на таких провідних підприємствах міста, як ПАТ «Полтаваобленерго» та ІТ-компанія «Beetroot».
Також на святі абітурієнтів та гостей почастували козацьким кулішем та розвели по аудиторіях для детальнішого ознайомлення з обраними спеціальностями.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий