В'язане свято барв, або  Пряжа секційного фарбування

В’язане свято барв, або Пряжа секційного фарбування

Навіть досвідчені рукодільниці не завжди можуть пояснити різницю між меланжевою пряжею і пряжею секційного фарбування. Але відміності між ними принципові. «Меланж» (із французької означає «суміш») виготовляється з різних за фактурою, якістю, складом і кольором волокон. А секційна пряжа спочатку прядеться з однакового за всіма параметрами безбарвного волокна, а вже потім готова нитка фарбується. Причому забарвленню вона піддається ділянками, через певні проміжки.

Особливості та властивості. В’язання з меланжевої пряжі дозволяє отримати тільки строкате полотно. Із секційної вдасться створити ще й смугасте. Колірна палітра «секційки», як і довжина колірного сегмента, можуть бути різними. Утім існує правило: колірне чергування завжди повинно повторюватися: жовте–біле–червоне, жовте–біле–червоне й т. д.
Головна перевага пряжі-новинки в тому, що вона дозволяє рукодільницям отримувати різнобарвне полотно без використання великої кількості різнокольорових клубків пряжі. Головним недоліком є те, що передбачити в усіх деталях, який із «секційки» вийде малюнок полотна, неможливо. Навіть вив’язування зразка не завжди допоможе зорієнтуватися.
За довжиною колірного сегмента пряжа секційного фарбування поділяється на три види: дрібносекційна, середньосекційна та довгосекційна. Відносно передбачуваною вважається остання. Довгі ділянки колірних сегментів запрограмовані на створення смуг. Така пряжа підійде для в’язання кофт і светрів, різних накидок, палантинів і шалей. Якщо в мотку пряжі віддано перевагу якомусь одному кольору (він має довший сегмент), то він і визначатиме тональність усього виробу.
Найнепередбачуванішою вважається пряжа з короткими колірними сегментами. Під час в’язання на полотні можуть утворюватися хаотично розкидані різнокольорові плями, що псують загальний вигляд роботи. До того ж при зміні кількості петель малюнок спотворюється.
Щоб мінімізувати ризик неприємних сюрпризів, для в’язання слід обирати геометричний малюнок. Із ним дрібносекційна пряжа «дружить». Виготовлені з таких ниток вироби вирізнятимуться особливою строкатістю, тож найдоречніше застосовувати їх для дитячих речей, жіночих шапочок чи шарфиків.
В’яжемо шарф. Щоб зв’язати простий у виконанні й водночас оригінальний на вигляд шарф довжиною 180 сантиметрів і шириною 25 сантиметрів, знадобиться 200 грамів пряжі секційного фарбування. Найкраще, якщо за складом нитки матимуть такі характеристики: 74% поліакрилу, 20% овечої вовни, 6% поліестеру. В 50 грамах пряжі повинно бути 40 метрів нитки.
Малюнок обираймо щонайпростіший. Оригінального результату допоможе досягти прийом із застосуванням різних за товщиною спиць. Власне, для роботи знадобляться дві пари спиць – №6 і №12.
Наберіть на тонші спиці 33 петлі. Перший ряд пров’яжіть простою гумкою: кромкова петля, *1 лицьова петля, 1 виворітня петля* (повторюйте цей рапорт до кінця ряду), кромкова петля. Другий ряд в’яжіть спицями №12: кромкова петля, * 1 лицьова схрещена петля, 1 виворітна петля *, кромкова петля. Спиці міняйте на початку кожного ряду. На висоті 180 сантиметрів закрийте петлі спицею №6.
Шарф трохи розтягніть, злегка зволожте і дайте висохнути. За бажанням оздобте виріб бахромою.

Із відкритих інтернет-ресурсів.

Поділися:

Добавить комментарий