В'яжемо жіночу шапку з товстої пряжі

В’яжемо жіночу шапку з товстої пряжі

Для кожної пані в’язана шапка – не просто атрибут гардероба, що допомагає зігрітися в холодний сезон року, а й невід’ємна складова стильного образу. Вибираючи в’язану шапку в торговельній мережі, ми обов’язково звертаємо увагу на фасон, матеріал, колір, візерунок. Усе це варто враховувати й беручись за створення такого виробу своїми руками.

Шапка повинна не тільки гармонійно доповнювати ваш образ, а й бути практичною та зручною. Дуже цікаво виглядають головні убори, виконані крупною в’язкою. Особливо пасують вони тендітним дівчатам, бо ж дуже вдало підкреслюють їхню мініатюрність.
Серед популярних моделей із товстої пряжі – шапка з підкоченим краєм, вушанка, снуд (з вільними складками на потилиці), берет, кепі, «тюрбан».
Для в’язання обирають акрилові чи вовняні нитки. У колірній гамі на пікові популярності залишаються чорні, білі й сірі моделі. Модницям, які надають перевагу яскравим кольорам, сподобається шапка з нерівномірно забарвленої пряжі чи ниток різних відтінків. За бажанням, до готового виробу можна пришити чи приклеїти якусь аплікацію. Це може бути напис, вишивка, малюнок. Найкраще розташовувати такий декор на бортиках виробу, по центру чи в ділянці скроні.
Невід’ємна прикраса всіх в’язаних аксесуарів – візерунок. В останні сезони актуальні ажурні коси грубої в’язки та інші складні орнаменти. Безумовно, подібні схеми під силу лише умілицям зі стажем. Початківцям варто розуміти, що навіть за допомогою чергування лицьової і виворітної петлі реально створити красиве плетене полотно.
На всіх видах пряжі й схемах в’язання завжди вказують витрату ниток. Для товстої пряжі це особливо актуально, оскільки її іде значно більше, ніж тонкої. Перед початком в’язання рекомендується виконати тестовий зразок розміром 20 на 20 петель. Цей клаптик перуть, а вже потім (після усадки) вимірюють.
Другий важливий нюанс – речі з товстої пряжі швидше розтягуються при використанні. Тому викрійку перед початком в’язання завжди зменшують на 10 – 15%.
Для роботи знадобиться 1 – 1, 5 мотка будь-якої товстої пряжі й кругові спиці (з’єднані силіконовим шнуром) № 12 – 15. Якщо обхват голови 52 – 56 сантиметрів, у першому ряду на спиці набирають 32 петлі (плюс 2 кромкові петлі). Кількість основних петель має ділитися на 4. Першу петлю пров’язують лицьовою, другу – виворітною і так чергують по колу. Першу і останню петлю пров’язують разом, щоб замкнути виріб у коло без швів.
При в’язанні резинкою «1 на 1» важливо, щоб над лицьовою петлею була лицьова, над виворітною – виворітна. Якщо шапка не матиме відвороту по нижньому краю, пров’язують 20 рядів. Для шапки з відворотом в’яжуть до 35 ряду. Далі виріб потрібно звужувати для формування верхівки. Для цього зменшують кількість петель: одночасно пров’язують дві петлі спочатку виворітною, а потім лицьовою. Так продовжують, поки не залишиться 10–12 петель. Решту петель збирають на нитку і стягують. Кінчик нитки акуратно закріплюють на виворітній частині виробу.
Шапку товстими нитками можна зв’язати за один вечір. А прослужить вона своїм майстриням-господиням кілька сезонів.

Поділися:

Добавить комментарий