Інформаційний кур’єр

В області послаблено карантин

Міністерство охорони здоров’я дозволило Полтавській області запроваджувати ІІ етап послаблення карантину. Згідно з оприлюдненими 23 травня даними епідеміологічна ситуація в області відповідає всім трьом вимогам (інцидентність – 0,22, завантаженість ліжок – 0,93 та охоплення тестуванням – 12,41).

Тому в Полтавській облдержадміністрації у режимі відеоселектора провели засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС). Голова комісії, заступник голови Полтавської облдержадміністрації Євген Греков обговорив із головами райдержадміністрацій та керівниками органів місцевого самоврядування введення адаптивного карантину й етапи послаблення протиепідемічних заходів у регіоні.
«Напередодні ми довго консультувалися з Міністерством охорони здоров’я та головним санітарним лікарем. Дякую їм за розуміння та конструктив. Були відкориговані показники й водночас збільшено кількість тестувань. Тепер наша область проходить за всіма критеріями, – повідомив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. – Полтавщина зараз має один із найнижчих рівнів захворюваності: останнім часом або взагалі не зафіксовано нових випадків, або виявлено один за добу. Це означає, що карантин спрацював і більшість людей його дотримувалися, за що я всім дякую. До того ж наші епідеміологи вдало розривали контакти й вчасно відправляли людей на самоізоляцію».
Виходячи зі сприятливої епідемічної ситуації на Полтавщині, комісія ТЕБ і НС рекомендує запровадити послаблення протиепідемічних заходів.
Із 23 травня дозволено:
– проведення спортивних заходів без глядачів, у яких беруть участь не більше, ніж 50 осіб;
– проведення релігійних заходів за умови перебування 1 особи на 10 кв. метрах площі будівлі;
– регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному сполученні у межах кількості місць для сидіння;
– діяльність готелів (крім функціонування в готелях ресторанів).
Із 25 травня відновити роботу закладів дошкільної освіти з урахуванням організації протиепідемічних заходів.
Із 1 червня відновити:
– роботу закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес- центрів (крім групових занять з кількістю учасників більше, ніж 10 осіб);
– відвідування занять в групах не більш ніж 10 осіб в закладах освіти, проведення професійно-практичної підготовки та державної кваліфікаційної атестації в закладах професійної освіти, підготовчих заходів до практичної підготовки на виробництві, лабораторних робіт та тренажерних занять, атестації здобувачів вищої освіти та відповідних підготовчих заходів, отримання документів про професійну (професійно-технічну) та вищу освіту, участь в освітньому процесі, пов’язаному з освітою дорослих, у публічному захисті наукових досягнень у формі дисертацій та відповідних підготовчих заходах;
– перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному та дальньому) між регіонами в межах кількості місць для сидіння;
– міжобласні пасажирські перевезення (залізничні, авіаційні, автомобільні).
Також із 1 червня комісія дозволила в закладах соціального захисту населення зняти обмеження переміщення персоналу за межі стаціонарних закладів і відмінити у будинках-інтернатах обслуговування роботи медичного персоналу вахтовим методом.
Із 26 травня доручено Полтавському обласному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечити проведення навчальних тренінгів для кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, усиновлювачі та патронатні вихователі у групах до 25 осіб з дотриманням протиепідемічних заходів.
Райдержадміністраціям, міськвиконкомам, об’єднаним територіальним громадам доручено забезпечити роботу центрів надання адміністративних послуг із суворим дотриманням протиепідемічних заходів із 25 травня.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий