В області стартував проект з підтримки дітей, яких через COVID повернули з інтернатів у сім'ї

В області стартував проект з підтримки дітей, яких через COVID повернули з інтернатів у сім’ї

У Полтавській області розпочато реалізацію спільного проекту Міністерства соціальної політики України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Української мережі за права дитини. Його завдання – посилити соціальний захист цих сімей і допомогти їм забезпечити належний догляд за дітьми. Реалізовувати заплановане будуть через навчання соціальних працівників та безпосереднє надання гуманітарної допомоги дітям за їхніми потребами.

«Коронавірусна хвороба стала викликом і перевіркою на міцність для всього світу. Це випробування і для системи соціальних послуг, адже саме вона має допомогти населенню впоратися із наслідками COVID-19. Ми використаємо цю кризу, аби вийти з неї сильнішими: зміцнити потенціал соціальних фахівців, впровадити найкращі світові практики і зробити ще один крок до деінституціалізації та до возз’єднання дітей з їхніми родинами», – зазначив Борис Лебедцов, заступник міністра соціальної політики України.
Протягом шести місяців експерти проекту навчатимуть соціальних працівників моніторити ситуацію кожної дитини, яку повернули у сім’ю, визначати її потреби, оперативно реагувати і надавати необхідну підтримку. Після проведення детального аналізу ситуації сімей буде створено дорожню карту допомоги для кожної із родини у складних життєвих обставинах, до яких повернулися діти з інтернатних закладів. Проект також забезпечить соціальних працівників засобами індивідуального захисту, щоб зробити безпечними їхні візити у родини під час пандемії.
Окрім Полтавської, у проекті беруть участь Волинська, Дніпропетровська, Миколаївська та Харківська області. Одним із критеріїв для вибору регіонів була кількість дітей, яких повернули в сім’ї з інституційних закладів.
«По всій Україні близько 42 тисяч дітей, у тому числі діти з інвалідністю, які виховувались в інтернатних закладах та інших інституціях, повернулись у свої родини. Ці діти та їхні родини зараз потребують особливої уваги та підтримки», – коментує Лора Білл, заступник голови представництва ЮНІСЕФ в Україні.
«Жоден інтернат та комфортні умови не замінять дитині родину. Найважливіше – бути поруч з батьками, відчувати їхню турботу. І наше завдання – надати максимальну підтримку таким родинам. За кожною родиною закріпимо соцпрацівника, ситуацію будемо моніторити. Ми реагуватимемо на потреби та за необхідності допомагатимемо сім’ям. Дякуємо нашим партнерам: Міністерству соціальної політики України, UNICEF Ukraine та Українській мережі за права дитини за підтримку в провадженні в регіоні соціального проекту», – зазначив голова ОДА Олег Синєгубов.
Найкращі практики реінтеграції дітей у сім’ї, напрацьовані в ході проекту в пілотних регіонах, планують розширити на всю Україну. Також за результатами проекту будуть запропоновані зміни до нормативно-правових актів, які стосуються реформи деінституціалізації.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Полтавської облдержадміністрації.

Поділися:

Добавить комментарий