В Україні суттєво зросте  вартість хліба

В Україні суттєво зросте вартість хліба

Про це «Першому бізнесовому» повідомив президент «Всеукраїнської асоціації пекарів», директор ТОВ «Київ Хліб» Юрій Дученко.
На сьогодні більшості підприємств хлібної галузі присвоєно статус критичної інфраструктури. Тому їм не повинні відключати електроенергію. Однак насправді багатьом підприємствам електропостачання відключають поряд з усіма іншими. Причому нерідко це відбувається без попередження, що є найбільш згубним для виробництва хліба, каже Дученко.
Адже при цьому відключення електроенергії перериває весь виробничий цикл випічки хліба. І якщо світло відключають на 2 години, то графік випуску хліба зміщується на цілих 8 годин. Водночас перехід на генератори тягне за собою істотне подорожчання вартості випічки головного продукту українців, додав керівник ТОВ «Київ Хліб». Ще одна проблема, яка вже завдала відчутного удару по галузі, – мобілізація працівників. Чимало підприємств уже втратили значну частину персоналу й були вимушені через це не тільки змінити графіки роботи, а також скоротити обсяги та асортимент хліба й хлібобулочної продукції.
На Полтавщині ситуація мало чим відрізняється від загальноукраїнської. Вартість хліба «рухається» в одному напрямку – тільки вгору. І все ж це ще не ті ціни, які можуть очікувати на нас у недалекому майбутньому, застерігають фахівці споживчого ринку.
Як працюється в умовах, що склалися, ми запитали в директора Полтавського хлібозаводу «Кулиничі» Олександра Козуба.
– Ми виробляємо хліб цілодобово, незважаючи на всі загрози з боку російських загарбників і їхні ракети. На випадок відключення електроенергії маємо генератор. Також плануємо придбати ще один.
– Наскільки застосування генератора може підвищити вартість виробництва хліба?
– Зараз ціна на хліб адекватна, навіть за умов часткового підключення генератора. Але якщо, як кажуть фахівці зерноринку, через засуху значно здорожчає зерно, це, звісно ж, призведе до зростання вартості хліба. Аналогічна ситуація і з електроенергією. Якщо вона коштуватиме так, як нині, – це одне питання, а якщо, знову ж таки, як прогнозують, що електроенергія буде імпортуватися з Європи й, мабуть, її ціна зміниться, – то це вже інше питання. Тобто все залежить від вартості сировини й енергоносіїв. Ще один момент: якщо дуже дорожчатимуть продукти харчування, нам потрібно буде підвищувати зарплату нашим працівникам, адже вона в них і так невелика. Тобто ми виходитимемо з тих реалій, які складатимуться в країні.

Поділися:

Добавить комментарий