В Україні запрацювали нові правила дорожнього руху

В Україні запрацювали нові правила дорожнього руху

В Україні з 1 листопада набули чинності зміни до Правил дорожнього руху (ПДР). Нова редакція – одна з наймасштабніших за останні роки, вона стосується водіїв, пішоходів та велосипедистів, а також запровадила нові дорожні знаки та розмітку. Про це повідомив minfin.com.ua з посиланням на РБК-Україна.

Що зміниться для учасників дорожнього руху

– Додано уточнення/зміни для водіїв;
– Внесено уточнення/зміни для пішоходів;
– Внесено уточнення/зміни для велосипедистів;
– З’явилися нові дорожні знаки та розмітка.

Які зміни у ПДР запроваджено для водіїв

– Нові визначення автомобільних доріг;
– Суміжний рух легкових автомобілів та велосипедистів;
– Нові дорожні знаки та розмітка.
Змінено класифікацію автошляхів. До вже діючих трьох типів доріг – міжнародні, національні, регіональні – додано четвертий: територіальні дороги. На дорожніх покажчиках вони позначатимуться літерою «Т» із номером дороги – білим кольором на синьому тлі.
На вулицях (крім пішохідних) та дорогах місцевого значення з’являються ділянки для суміжного руху легкових автомобілів та велосипедистів. Початок і кінець такої ділянки повинен позначатися відповідними дорожніми знаками.

Що змінилося у ПДР для пішоходів

З’являються позначені діагональні пішохідні переходи. Вони будуть застосовуватися лише на регульованих перехрестях (на яких сигнал світлофора не переводять у режим жовтого миготіння), де дозволено перехід по діагоналі. Позначатимуться відповідним новим знаком «Діагональний пішохідний перехід».
Для пішоходів із порушеннями зору запроваджується відповідне визначення. Раніше в ПДР використовувалося формулювання «сліпі пішоходи». Нововведення торкнеться, зокрема, позначення відповідних дорожніх знаків та табличок до них.

Які зміни торкнулися велосипедистів

– Нове визначення велосипедної доріжки;
– З’явилося визначення велосипедної смуги та велосипедного переїзду;
– Уточнено правила перетину проїзної частини та руху на регульованих ділянках доріг;
– Суміжний рух легкових автомобілів та велосипедистів;
– Уточнено визначення велодоріжки. Так, тепер це доріжка з покриттям поза межами проїзної частини вулиці та/або дороги, розташована окремо чи суміжно з тротуаром або пішохідною доріжкою, що призначена для руху на велосипедах, і позначена відповідним дорожнім знаком (4.14) та горизонтальною розміткою (1.36).
Також вперше вводиться визначення велосипедної смуги та велосипедного переїзду. Велосипедна смуга – смуга, призначена для руху на велосипедах у межах проїзної частини вулиці та/або дороги, яка позначена дорожнім знаком 5.88 та відповідною горизонтальною дорожньою розміткою. Велосипедний переїзд – місце перетину велосипедистами проїзної частини в межах перехрестя або поза ним, позначене дорожньою розміткою 1.15.
Відповідно тепер велосипедисти повинні перетинати проїжджу частину велосипедними переїздами, а якщо такі відсутні – дотримуватися чинних норм ПДР (переводити велосипед по пішохідному переходу). Нарешті з’явилася вимога, що велосипедисти нарівні з іншими учасниками дорожнього руху повинні слідувати сигналам регулювальника та світлофора на ділянках доріг, що регулюються.

Які нові дорожні знаки з’явилися у ПДР

Найбільш масштабні зміни Правил стосуються дорожніх знаків і розмітки. Нововведення торкнулися усіх категорій знаків – попереджувальних, заборонних, наказових та інформаційно-вказівних, а також знаків пріоритету.
Серед найбільш значущих змін слід відзначити появу знаків для позначення платних доріг, доріг для суміщеного руху автомобілів та велосипедів, велосипедної смуги та велосипедного переїзду, ділянок доріг для руху з використанням ланцюгів протиковзання. Також з’являться дорожні знаки для позначення зарядної станції для електромобілів.

Яка нова дорожня розмітка з’явилася у ПДР

Вводиться розмітка для позначення різних ділянок дорожнього руху:
– Діагональні пішохідні переходи;
– Велосипедні переїзди;
– Наближення до кільцевої розв’язки;
– Місце концентрації ДТП;
– Вихід із території школи;
– Виділені місця для паркування вздовж доріг.

Деякі види нової дорожньої розмітки

Крім існуючої вертикальної чорно-білої розмітки, будуть використовуватися нові види вертикальної розмітки – жовто-червона і червоно-біла. Так, розмітка жовто-червоного кольору використовується на ділянках концентрації дорожньо-транспортних пригод, аварійно-небезпечних ділянках. А розміткою червоно-білого кольору позначатиметься «зебра» на нерегульованих і регульованих пішохідних переходах на проїзній частині дороги чи на велосипедній доріжці.
Підготовлено за матеріалами «Мінфін». З повним переліком нових дорожніх знаків можна ознайомитися за посиланням minfin.com.ua/ua/2021/11/01/74609333/

Добавить комментарий