Вагон-самоскид пройшов випробування на Полтавському ГЗК

Вагон-самоскид пройшов випробування на Полтавському ГЗК

Цієї весни розпочалися приймальні випробування вагона-самоскида (думпкара) моделі 33-7141 – зразка нової продукції розробки й виробництва Крюківського вагонобудівного заводу. А днями їх продовжили в робочих умовах – на коліях Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ГЗК).
– На комбінаті ми випробовували вагон-думпкар у завантаженому режимі. Його заповнили скришеною породою, що значно важча за щебінь чи глину. За таких реальних виробничих умов відбувалася перевірка динамічних, міцнісних та гальмівних характеристик дослідного зразка вагона-самоскида, – розповів завідувач лабораторії електротехнічних випробувань випробувального центру проєктно-конструкторського управління КВБЗ Віталій Михайлов.
Зокрема у випробуваннях на ГЗК брали участь фахівці науково-дослідного інституту вагонобудування ДП «УкрНДІВ». Вони фіксували показники напружень на рамі вагона, відкидних бортах, вузлах і кріпленнях під час різношвидкісного руху думпкара промисловими коліями.
На виробничих потужностях ГЗК також перевіряли вагон-самоскид на здатність саморозвантажуватися за максимального заповнення кузова відвальною породою. Під час випробувань також фіксували напруження, що виникають у вузлах кріплення, на рамі та бортах вагона.
Завантажують вагон-самоскид екскаватором, а розвантажує він себе автоматично. За словами Віталія Михайлова, швидкість саморозвантаження думпкара моделі 33-7141 навіть вища, ніж в аналогічної техніки, що наразі працює на ГЗК. І за іншими функціональними характеристиками вагон не поступається аналогам.
– Одним із найцікавіших етапів перевірки думпкара стало випробування «падаючою глибою», – зазначив Віталій Валерійович. – На дно кузова вагона попередньо насипали шар дрібної породи завтовшки 300 мм. Потім у кузов із висоти трьох метрів скинули глибу породи вагою близько трьох тонн! Так перевіряється стійкість кузова до деформації.
Загалом на Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті думпкар вдало витримав випробування. Наразі його доправили на КВБЗ, де здійснять останні перевірки. Дослідний зразок вагона-самоскида завантажать щебенем і на спеціальному стенді «гірка» на території випробувального центру проведуть випробування на співудар, щоб виявити критичні ударні напруження. Вони виникають під час спуску вагона із сортувальних гірок.
Отримані під час комплексних випробувань вагона-самоскида дані проаналізують науковці. За результатами аналізу буде оформлено протоколи випробувань. На їх підставі міжвідомча комісія прийматиме рішення щодо надання дозвільних документів на серійне виробництво думпкарів.
Тож сподіваємося, що незабаром виробничий асортимент вантажних вагонів КВБЗ поповниться новинкою актуальної й конкурентоспроможної техніки.

Юлія КОНДРАТЬЄВА
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий