Валерій ГОЛОВКО: "Наше завдання – дати можливість людям почуватися захищеними"

Валерій ГОЛОВКО: «Наше завдання – дати можливість людям почуватися захищеними»

Підтримка сімей загиблих учасників АТО (ООС), ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, родинна реабілітація учасників АТО (ООС) спільно з членами їхніх сімей, допомога особам, які опинились у складних життєвих обставинах, – це частина напрямків, які реалізують на Полтавщині завдяки Комплексній програмі соціального захисту і соціального забезпечення населення.

Як підкреслив голова облдержадміністрації Валерій Головко, ця програма є унікальною. З огляду на фінансові можливості регіону вона охоплює саме ті верстви населення, які потребують допомоги.
“Органи місцевого самоврядування мають визначитися з пріоритетами. Одна справа – займатися благоустроєм, наше ж завдання – дати можливість людям почуватися захищеними. Кошти на соціальний захист передбачені в бюджетах різних рівнів. Пропоную зібратися всім головам ОТГ, міським та обласним керівникам і обговорити потреби, зокрема у соціальному таксі. Адже програма передбачає принцип співфінансування”, – наголосив Валерій Головко.
Як повідомила під час апаратної наради директор департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Людмила Корнієнко, під дію програми підпадає близько 36 тисяч мешканців області. Працює вона за 28 напрямками. На їх реалізацію минулого року спрямували 25,4 мільйона гривень. Цього року передбачили 33 мільйони.
“Обласна програма не дублює державних програм, а навпаки – спрямована на вирішення тих питань, які ними не охоплені. До речі, за кількістю напрямків Програма займає перше місце в державі”, – зазначила Людмила Корнієнко.
За її словами, першочерговим завданням залишається підтримка сімей загиблих учасників АТО (ООС). Кожна дитина загиблих захисників України отримує стипендію у розмірі прожиткового мінімуму. З обласного бюджету цього року спрямують 2,2 мільйона гривень, що дасть можливість щомісячно отримувати виплату на всіх 88 дітей із таких сімей.
Програма гарантує санаторно-курортне оздоровлення всім сім’ям загиблих учасників АТО (ООС). Вже третій рік вказана пільга надається і членам сімей загиблих воїнів-інтернаціоналістів.
Також Людмила Корнієнко додала, що не менш важливим напрямком програми залишається соціальна підтримка громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. На реалізацію вказаного напрямку в 2018 році спрямовано 7 мільйонів 480 тисяч гривень. На 2019 рік передбачений обсяг фінансування складає 10 мільйонів 136 тисяч гривень. Пріоритетним напрямком залишається оздоровлення чорнобильців.
Третій рік на рівні області запроваджено інноваційний механізм надання пільг на проїзд автомобільним транспортом на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування.
У минулому році адресну компенсацію за надані пільги з проїзду через органи соціального захисту населення отримали 11 163 особи на суму 4,1 мільйона гривень. У поточному році передбачено кошти у сумі понад 4 мільйони гривень.
Людмила Корнієнко наголосила й на тому, що важливим напрямком програми є надання одноразової матеріальної допомоги особам, які опинились у складних життєвих обставинах. “Особливо хочу звернути увагу на сім’ї, де виховуються діти з онкологічними захворюваннями. У 2018 році допомогу з обласного бюджету надано батькам 101 дитини у середньому по 20 тисяч гривень. З ініціативи голови обласної державної адміністрації розмір виплат на онкохворих дітей збільшено до 40 тисяч гривень”, – зазначила Людмила Корнієнко.
У 2019 році запровадили новий напрямок програми – оздоровлення з одночасним наданням реабілітаційних послуг особам з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО (ООС). Його підтримали депутати обласної ради.
“В області 410 осіб мають відповідний статус. На недостатньому рівні виділяються санаторно-курортні путівки в органах Міноборони, МВС, СБУ, Держприкордонслужби. Тому на 2019 рік передбачено 2 мільйони 800 тисяч гривень з розрахунку вартості путівки – 14 тисяч гривень”, – наголосила Людмила Корнієнко.
Комплексна програма соціального захисту і соціального забезпечення населення розрахована до 2020 року.

Полтавська обласна державна адміністрація.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий