Вектор спільних дій –  євроатлантична інтеграція

Вектор спільних дій – євроатлантична інтеграція

Громадська ліга “Україна-НАТО” провела в Полтаві інформаційний день, у рамках якого відбулося кілька заходів.

З учасниками акції зустрівся перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький. Гості розповіли про мету свого приїзду. Євроатлантичний напрямок руху України закріплений у багатьох державних актах. Але вперше за усю історію незалежної України виділені фінансові ресурси на інформаційну кампанію, пов’язану з НАТО і Євросоюзом. Наголошувалося, що не можна витрачати бюджетні кошти без упевненості щодо якісної роботи та необхідного ефекту. А досягти його вдасться, лише залучивши до роз’яснення державної політики представників громадянського суспільства, у яких є великий досвід і довіра населення, які переконані у правильності обраного вектора. Цим і пояснюється їх представництво у групі, що прибула до Полтави. Андрій Пісоцький привітав гостей і підкреслив важливість заходу.
– Усі ми прагнемо, щоб був мир і стабільно розвивалася Українська держава, тому хочемо бути з НАТО – найпотужнішою військовою організацією, щоб мати захист, щоб майбутнє наступних поколінь було зрозумілим і прогнозованим.
Андрій Пісоцький запевнив, що в області ця інформаційна кампанія матиме найактивнішу підтримку.
В облдержадміністрації для державних службовців, представників громадськості та полтавського гарнізону відбувся семінар-тренінг «Синергія громадських та урядових інституцій щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції». Виступаючи на семінарі, перший заступник голови Держкомтелерадіо України Богдан Червак зазначив, що без системи колективної безпеки неможливо гарантувати вирішення інших завдань існування і розвитку держави. Ставлення до НАТО в Україні змінювалося. Якщо у 2000-му до альянсу позитивно ставилося 25 відсотків опитаних, у 2012-му – 13 відсотків, то нині – 43 відсотки. Ця думка склалася в основному на емоційному рівні. Важливо, щоб унаслідок інформаційної кампанії це рішення закріпилося на раціональному рівні, на рівні підтримки державної політики щодо євроінтеграції, підтримки довіри до НАТО як структури, яка може гарантувати безпеку Української держави.
На завершення в ОКІА «Новини Полтавщини» відбулася прес-конференція, в якій взяли участь експерт групи взаємодії з НАТО секретаріату Кабінету Міністрів України Інна Потапова, старший офіцер відділу міжнародних програм та багатонаціональних навчань Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генштабу ЗСУ полковник Володимир Хохлов, голова Громадської ліги «Україна-НАТО» Сергій Джерджа та аналітик центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Павло Лакійчук. Вони, зокрема, повідомили, що переломним у ставленні громадян України до НАТО став 2014 рік. Нині якомога більше про НАТО хочуть знати понад 55 відсотків опитаних. У відповідь на це створені Національна програма під егідою комісії «Україна-НАТО», Концепція вдосконалення інформування громадськості щодо НАТО. Цікавили журналістів і конкретні приклади співпраці України з НАТО. Нині готуються до запровадження понад 250 стандартів НАТО, які стосуються не лише озброєнь, а й багатьох інших військових аспектів. З початку військової агресії Росії проти України США надали ЗСУ допомогу на 760 мільйонів доларів.

Віктор КІКОТЬ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий