Великомученик  Георгій Побідоносець

Великомученик Георгій Побідоносець

ЦЬОГО святого вважають покровителем воїнства. Церква вшановує його пам’ять 6 травня.

Побідоносцем Георгія назвали за мужність і духовну перемогу над мучителями, які не змогли змусити його відректися від християнства, а також за чудодійну допомогу людям у небезпеці.
Рідне місто великомученика – Бейрут (сучасна столиця Лівану) – лежить біля підніжжя Ліванських гір. Військова вправність і розум швидко зробили Георгія улюбленцем римського імператора Діоклетіана (284 – 305). І так було, допоки імператор не посилив гоніння на християн. Тоді Георгій став одним із перших, хто відкрито виступив проти правителя імперії. За деякими життєписами візантійського списку він був на той час начальником особистої охорони Діоклетіана.
Почувши на суді черговий нелюдський вирок про знищення християн, майбутній великомученик роздав усе своє майно бідним і прийшов до імператора, щоб оголосити себе християнином та викрити його в жорстокості та несправедливості. Георгія закликали отямитися. Потім жорстоко катували. Тортури не припинили навіть після того, як явився Ангел Господній і зцілив святого. Розлючений імператор наказав відтяти непокірному голову. Великомученик відійшов до Христа в 303 році в Нікомідії (нині – місто Ізміт в Туреччині).
На іконах святий Георгій зображується верхи на білому коні, в руці він тримає спис, яким вражає змія. Це зображення засноване на переказах про посмертні чудеса великомученика. Йдеться про те, що одного разу він звільнив бейрутців, мешканців свого рідного міста, від чудовиська-змія, який жив у тій місцевості в озері й пожирав людей. Чудесна подія навернула земляків великомученика Георгія до християнства.
Нині молимося до Георгія Змієборця про допомогу усім воїнам, які воюють за Україну, щоб він додав їм сили і ратної звитяги в боях із страшною потворою рашизму, вів їх до Перемоги.
***
У нашому народі Георгія Побідоносця особливо шанують ще від часів Хрещення Київської Русі. Великий князь Ярослав Мудрий у святому Хрещенні був наречений Георгієм. Як за його часів, так і пізніше на українських теренах зводилося багато храмів на честь цього святого. Будуються вони й у наші дні.

Поділися:

Добавить комментарий