Веломандрівка на дачу Володимира Короленка

Велотур «Велосипедом на дачу Короленка 2021»

Веломандрівка на дачу Володимира Короленка

Четверта у цьому році акція вихідного дня «Велосипедом на дачу Короленка» була присвячена 168-й річниці від дня народження Володимира Короленка і зібрала 65 велосипедистів із Полтави, Лубен, Лохвиці, Кременчука, Шишак, Сум, Харкова.

Оселившись у Полтаві на початку ХХ століття, письменник-гуманіст, публіцист і громадський діяч Володимир Галактіонович Короленко придбав ділянку в селі Хатки (неподалік Шишак), де був збудований дачний будиночок. «Поїхати в Хатки і поринути в цілющу нірвану», – так писав він друзям про майбутній літній відпочинок. На дачу Короленко їздив велосипедом.
Для створення треку велосипедного шляху Короленка було опрацьовано чимало архівних матеріалів, які допомогли відтворити цей маршрут. На станції Гоголеве велосипедистів традиційно вітали ентузіасти в образах Володимира Галактіоновича та його дружини Євдокії Семенівни. Справжньою родзинкою програми була театралізована екскурсія у селі Великі Сорочинці…
Під час обіднього відпочинку на березі Псла велосипедисти із задоволенням послухали запальних пісень від гурту «Жабокряківські дядьки».
Кульмінацією поїздки стало відвідування дачного будиночка Володимира Короленка на мальовничому припсільському пагорбі. Групу мандрівників сердечно приймали працівники ПП «Агроекологія». Після перегляду театралізованої частини «На гостинах у Короленка» учасників чекав смачний обід від щедрих господарів. Закінчився мандрівний день вечірнім вогнищем у великій дружній компанії однодумців.
Похід відбувся завдяки ГО «ВелоПолтава», ГО «Аматорський театр «Малафея», ПП «Агроекологія», а також за сприяння адміністрації Великосорочинського літературно-меморіального музею М. В. Гоголя та Костянтина Донця, який надав для театралізованої екскурсії затишну садибу зеленого туризму.

ГО «ВелоПолтава».

Поділися:

Добавить комментарий