Вересень осінь за руку привів

Вересень осінь за руку привів

Ночі та ранки стають прохолоднішими, сонце – не таким щедрим на тепло, в повітрі тремтить і світиться срібляста павутинка, а в саду, де ще радують око пізні сливи, яблука й груші, вже впало на ледь прижухлу траву перше охристе листя… Вересень привів за руку осінь. Городники завершують збирання квасолі, перцю і баклажанів, викопують моркву й столовий буряк, картоплю пізніх сортів, продовжують збирати патисони й помідори. Знімають на зимове зберігання гарбузи. Яблуні й груші щедро поливають за три тижні до збирання плодів. Поливають і суницю. Саме в цю пору вирізають пагони малини, які відплодоносили. Можна підживити малину калієм.
Дбайливі господарі не кидають грядку напризволяще після збирання врожаю. Прибравши з неї післяжнивні рештки, вони розпушують грунт, знищуючи бур’ян, і засівають звільнену ділянку озимим житом або пшеницею. Зелену масу можна потім використати для годівлі худоби чи приорати як добриво.
Пора готувати ділянку під часник. Обприскують ягідники розчином соди. Висаджують на постійне місце цибулини нарцисів, висівають насіння гвоздики турецької, незабудки, ромашки, меліси лимонної.
Це чудова пора, коли природа сповна віддячує людині за її працю. Збирають яблука, груші, сливи, ягоди обліпихи, лимонника китайського, аронії. Заготовляють із власного городу насіння овочевих культур. Зрізають головки середньопізніх сортів білокачанної капусти. Закінчують перелопачування компосту. Копають ями для висаджування кущів і дерев. Висаджують на постійне місце ягідники зі шкілки. Викопують коренеплоди жоржин (якщо наземну частину вже вразив перший морозець), а також бульбоцибулини гладіолусів (якщо з часу їхнього квітування минуло півтора місяця). Видаляють бічні пагони на стеблах хризантем.
Викорчовують старі маловрожайні та хворі кущі смородини, порічок, агрусу. Висівають під зиму насіння салату, шпинату, кропу. Вносять гній у пристовбурні круги плодоносних дерев.
У вересні також готують грунтосуміші для вирощування розсади на наступний рік. Завершують домашнє консервування. Сушать на зиму білі коренеплоди – петрушку, селеру, пастернак.

Поділися:

Добавить комментарий