Веселкова школа, сучасний  фізкультурно-спортивний  комплекс…

Веселкова школа, сучасний фізкультурно-спортивний комплекс…

В облдержадміністрації в рамках офіційного відкриття в Полтавській області Програми раннього відновлення України відбулася зустріч керівництва області з представниками Європейського Союзу, Європейського інвестиційного банку, ПРООН та Мінрегіону. Під час роботи зібрання європейським партнерам презентували проєкти Надзвичайної кредитної програми відновлення України (КПВУ), що вже реалізуються, і ті, котрі заплановані до реалізації у перспективі.

– Область була включена в цю кредитну програму в зв’язку з трагічними подіями на Донбасі. На території Полтавщини нині проживають близько 25 тисяч внутрішньо переміщених осіб майже в усіх територіальних громадах. Це повноцінні сім’ї з дітьми, які потребують працевлаштування, якісного навчання й отримання медичних послуг. Тому проєкти, які реалізуються в області, направлені насамперед на задоволення потреб цих людей, – зазначив голова ОДА Олег Синєгубов під час презентації гостям 9 проєктів, які нині реалізують на Полтавщині.
Старший спеціаліст сектору Європейського інвестиційного банку Рой Дрейкотт розповів, що делегація протягом 2 днів побуває на ключових об’єктах програми.
– Полтава приєдналася до програми НКПВУ на останньому етапі. І я з нетерпінням чекаю моменту, коли ми будемо відкривати Диканський навчально-виховний комплекс імені М.В. Гоголя, який повністю реконструйовано. Я дуже хочу цю школу побачити, бо в результаті ремонту заклад зможе приймати не 600 учнів, а 900. Тому це буде така собі перевага для дітей-переселенців, – додав Рой Дрейкотт. – Також дуже цікаво побачити проєкти, які область подає для реалізації на наступний рік. Саме цьому будуть присвячені зустрічі протягом двох днів на Полтавщині.
Заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані розповіла, що до програми приєдналися представники Європейського Союзу в Україні та партнери, які надають технічну підтримку щодо реалізації й ефективного використання коштів, наданих Європейським інвестиційним банком у межах КПВУ.
– Полтавська обласна рада разом із депутатським корпусом надає фінансову підтримку проєктам, щоб реалізувати їх у найкоротші терміни. Це означає, що ми зацікавлені в реалізації планів, готові до співпраці і маємо надію, що нові ідеї, які в нас уже є, вас теж зацікавлять, – зазначив голова обласної ради Олександр Біленький.
Серед 9 ініціатив, які реалізуються у 2021 році та будуть завершені в 2022-му, зокрема, такі: капітальний ремонт комплексу будівель Андріївської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І–ІІ ступенів Нехворощанської громади на Новосанжарщині; реконструкція будівлі Диканського навчально-виховного комплексу імені М.В. Гоголя «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»; реконструкція фізкультурно-спортивного, реабілітаційно-відновлювального комплексу «Колос» у Решетилівці, капітальний ремонт будівлі опорного закладу «Шишацька спеціалізована школа імені В. І. Вернадського»; реконструкція будівель стаціонару та господарського блоку «Шкірно-венерологічного диспансеру» під Кременчуцький міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів; реконструкція нежитлового приміщення під житлові квартири в Кременчуці; реконструкція старої будівлі школи №1 під школу мистецтв у Миргороді; реконструкція центру естетичного виховання в Миргороді.
Голова ОДА Олег Синєгубов також представив на розгляд гостей 30 проєктів на наступний етап НКПВУ. Серед них – 11 освітніх, 9 медичних, 4 інфраструктурних, 3 спортивних, 2 житлових й 1 культурний у різних громадах області – в Полтаві, Кременчуці, Лубнах, Миргороді, Лохвиці, Хоролі, Сенчі, Пирятині, Зінькові, Новоселівці.
Ці проєкти братимуть участь у конкурсі серед 10 областей України, між якими, зрештою, буде розділено 340 мільйонів євро.
***
Наступного після зустрічі в ОДА дня європейські партнери побували на кількох об’єктах, реконструкція яких відбувається в рамках програми НКПВУ. Зокрема ознайомилися з ходом ремонтних робіт на фізкультурно-спортивному, реабілітаційно-відновлювальному комплексі «Колос» у Решетилівці та взяли участь в урочистому відкритті Диканського навчально-виховного комплексу імені М. В. Гоголя «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад».
– Диканський НВК імені Гоголя – опорна й найбільша в громаді школа. У ній навчаються понад 600 дітей із Диканьки та 11 приміських сіл. Тут оновили практично все: фасад, їдальню, класи, закупили нову техніку – комп’ютери, інтерактивні дошки, 3D-принтери. Важливо, що школа повністю доступна для маломобільних дітей, є навіть спеціальний ліфт, – зазначив голова ОДА Олег Синєгубов.
У межах реконструкції у закладі замінили двері та вікна, покрівлю даху, утеплили фасад. Провели внутрішні оздоблювальні роботи, змонтували підвісні стелі, оновили системи електромережі й опалення, встановили сучасну пожежоохоронну систему. Зробили капітальний ремонт навчальних кабінетів, закупили нові меблі та гаджети. Тож нині тут тепло, світло і затишно, а сама школа, внаслідок різнобарвних стін зовні і в класах, загалом нагадує веселку.
Приміщення школи було збудоване у 1977 році і, за словами директорки Надії Горячун, до нинішньої реконструкції капітально не ремонтувалося.
– Стіни школи раніше були в незадовільному стані, зараз вони мають зовсім інший вигляд. Проведений капітальний ремонт покрівлі блоку № 4, ремонт ґанків повністю змінив їхній вигляд. Сформовані вхідні групи для дітей з особливими потребами: стаціонарні пандуси, зовнішній ліфт у внутрішньому дворі, спеціальні вбиральні у кожному навчальному корпусі, розширено двері між корпусами. Також були впроваджені енергоощадні технології: замінені вікна й двері, утеплено будівлю і фундамент. Повністю замінена електромережа навчального закладу, – розповіла Надія Горячун.
Слід додати, що реконструкція будівлі школи розпочалася у серпні 2020 року. Загальна вартість робіт склала 41 мільйон гривень, з яких 33 млн – це кошти Європейського інвестиційного банку, а 8,3 млн – виділили з обласного та місцевого бюджетів.
– У рамках Надзвичайної кредитної програми підтримуються реконструкція і реновація шкіл, дитячих садочків, медичних закладів і бюджетних будівель у 9 регіонах України на суму 200 мільйонів євро. Школа, яку ми сьогодні відкриваємо, – приклад успішного партнерства Європейського Союзу та України. Це також приклад продуктивної співпраці між центральною, обласною та місцевою владою, – наголосила керівник відділу операцій з економічного співробітництва, енергетики, інфраструктури та навколишнього середовища Представництва ЄС в Україні Хлоя Алліо і додала, що Україна – пріоритетний партнер для Європейського Союзу.
– Створення сучасного, комфортного та інклюзивного середовища, в якому діти зможуть проводити свої найцінніші моменти дитинства, відкривати й розвивати власні таланти, є надзвичайно важливою справою, – вважає старший спеціаліст сектору Європейського інвестиційного банку Рой Дрейкотт. – Оцінити переваги оновленої школи зможуть діти, педагоги й батьки, а головне – діти-переселенці. Вважаю, що всі діти України заслуговують бути щасливими. Тому ми працюємо, аби забезпечити їм сучасні й комфортні умови життя та розвитку. З 2007 року Європейський інвестиційний банк залучив понад сім мільярдів доларів для відновлення інфраструктури, реалізації проєктів енергоефективності та розвитку приватного сектору.
Заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані наголосила на важливості співпраці з європейськими партнерами, за допомогою яких в Україні реалізують подібні ініціативи, в результаті чого діти отримають усі переваги від навчання в цьому закладі. Вона також додала, що втілені за підтримки українського уряду, представників місцевої влади та європейських партнерів проєкти впроваджені заради майбутнього, дітей і наступних поколінь, які навчатимуться і житимуть у цій громаді.
Батьки школярів та учні подякували європейським партнерам та представникам обласної і місцевої влади за створені комфортні умови в їхньому навчальному закладі, а учасники шкільного танцювального ансамблю «Квітограй» подарували гостям видовищну концертну програму.

Людмила ДАЦЕНКО.

Добавить комментарий