Весняна мистецька повінь  у мальовничих Шишаках

Весняна мистецька повінь у мальовничих Шишаках

Комусь цьогорічний травень запам’ятається примхливо-прохолодним, а комусь і трепетно-жагучим.

У другу неділю останнього місяця весни в Шишаках відбулося традиційне (і водночас вкотре по-особливому ексклюзивне) обласне свято самобутньої творчості родинних колективів “Роде наш красний”. Фестиваль зібрав під дахом селищного Будинку культури близько трьох десятків творчих колективів з різних куточків Полтавщини.
За сприятливої погоди щорічний огляд-конкурс родинних та сімейних ансамблів “Роде наш красний”, символічно приурочений до Дня Матері та Міжнародного дня сім`ї, проходить (як і багато інших масових дійств в Шишаках) на мальовничому облагородженому березі Псла – з виїзною торгівлею, дитячими атракціонами, виставкою-продажем оригінальних товарів, виготовлених руками народних умільців. Цього року організатори свята не ризикнули готувати сцену під відкритим небом, а облаштували виставкову та торговельну зони у центрі містечка в надійних наметах поруч з Будинком культури та у просторому фойє – і не помилились, адже сонечко упродовж дня то “вмивалось”, то усміхалось та тішило небокраї виразними райдугами.
Шишацький селищний голова Олександр Тутка щиросердечним вітальним словом підбадьорив талановитих гостей, побажавши сонячної погоди в душі кожного учасника та глядача і успішних, незабутніх виступів на мистецькому змаганні творчих колективів.
Запалили вогник фестивалю родинної творчості аматори сцени Шишацької ОТГ – народний вокальний ансамбль “Дівчата” Шишацького СБК та улюбленець місцевої публіки, самодіяльний виконавець – поет, композитор і аранжувальник Володимир Плаксін.
Творчі сімейні колективи захоплювали глядачів своїми талантами, пронизували трепетними виступами до глибини душі. На сцені буяла своя погода – світла, сонячна відрада щирих сердець, відкритих назустріч глядачеві душ. Тож фестиваль, у свою чергу, також вигравав усіма барвами веселки: як настрій виконавців, так і жанр творів, стиль вбрання самодіяльних артистів…
На суд компетентного журі були представлені танцювальні та пісенні номери, лялькові мініатюри, гумор, інструментальні композиції. Грамоти за участь у конкурсі, пам’ятні сувеніри отримали три колективи КЗ “Котелевський сільський будинок культури” Котелевської районної ради: сімейний вокальний дует “Щаслива родина”, хореографічний дует “Кум та кума”, сімейний дует у складі Ірини та Антона Сутуліних; два колективи Заводського МБК №2 Лохвицького району: родинне вокальне тріо “Гармонія” та сімейний вокальний дует “Берегині”; вокальний дует братів Гриньківського СБК Глобинського району.
Дипломами IІI ступеня відзначили: сімейний вокальний дует “Світанок” Федунського сільського будинку культури Шишацького району; родинне вокальне тріо у складі Катерини Мороз, Ольги і Наталії Музичко Вербинського сільського клубу Хорольського району; родинний вокальний гурт “Барвінок” Новознам’янської ОТГ Кременчуцького району; родинний вокальний ансамбль “Сорочинські перчинки” КЗ “Великосорочинський будинок культури” Великосорочинської ОТГ Миргородського району; сімейний вокальний дует у складі Таїсії та Олени Король Березоволуцького сільського будинку культури Гадяцького району; сімейний вокальний дует “Співуча душа” Римарівського сільського клубу Гадяцького району; сімейний танцювальний дует у складі Ольги та Віталія Потапенків Лютенського сільського будинку культури Гадяцького району; тріо “Куми” КЗ “Котелевський сільський будинок культури” Котелевської районної ради.
Дипломи II ступеня заслужили: родинний вокальний дует “Калина” Новачиського сільського будинку культури Клепачівської ОТГ Хорольського району; родинний вокальний дует “Запали вогонь” Хорольської дитячої музичної школи; вокальний дует братів Недоїдків “Верес” Огирівського сільського клубу Білоцерківської ОТГ Великобагачанського району; родинний вокальний ансамбль у складі Григорія, Раїси та Володимира Слиньків і Надії Подоби Лютенськобудищанського сільського будинку культури Зіньківського району; сімейне інструментальне тріо “Смішарики” Великосорочинської дитячої музичної школи Великосорочинської ОТГ Миргородського району; сімейний вокальний дует “Вогник” Котелевської дитячої музичної школи; сімейний вокальний дует “Сестри” КЗ “Більський сільський будинок культури” Котелевської районної ради; сімейний вокальний гурт “Злагода” Устивицького СБК Великобагачанського району.
Дипломи I ступеня вручили: родинному вокальному ансамблю “Щасливі разом” Решетилівської дитячої школи мистецтв; родинному вокальному тріо у складі Валентини Кравцової, Олени Трепачової та Людмили Мартьян Петракіївського сільського клубу Хорольського району; вокальному тріо “Сім’я Величків” КЗ “Великосорочинський будинок культури” Великосорочинської ОТГ Миргородського району; Тетяні та Аліні Селюк – учасницям народної аматорської лялькової студії “Гостинець” Лубенського районного будинку культури.
У двадцять сьомому обласному огляді-конкурсі родинних та сімейних ансамблів на традиційному святі “Роде наш красний” взяли участь 28 творчих колективів Полтавщини. Для багатьох з них відвідати мальовничі Шишаки у цю квітучу пору та поділитись творчими здобутками, водночас самоутверджуючись у проявах власних талантів, вже стало доброю традицією. Щороку всі учасники повертаються додому з родинного фестивалю переможцями, незважаючи на ступінь презентованого диплома, грамоти чи подяки, адже всі отримують від організаторів пам’ятні сувеніри, а від спілкування з талановитими самородками-земляками – море позитиву і незабутніх вражень від спілкування.
Не менш значущий фестиваль “Роде наш красний” і для самих Шишак, зокрема для працівників культури, котрі в насиченій низці травневих святкових заходів відводять обласному святу особливу увагу, ретельно готуючись до зустрічі гостей, забезпечуючи комфорт, затишок. Ось і цього року були надто короткими ночі та метушливими дні для начальника відділу культури і туризму Шишацької селищної ради Любові Титаренко, директора СБК Валентини Матвієнко, методистів БК Олени Чернової та Михайла Курочки, головного спеціаліста відділу культури і туризму Шишацької селищної ради Лілії Островерхої, котра, до речі, є автором наданих світлин до цього репортажу.
А шишацька земля вже з нетерпінням чекає наступної травневої творчої повені талановитих родин з усіх куточків Полтавщини.

Зоя ШКУРАТОВСЬКА
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий