Весняна посівна грізного 2022 року

Весняна посівна грізного 2022 року

Незважаючи на військовий стан у країні, наявність постійної загрози ракетних обстрілів, високі ціни на витратні матеріали, дефіцит пального та інші проблеми, полтавські аграрії докладають максимум зусиль для своєчасного проведення весняної посівної кампанії. Адже цьогоріч з огляду на втрату посівних площ на тимчасово окупованих територіях надто актуально засіяти кожен клаптик землі.

За оперативними даними обласного департаменту агропромислового розвитку, станом на 12 травня весняна посівна кампанія в області вийшла на фінішну пряму. Ранніми зерновими та зернобобовими культурами засіяно 92 тисячі гектарів, плюс до цього 273 тисячі гектарів озимих. Усі колосові культури дали добрі сходи. Практично завершили аграрії області й сівбу цукрових буряків та соняшнику. Кукурудзу посіяно майже на 70 відсотках запланованих площ, сою – на понад 45%. За словами заступника директора департаменту агропромислового розвитку Олега Палія, вологи в грунті вистачає, тож ситуація на ланах області нормальна. Вегетації озимих та росту всіх сільгоспкультур сприяє і температурний режим нинішньої весни.
* * *
У ПП імені Калашника Полтавського району комплекс весняно-польових робіт уже закінчили. Агроформування загалом обробляє близько 4 тисяч гектарів орних земель, з яких 270 га відводить під кормову базу для тваринництва: одно- та багаторічні трави. У структурі посівів – 640 гектарів озимих культур, на 500 гектарах посіяли ярий ячмінь, 100 гектарів відвели під горох. На решті площ посіяли кукурудзу та соняшник.
За словами керівника господарства Івана Степаненка, структуру посівів у цьому році не змінювали. Оскільки до весняної посівної розпочали підготовку завчасно, ще в грудні минулого року, проблем із пальним поки що не виникало. Агроформування також забезпечене засобами захисту рослин, гербіцидами та фунгіцидами.
– Пально-мастильні матеріали, сподіваюся, з часом з’являться, щоправда, за якою ціною – це питання, – констатує Іван Степаненко. – Найбільша проблема нині – реалізація зерна минулорічного врожаю. Адже в країні порушена вся логістика, а кошти потрібні і на зарплату нашим працівникам, і на підготовку до жнив…
* * *
Дефіцит пального та реалізація зерна – ці питання є проблемними для багатьох агроформувань не лише нашого регіону, а й усієї країни. Наголосив на них і генеральний директор ТОВ «Астарта Прихоролля» агропромхолдингу «Астарта-Київ» Павло Кандиба. У зазначеному агроформуванні нині закінчують сіяти кукурудзу та сою, а в квітні, на площі майже 4 тисячі гектарів, посіяли цукрові буряки, які вже дали хороші сходи. До цього варто додати, що в господарстві 4,28 тисячі гектарів відведено під озимі культури й 640 гектарів – під кормову групу. Аграрії уже розпочали догляд за посівами. Також у товаристві триває переведення худоби на весняно-літнє утримання.
* * *
У сільгосптоваристві «Скіф» Котелевської громади комплекс весняно-польових робіт у самому розпалі. За словами керівника господарства Олексія Бовдиря, посівна нині в активній фазі, усе працює як єдиний злагоджений механізм. А найбільшою проблемою цьогорічної весняної посівної він назвав війну. Адже це агроформування межує з багатостраждальною Сумською областю, яка фактично постійно зазнає ворожих обстрілів. Більше того, «Скіф» обробляє в цій області частину земель. Втім весняну посівну кампанію розпочали вже й там. Адже така вже вдача в українських селян: незважаючи на будь-які негаразди, насіння має лягти в грунт, із тим, щоб прорости і дати урожай, а значить, дати надію на майбутнє.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий