Весняний борщ зелений

Весняний борщ зелений

Традиційна весняна страва української кухні – зелений борщ. Його можна приготувати і з м’ясом, і без м’яса, лише на овочевому відварі. Кольору й смаку свіжої травневої зелені страві надають щавель, кріп, петрушка, молода кропива. Всі ці інгредієнти багаті на вітаміни й мінерали, що особливо цінно для людського організму після тривалого холодного періоду.
Зокрема в 100 грамах щавлю міститься 55% добової норми вітаміну С. Ця рослина є також джерелом вітамінів K, E, групи B. У щавлі наявні мінеральні елементи: магній, фосфор, залізо та інші.
Поряд із зеленню обов’язковий компонент весняного борщику – подрібнене варене яйце.

Зі свининою

600 грамів м’яса на кісточці, 3 літри води, 400 грамів картоплі, 1 морквина, 2 віхтики щавлю, по 1 віхтику кропу й петрушки, 2 зелених пірця цибулі, 4 яйця, 1 лавровий лист, 5 горошин перцю, трохи сметани, сіль, перець чорний мелений за смаком.
М’ясо залийте 3 літрами води й варіть на невеликому вогні 1,5 години. Наприкінці посоліть, додайте перець горошком, перець чорний мелений.
Дістаньте м’ясо з бульйону, відокремлене від кістки, поріжте на шматки й поверніть у бульйон. Відправте в нього також нарізані кубиком картоплю і моркву. Доведіть до кипіння, варіть на помірному вогні 20 хвилин.
Додайте посічену зелень, варіть іще протягом 3 хвилин. Зніміть каструлю з борщем із плити й залиште настоюватися під кришкою протягом 5 хвилин.
Подавайте зелений борщ, додаючи в кожну порцію порізані половинками яйця та сметану.

Із курятиною

2 курячих стегенця, 3 літри води, 2 цибулини, 1 морквина, 4 картоплини, по 1 віхтику щавлю і кропиви, 4 яйця, четвертинка кореня селери, 2 лаврових листки, 4 горошини духмяного перцю, 3 столові ложки олії, 8 гілочок петрушки, сіль.
Покладіть у каструлю курячі стегенця, цілу цибулину, половинку морквини, нарізану шматочками четвертинку кореня селери, лаврове листя і духмяний перець. Влийте 3 літри води й варіть бульйон, додавши в процесі варіння сіль, протягом 40 хвилин. Потім дістаньте з бульйону всі овочі (вони більше не знадобляться).
Із цибулі й моркви приготуйте на олії засмажку. Спочатку додайте у бульйон порізану картоплю, а коли закипить – засмажку. Варіть 15 хвилин. За 1 хвилину до завершення приготування всипте подрібнену зелень.
На стіл зелений борщ подавайте гарячим, із розрізаними на четвертинки яйцями.

Із телятиною

0,5 кілограма телятини, 2 літри води, 5 картоплин, по 1 морквині й цибулині, по 1 віхтику щавлю, кропу, петрушки, пірець цибулі, 10 перепелиних яєць, сметана за смаком, сіль.
Зваріть м’ясний бульйон, додайте в нього нарізану кубиком картоплю і продовжуйте готувати страву на маленькому вогні.
Подрібнені цибулю і моркву спасеруйте на олії, поклавши наприкінці кілька ложок сметани. Відправте засмажку в бульйон з картоплею, додайте також подрібнену зелень.
Коли борщ закипить, покладіть заздалегідь зварені й розрізані навпіл перепелині яйця. Зніміть каструлю з плити.
Борщ за цим рецептом смакує не тільки гарячим, а й після повного остигання.

Дієтичний, із буряком

1,5 літра води, 2 віхтики щавлю, 1 цибулина, 1 морквина, 1 буряк, 1 столова ложка томатної пасти, 3 картоплини, 3 яйця, 30 мілілітрів олії, 1 чайна ложка солі, 2 дрібки перцю чорного меленого.
Нарізану кубиком картоплю залийте водою і поставте на вогонь. Подрібнену цибулю і натерту на крупній тертці моркву підсмажте на олії.
Відправте у каструлю з картоплею спочатку засмажку, а потім – натертий на крупній тертці буряк. Варіть до готовності картоплі. Далі додайте подрібнену зелень, томатну пасту, сіль і перець. Варіть іще протягом 5 – 7 хвилин.
Зварені й охолоджені яйця дрібно посічіть ножем. Всипте яєчну масу в каструлю з борщем.

Поділися:

Добавить комментарий