Вибираємо ефективний,  економний і надійний обігрівач

Вибираємо ефективний, економний і надійний обігрівач

Хоч опалювальний сезон і розпочався, у помешканнях багатьох українців недостатньо тепло, тож доводиться підтоплювати обігрівачами. Якщо наявний вдома обігрівач серйозно вийшов із ладу чи не задовольняє за основними характеристиками, господарі замислюються про придбання нового приладу.
Отож, спробуємо разом розібратися, як вибрати обігрівач, який не тільки відмінно забезпечував би тепловіддачу, а й був ефективним з точки зору економного витрачання електроенергії.

Масляний радіатор можна придбати для обігріву як квартири, так і офісу чи дачі. Прилади цього типу володіють потужністю від 1 до 2,5 кВт. Обігрів відбувається завдяки нагрівальним елементам, зануреним у мінеральне масло, яким наповнений пристрій. Тени нагріваються, віддають тепло маслу, а воно віддає його на зовнішню панель. Перевагами цього пристрою є надійність конструкції, а також ККД віддачі тепла. Електронагрівачі такого типу безпечні у використанні й відносно недорогі.
Тепле повітря поширюється по кімнаті шляхом природної конвекції. Швидкість й інтенсивність нагріву повністю залежить від конструкції радіатора і потужності. Вбудований термостат автоматично вмикає прилад, коли температура падає, і вимикає, коли в кімнаті досить тепло.
Масляний обігрівач не пересушує повітря в приміщенні. Не спалює пил і кисень, тому що корпус нагрівається не вище 60 градусів. Не шумить під час роботи. Висока пожежна безпека досягається завдяки термостату і вбудованому таймеру. Масляний обігрівач легко переміщати по кімнаті чи в інше приміщення – для цього в конструкції є спеціальні коліщатка.
До недоліків таких приладів зараховують великі габарити й вагу – падіння спричинить чималий шум. Масляний радіатор довго нагрівається сам, і тому вимагає більше часу на обігрів кімнати (остигає так само довго, як і гріється). Оскільки принцип його роботи полягає у перемішуванні повітряних потоків, тобто теплого і холодного повітря, що має різну щільність, у приміщенні з’являються протяги. Окрім того, такий принцип дії перешкоджає звичайному осіданню пилу з повітря на поверхні меблів, підлогу, і ми дихаємо забрудненим повітрям.
Масляний обігрівач не бажано використовувати в дитячих кімнатах: маленькі дослідники обов’язково знайдуть нагоду доторкнутися до гарячого корпусу. Опіку це не спричинить, але загалом відчуття будуть не з приємних, дитина може злякатися. Не рекомендується ставити такі прилади і в приміщеннях з високою вологістю. Наприклад, у ванних кімнатах. На корпус обігрівача забороняється класти тканину, папір, поліетилен. Тобто сушити білизну чи інші речі на ньому не можна.
Тепловентилятор – це найпростіший і найдоступний за ціною прилад для обігріву приміщення. У народі його називають «дуйчиком», тому що повітря надходить до розігрітої спіралі й потім вентилятором поширюється по кімнаті. Потужність становить 2,0 – 2,5 кВт. Невеликі розміри, висока мобільність і можливість повороту вентилятора в корпусі для кращого обігріву приміщення сприяють високій популярності приладу. До його переваг зараховують також легке регулювання температури, захист від перегріву, можливість швидко нагріти повітря в кімнаті.
Розрізняють стаціонарні й переносні тепловентилятори. До стаціонарних належать підлогові, настінні, стельові тепловентилятори. Стельові використовуються для обігріву приміщень із високими стелями. Настінні тепловентилятори швидко нагрівають повітря в житлових кімнатах. До них зараховують і сушки для рук.
Серед недоліків «дуйчиків» – шум, який видають під час роботи навіть найдорожчі моделі, та неминуче пересушування повітря в приміщенні, в результаті чого людина відчуває першіння в горлі. Проблемою є і те, що пил із повітря потрапляє на спіраль і згорає, спричиняючи появу неприємного запаху. Сморід посилюється, якщо пил встиг накопичитися безпосередньо на спіралі.
При покупці тепловентилятора обов’язково звертайте увагу на тип нагрівального елемента. Спіральний нагрівач із металевих елементів має хорошу тепловіддачу, але якщо в приміщенні не бездоганна чистота, постійний запах спаленого пилу вам забезпечений. Краще купити тепловентилятор із керамічним нагрівальним елементом. За тепловими параметрами він не поступається, але сам нагрівається не так сильно і не палить пил.
Електричний конвектор за технічними характеристиками дуже схожий на масляний радіатор. Різниця в тім, що його можна використовувати як основну систему опалення. Приміщення нагрівається за рахунок проходження повітря через металеві чи керамічні нагрівальні елементи. Нагрівальний елемент має велику площу і невисоку температуру нагрівання.
Електричний конвектор із керамічним нагрівальним елементом не пересушує повітря в приміщенні, захищений від перегріву, економічний, зручний в експлуатації (підлогові конвектори пересуваються, а стаціонарні кріпляться на стіну).
Недоліком приладу є високе споживання електрики. Крім того, якщо конвектор не обладнаний вентилятором, то обігрів відбувається повільно.
Найчастіше використовуються настінні конвектори. Під час установки пристрою пам’ятайте: чим нижче розташований конвектор, тим ефективніша його робота. Лицьова панель теж випромінює тепло, забезпечуючи додатковий обігрів приміщення. Конвекція у поєднанні з тепловим випромінюванням швидко і рівномірно прогріває повітря по всьому об’єму.
Інфрачервоний обігрівач нагріває не повітря, а предмети. Інфрачервоне випромінювання поглинається навколишніми поверхнями. Теплова енергія від обігрівача досягає предметів і людей у зоні його дії і нагріває їх. Це вирівнює температуру повітря по висоті й знижує середню температуру повітря в приміщенні. Як джерело енергії такі обігрівачі споживають електрику чи газ.
Інфрачервоний обігрівач унікальний тим, що здійснює зональний і точковий обігрів. За його допомогою комфортні умови створюються в локальній зоні, тобто тепло сконцентровується там, де воно вам потрібне. Хорошим рішенням такий прилад буде для посиденьок на дачній веранді.
У переліку переваг інфрачервоних обігрівачів економія енергії і висока ефективність, надійність і значний термін експлуатації, безшумність і навіть вплив на профілактику грипу та ГРЗ (внаслідок природи інфрачервоного випромінювання), компенсація нестачі сонячних променів у зимовий час.
До недоліків приладу зараховують необхідність стаціонарного встановлення, малі можливості регулювання режимів роботи та ризик перегрівання при тривалому використанні.
Оптимальна температура нагріву інфрачервоного обігрівача + 20° С. Підвищення температури призводить до зростання електроспоживання. Якщо ви залишаєте приміщення на тривалий час, має сенс знизити температуру до 15° С. Така температура не дозволить стінам охолонути і заощадить вам гроші за електрику.
consumerhm.gov.ua.

Поділися:

Добавить комментарий