Вибираємо якісні сухофрукти

Вибираємо якісні сухофрукти

Холодної пори року дари садів мають уже не той смак, що влітку. У кращому випадку вони втрачають соковитість і аромат у процесі тривалого зберігання. У гіршому – на їхньому смакові (а водночас і на впливові на організм) позначається застосування усілякої хімії, яка запобігає псуванню та «консервує» привабливий вигляд плодів. Тож зовсім не дивно, що взимку підвищується попит на сухофрукти, які є багатим джерелом вітамінів та інших корисних речовин. Щоправда, і ці ласощі треба вміти вибирати.

На жаль, найбільш поширені нині в продажу сухофрукти отримані не в процесі природного сушіння, а в результаті оброблення фруктових заготовок хімічними речовинами. У них привабливий вигляд, але вони небезпечні для здоров’я.
Застосування сірчистого газу дозволяє одержати готовий до продажу товар досить швидко. До того ж такі фрукти залишаються м’якими, недосушеними і важать більше, ніж звичайні сухофрукти, позбавлені вологи. Як консервант сірчистий ангідрид запобігає їх псуванню. Сірчистий газ ефективно вбиває бактерії, але він також токсичний і для людини. Зауважте: сухофрукти, оброблені таким чином, не їдять і шкідники!
Застосування хімічних речовин для «сушіння» дозволяє використовувати навіть недостиглі фрукти. Їх занурюють у киплячу воду з гідроксидом натрію (їдка каустична сода). Тверда шкірка в цей час тріскається, і фрукти легше висушуються. А щоб вбити бактерії, які заводяться в тріщинах шкірки, фрукти обробляють тим самим сірчистим газом.
Ще один спосіб отримання сухофруктів – копчення рідким димом – не менш небезпечним канцерогеном. Щоб додати блиску, поверхню сухофруктів обробляють гліцерином. У результаті сухофрукти стають ніби глянцевими, їхній колір більш насичений.
Такі продукти ні в якому разі не можна їсти немитими. Але навіть звичайного ополіскування під проточною водою буде недостатньо. У нашому організмі сірчистий газ під дією рідини перетворюється на слабкий розчин сірчистої кислоти, яка подразнює слизову оболонку травної системи, що з часом може викликати низку захворювань.
Щоб позбутися сірчистого ангідриду, найбільш часто застосовуваного для сушіння, сухофрукти слід замочити у холодній воді (тільки в ній сірчистий газ розчиниться) на 10–15 хвилин і періодично помішувати. Потім промити під проточною холодною водою й ошпарити окропом.
Чорнослив. Якщо чорнослив блискучий, з антрацитовим відтінком – він змащений гліцерином. Чорнослив із кавовим відтінком свідчить про те, що перед сушінням він був оброблений каустичною содою. Така обробка призводить до втрати вітамінів і поживних властивостей, появи гіркоти.
Натуральний, правильно висушений чорнослив має чорний матовий колір, не блищить. У нього солодкий смак із кислинкою, без гіркоти. Після замочування на півгодини на поверхні якісного чорносливу мають з’явитися ділянки білого кольору.
Родзинки. Рівномірний світло-жовтий, золотистий колір родзинок вказує на те, що вони були обкурені сірчистим ангідридом. На жаль, більша частина світлих родзинок, які продаються на ринках і в магазинах, одержана саме в такий спосіб.
Родзинки, отримані методом природної дегідратації, – темно-коричневі, нем’які. Родзинки з темного винограду – чорні з блакитним нальотом.
Курага. Якщо курага має яскраво-помаранчевий колір – вона була висушена із застосуванням хімікатів. Для справжньої кураги характерний непоказний вигляд, вона темно-коричневого чи блідо-жовтого кольору, що обумовлено великою кількістю каротину.
Найбільш корисним вважається урюк – цілісний плід дрібноплідного абрикоса, що містить кісточку.

Поділися:

Добавить комментарий