Вибираємо парасольку: практичні рекомендації

Вибираємо парасольку: практичні рекомендації

Теплий сезон – це період не тільки сонячних днів, а й дощів, коли без парасольки не обійтися. Якщо маєте намір замінити стару парасольку на нову, налаштуйтеся на ретельне вивчення усіх технічних характеристик виробу.
Передусім з’ясуйте, з яких матеріалів виготовлені каркас і купол парасольки, який у неї механізм розкриття, скільки спиць, яка вага виробу й розмір у складеному стані. Цю інформацію можна дізнатися, прочитавши етикетку чи спеціальний буклет, який додається до парасольки.

Каркас. У легких моделях парасольок для виготовлення каркаса використаний алюміній, у моделях з посиленим каркасом, збільшеним куполом – карбон. Але найчастіше каркаси виробляють зі сплавів сталі й металів. Усі каркаси, крім алюмінієвого, вирізняються міцністю і довговічністю. Перевагою алюмінієвого каркаса є, на жаль, тільки мала вага виробу, на довговічність розраховувати не варто.
Кількість спиць у парасольках коливається від п’яти до двадцяти чотирьох чи навіть тридцяти шести, але для повсякденного використання оптимальною кількістю є вісім-десять – саме стільки і пропонують основні виробники на ринку. П’ять – це надто мало: купол парасольки може «провисати» і виглядати не естетично, а більше десяти спиць – це вже модні забаганки без врахування технічної доцільності.
Тканина. Вивчаючи матеріал купола парасольки, не забувайте, що саме він покликаний захистити вас від дощу, власне, стати механічною перепоною для вологи. Наскільки він міцний і водостійкий, настільки довго буде виконувати свою основну функцію парасолька.
Найбільш дешевий і тонкий матеріал, який використовується при виробництві парасольок, – це нейлон. На жаль, його термін експлуатації нетривалий.
Більшість моделей на ринку представлено з куполами з поліестеру. Це синтетичний матеріал, особливо міцний і водостійкий. Його недоліком є лише непоказний зовнішній вигляд – особливим блиском, шовковистістю він не вирізняється.
Більш вишукано у порівнянні з поліестером виглядає сатин, оброблений спеціальним просоченням. Такі моделі справді стильні, але вимагають акуратної експлуатації і дбайливого догляду. Та й вартість їх доволі висока.
Цікавим і зручним матеріалом нового покоління для парасольок вважається епонж. Це, власне, поліестер із бавовняною домішкою. За рахунок натуральної бавовняної нитки тканина приємна на дотик і добре сохне. Коштують парасольки з таким куполом дорожче за звичайні. Але й за наявності потрібної суми покупці не завжди віддають перевагу цим моделям, бо ж їхній специфічний зовнішній вигляд досить незвичний для парасольок.
Тип складання. Розрізняють три типи складання парасольок – механічний, «напівавтомат» і «повний автомат». Найпоширенішим є другий. Такі вироби відкриваються автоматично – досить тільки натиснути на кнопку. А ось складати аксесуар належить вручну.
Вироби з механічним типом складання вже давно зарекомендували себе як найбільш надійні й міцні. Їх необхідно відкривати й закривати вручну. Таким чином, значно знижується небезпека поломки всього механізму.
Аксесуари з повністю автоматичним механізмом відкриваються і закриваються автоматично. Вони дорожчі за інші, зручні, але не вельми надійні, оскільки система «повний автомат» передбачає велике навантаження на елементи конструкції, що підвищує імовірність поломок.
Огляд покупки. Попросіть продавця розкрити парасольку. Переконайтеся, що на каркасі немає підозрілих плям, спиці не бовтаються, а при струшуванні виріб не створює підозрілих звуків. Ручка повинна бути надійною і зручною. Не соромтеся розкрити й закрити парасольку п’ять-шість разів. Це допоможе більше переконатися у її справності чи, навпаки, виявити можливі дефекти.
Якщо вибираєте парасольку з механізмом «повний автомат» чи «напівавтомат», упевніться, що кнопка, при натисканні якої відбувається розкриття, а в першому випадку й закриття, купола, не западає.
Огляньте купол парасольки. Він має бути міцно скріплений із каркасом і при цьому не повинен провисати. На куполі не повинно бути ніяких пошкоджень. Навіть маленький дефект можна помітити, якщо повернути купол до джерела світла. Колір тканини і малюнок мають бути стійкими. Щоб у цьому переконатися, несильно потріть купол парасольки звичайною білою паперовою серветкою. Вона повинна залишитися чистою.

Поділися:

Добавить комментарий