Вибираємо спиці для в'язання

Вибираємо спиці для в’язання

Якщо ви плануєте освоїти захоплююче заняття створення виробів із пряжі й збираєтеся купити перші в житті спиці для в’язання, не завадить заздалегідь ознайомитися з наявними у торговельній мережі різновидами цих інструментів.

Передусім варто звернути увагу на матеріал, із якого виготовлені спиці. Багато досвідчених рукодільниць радять зупинити вибір на традиційних сталевих нікельованих інструментах. Такі спиці не гнуться, довго й надійно служать. Єдиний недолік – вони дещо важкуваті.
Алюмінієві спиці дуже легкі, але категорично не підходять для в’язання зі світлої пряжі, оскільки окислюються і бруднять полотно. При роботі з темною пряжею від них відмовлятися не варто.
Спиці, виготовлені з пластмаси, ідеальні для роботи з товстою пряжею. З їх допомогою можна створювати особливо м’яке й пухке полотно, на якому добре видно красу використаних ниток.
Досить добре зарекомендували себе спиці з бамбука. Головна їхня перевага – надзвичайна легкість. Працювати ними дуже зручно. Проте саме ці спиці найчастіше ламаються. Щоб уникнути такої неприємності, треба купувати бамбукові спиці товщиною не менше 3,5 міліметра.
Багато в’язальниць воліють працювати металевими круговими спицями на капроновому тросику. На них зручно в’язати широкі полотна та вироби без швів, наприклад, шапки чи спідниці. На жаль, із часом тросик перетирається. Полагодити обірваний тросик самостійно нескладно: потримайте спицю над полум’ям, щоб із неї витекли залишки капрону, а після цього вдіньте тросик у гарячу спицю. Місце з’єднання бажано відшліфувати.
Власне, які б спиці ви не вибрали, головне, щоб вони були добре відполіровані. Навіть найдрібніші шорсткості на поверхні спиць заважатимуть ковзанню пряжі й утруднюватимуть роботу. Кінці спиць повинні бути не дуже гострими, але й не занадто тупими.
Спиці розрізняються за номерами. Номер відповідає діаметру інструмента в міліметрах. Наприклад, діаметр спиці № 3 становить 3 міліметри. Як правило, кожна досвідчена в’язальниця має набір спиць від № 1 до № 10 з інтервалом в 0,5 міліметра.
Номер спиць початківці вибирають відповідно до товщини пряжі: спиця повинна бути в кілька разів товщою за нитку. Якщо скласти нитку вдвічі й злегка скрутити, товщина крученої пряжі повинна дорівнювати діаметру ваших спиць.
Пам’ятайте, що з часом у кожної рукодільниці виробляється індивідуальна манера в’язання – хтось в’яже трохи тугіше, хтось – слабше. На це також варто зважати при виборі спиць. У першому випадку бажано користуватися спицями на півномера більшими, в другому – на півномера меншими.
Неправильно підібрані спиці не дозволять отримати бажаний результат. Якщо спиці виявляться тонші, ніж потрібно, працювати буде незручно, кожну петлю доведеться в’язати, докладаючи зусилля, в’язане полотно вийде жорстким, нееластичним. Якщо ж, навпаки, спиці товщі, ніж потрібно, полотно буде рихлим, негарним, безформеним.
Асортимент спиць у магазинах для рукодільниць сьогодні величезний. І вибирати їх потрібно уважно.

(Із відкритих інтернет-джерел).

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий