Вибираємо зимове взуття

Вибираємо зимове взуття

Здавалося б, що може бути простіше, ніж остаточно прийняти рішення про придбання облюбованої пари зимового взуття – достатньо комфортно почуватися під час його примірювання. Походити трішки по магазину, помилуватися своїм відображенням в обновці у дзеркалі…
Отак ми й забуваємо ретельно вивчити стан товару. А неприємні «сюрпризи» виявляємо вже вдома: патьоки клею у ділянках з’єднання верхньої частини чобітка з підошвою, нерівні шви, ненадійні застібки…

У взутті для холодної пори року матеріал верхньої частини виробу повинен бути щільним, міцним і водонепроникним, але в той же час забезпечувати хорошу вентиляцію. Усім цим вимогам відповідає натуральна шкіра. Вона надійно захищає від вологи та холоду, втім коштує дорого.
Штучна шкіра – також хороший варіант для зимового взуття. Попри значно нижчу ціну, вона поступається натуральній тільки тим, що має гіршу вентиляцію.
Взуття із замші вважається непрактичним, адже в сльотаву погоду швидко промокає. Та й доглядати за ним доволі складно.
Активні пішоходи не розчаруються, придбавши на зиму чобітки з нейлоновим верхом. Цей матеріал забезпечує відмінні водовідштовхувальні властивості. Його легко почистити від забруднень. Таке взуття не підведе ні в снігопад, ні під час відлиги.
На взутті з будь-якого матеріалу ділянки «носика» й п’яти повинні бути жорсткішими за інші частини виробу. Від цього залежить зносостійкість чобітків.
Обов’язково звертайте увагу на стан фурнітури. Кнопки, застібки, блискавки, липучки мають бути надійно закріплені, а також застібатися і розстібатися без зайвих зусиль.
На якісному взутті всі шви рівні, з однаковими стібками. Це своєрідний показник того, як на підприємстві, де воно виготовлене, налагоджений процес виробництва. Якщо замість рівної строчки вздовж халяви чобітка прокладена зигзагоподібна, з обірваними стібками, будьте певні, що це не єдині недоліки товару. Як правило, йдеться про недобросовісних виробників, які економлять не тільки на кваліфікованих працівниках і обладнанні, а й на матеріалах, з яких шиють свою продукцію.
Найкраще, щоб усередині чобітків було натуральне хутро. Воно забезпечить комфортне тепло й хорошу гігроскопічність, тобто ноги й не мерзнутимуть, і не пітнітимуть.
Устілка повинна легко вийматися, щоб її було зручно просушити, а чобітки – провітрити. Тому відмовтеся від моделей, де устілка приклеєна.
Підошва зимового взуття має бути міцною і товстою, але при цьому гнучкою. Протектори – рельєфними, оскільки від їхньої глибини залежить якість зчеплення зі слизькою поверхнею.
Підошва зазвичай виготовляється з гуми, поліуретану чи полівінілхлориду. Гума – міцна і довговічна, стійка до ковзання і низьких температур, забезпечує якісну гідроізоляцію. Поліуретан – також надійний матеріал, добре переносить вплив і низьких, і високих температур, щоправда, зчеплення зі слизькою поверхнею у нього не на найвищому рівні. Ще гірше з цією характеристикою у полівінілхлориду. Власне, підошва з ПВХ – ідеальне рішення для демісезонного взуття.
З Інтернету.

Поділися:

Добавить комментарий