Інформаційний кур’єр

Вибори відбулися, триває підбиття підсумків

Минулої неділі в Україні відбулися місцеві вибори, які проходили за новим виборчим кодексом України. На Полтавщині, згідно з адміністративно-територіальною реформою, вперше обиралося 16 міських об’єднаних територіальних громад, 20 селищних ОТГ та 24 сільських ОТГ. Зокрема в обласну раду на 84 мандати претендували понад 860 кандидатів.

В цілому вибори пройшли без значних порушень. Однак, за даними правоохоронних органів, вчасно не розпочали роботу 4 виборчих дільниці з 1248, бо мінялися виборчі бюлетені з технічними помилками, ще 12 ДВК відкрилися з незначною затримкою. В день голосування поліцією складено 20 адмінпротоколів (порушення виборчого законодавства, хуліганство, порушення карантинних норм). Усього на території дільниць чергувало понад 2700 поліцейських та працівників ДСНС, понад 500 правоохоронців та службовців Національної гвардії слідкували за порядком в населених пунктах. Ряд порушень зафіксовано спостерігачами. Йдеться в основному про втрату бюлетенів, одночасне перебування в кабінах для голосування двох осіб тощо.
За попередніми даними, які надала голова обласної виборчої комісії Людмила Сердюк, в області на виборчі дільниці прийшло понад 412 тисяч виборців, що складає 37,73 відсотка загальної кількості. Це значно менше, ніж на місцевих виборах 2015 року, але більше, ніж в цілому по Україні (за даними ЦВК, – 35,94 відсотка).
Підрахунок голосів триває. Згідно з екзитполом, проведеним у Кременчуці, там у першому турі переміг діючий міський голова Віталій Малецький. У Полтавській ОТГ на вибори прийшли 29,4 відсотка виборців. Тут, швидше за все, міського голову обиратимуть у другому турі. Згідно з діючим законодавством на остаточне підбиття підсумків виборів комісіям відводиться 9 днів.
Більш детально про голосування та підсумки місцевих виборів-2020 на Полтавщині – у наступному номері «Зорі Полтавщини».

Віктор КІКОТЬ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий