Від гори Пивихи –  до вершини Говерли

Від гори Пивихи – до вершини Говерли

Минулого року в Котельві сформувалося дружне товариство любителів подорожувати й пізнавати багаті на цікаву історію та архітектурні пам’ятки куточки України. Мрією про мандри своїх земляків запалила котелевка Тетяна Гученко. Натепер їй уже вдалося по-справжньому згуртувати однодумців, які виявили бажання змістовно відпочивати, якомога більше дізнаватися про дивовижні й мальовничі місця рідної української землі.

– Спочатку ми відвідали найвищу точку Лівобережної України – гору Пивиху, яка омивається Кременчуцьким водосховищем, – згадує Тетяна. – Далі – музей весілля, що в славних козацькою історією Великих Будищах на диканській землі, потім – музей гончарства в Опішні, Дібрівський кінний завод у Миргородському районі, Мгарський (Лубенський) Свято-Преображенський монастир. У сусідній Харківській області побували в оповитому таємницями та легендами старовинному палаці в селі Шарівка, в Краснокутському дендропарку, Пархомівському художньому музеї, були на аеродромі «Коротич» під Харковом. Із Сумщини привезли спогади про садибу-манеж, шоколадну фабрику й музей шоколаду в Тростянці.
Згодом мандрівникам вдалося побувати в колишній резиденції сумнозвісного президента-втікача – «Межигір’ї», що в Нових Петрівцях на Київщині, в Національному дендрологічному парку «Софіївка» в Умані, в місті Біла Церква. Відвідали котелевці також чорноморську «перлину» Одесу та Білгород-Дністровський, Бердянськ на Азовському морі. І цей перелік можна продовжувати ще довго, адже протягом півтора року група мандрівників, що об’єднує близько 40 осіб, які беруть участь у подорожах постійно, здійснила 48 екскурсій.
– Цьогорічний Всесвітній день туризму (відзначається 27 вересня. – Ред.) вирішили відзначити триденною подорожжю в Карпати, – розповідає Тетяна Гученко. – На свої очі побачили гідрологічну пам’ятку природи загальнодержавного значення – Манявський водоспад, що в Івано-Франківській області, побували в Яремчі, у «Буковелі» каталися на підйомниках, у місцевих лісах збирали гриби. А найбільше враження, безумовно, на всіх справило сходження на найвищу вершину Карпат і найвищу точку України – Говерлу, висота якої становить 2061 метр над рівнем моря.
Цікаво, що погодні умови в низині й на вершині гори суттєво різнилися. Біля підніжжя – тихо й безвітряно, а на горі – дуже холодно й падав сніг із дощем. Тож на вершину Говерли наважилася піднятися половина групи – ті, хто більш підготовлений фізично і витриваліший.
Спочатку догори йшли лісом. А далі на шляху були різні кущі з ягодами, потім з’явилися кам’яні брили з льодом і снігом.
Прикметно, що, готуючись до сходження на Говерлу і враховуючи досвід попередніх подорожей, котелевські туристи вирішили пошити власний прапор із написом «Котелевські мандрівники» (так, власне, й називається група любителів подорожей). Тож, піднявшись на вершину гори, разом і сфотографувалися із цим прапором. Вражень отримали стільки, що вистачить надовго. До Котельви повернулися з усвідомленням того, що підкорили найвищу вершину України.
– Тепер готуватимемося до чергових захоплюючих подорожей, – ділиться Тетяна. – Вже налагоджена співпраця з одним із полтавських перевізників, який погодився надавати відносно недорогі послуги. Я дуже вдячна тим людям, які підтримали мої починання, поїхали зі мною на першу екскурсію і продовжують із задоволенням робити це й надалі, тим самим розширюючи свій кругозір, збагачуючись духовно.

Поділися:

Добавить комментарий