Від перемоги до поразки…

«Зоря» – «Ворскла» – 1:0

На жаль, полтавській «Ворсклі» не вдалося повторити минулорічне досягнення, коли «біло-зелені» сім турів на старті сезону не відчували гіркоти поразок у чемпіонаті Української Прем’єр-ліги. У цьому сезоні «ворскляни» були непереможеними п’ять матчів поспіль, але в шостому все ж поступилися луганській «Зорі». До того ж цей матч став першим, у якому полтавці не спромоглися «розпечатати» ворота супротивників. Нагадаємо, до поєдинку на «Славутич-Арені» у Запоріжжі (номінальному домашньому стадіоні луганчан) «Ворскла» була одним із лідерів за результативністю і після впевненої перемоги над «Металістом 1925» з рахунком 2:0 посідала четверту сходинку турнірної таблиці.

Відверто кажучи, мабуть, не заслуговували «біло-зелені» на поразку й у звітному поєдинку. Звісно, «Зоря» була «поранена» вильотом з Ліги Європи і бажала реабілітуватися перед своїми вболівальниками, до того ж луганчани ще жодного разу цього сезону не вигравали домашні матчі, але на перемогу господарі майданчика не награли.
Матч не можна було назвати аж занадто видовищним. Так, і в першому, і в другому таймах обидві команди мали свої моменти (варто відзначити, що другий тайм був значно цікавішим), але в цілому на полі грали дві рівні команди, жодна з яких не домінувала на полі, тож цілком логічним для цього поєдинку був би нічийний результат. Якби ж філігранний удар Тілля, який струсонув поперечку після виконання штрафного на 76-й хвилині гри, або не менш потужний «постріл» Челядіна, що за кілька секунд після цього парирував голкіпер «Зорі», завершилися голом, цілком ймовірно, що полтавці могли б поборотися і за перемогу.
Але ніхто не відміняв неписаний футбольний закон: «не забиваєш ти – забивають тобі». І на 83-й хвилині гри «ворскляни» отримали дещо нелогічний м’яч у свої ворота. Іранський легіонер «Зорі» Шахаб не досить вдало пробив далеко з-поза межі карного майданчика «біло-зелених», м’яч зрикошетив і у підсумку опинився в іншого іранця – Аллахьяра, який прекрасно розпорядився «кулястим». Уродженцю Гани Фрімпонгу залишалося тільки завершити атаку. 1:0. До речі, всі троє легіонерів «Зорі», що брали участь у цій атаці, вийшли на заміну, а гравець із Гани з’явився на полі лише за кілька хвилин до вирішального ігрового моменту цього матчу. Як не намагалися полтавці відігратися, цифри на табло не змінилися до завершення поєдинку. Перша поразка у сезоні, й «Ворскла» посувається на одну сходинку вниз у турнірній таблиці.
Головний тренер полтавців Юрій Максимов так прокоментував поразку своєї команди: «Прикро знову пропускати на 83-й хвилині. Кінець матчу. Краще б уже у першому таймі пропустили, не так прикро було б. Претензій до футболістів не маю. Старалися. Може, не вистачає майстерності в певних моментах під час завершення атак. Десь віддати останню передачу, щоб забити. Ми не можемо весь час на воротаря розраховувати. Треба намагатися забивати. Атака у нас кульгає».
У звітному поєдинку за «Ворсклу» грали: Різник, Чеснаков, Тамм, Бондаренко, Пердута, Тілль, Челядін, Якубу (Пуцлін, 46), Скляр (Кушніренко, 82), Кане, Степанюк.
Результати інших матчів 6-го туру: «Чорноморець» – «Олександрія» – 2:2, «Інгулець» – «Маріуполь» – 3:0, «Металіст 1925» – «Дніпро-1» – 1:2, «Динамо» – «Колос» – 7:0, «Десна» – «Верес» – 0:4, «Минай» – «Шахтар» – 1:1, «Рух» – «Львів» – 1:0.
***
Чемпіонат УПЛ бере двотижневу паузу, під час якої свої матчі проведе збірна України. Приємно, що до складу головної команди країни отримав виклик голкіпер «ворсклян» Дмитро Різник. У наступному поєдинку першості України полтавці вдома прийматимуть ще одного конкурента у боротьбі за єврокубкову зону – чернігівську «Десну». Базовою датою проведення сьомого туру чемпіонату УПЛ визначено 11 вересня. До речі, можливо, вже у цьому матчі на футбольне поле стадіону імені Олексія Бутовського вийдуть одразу два Тілля. На допомогу Олів’є, який нині є одним із лідерів команди, до стану «біло-зелених» перейшов його молодший брат. «Ворскла» підписала трирічний контракт із Венсаном Тіллем – наймолодшим із професійних футболістів спортивної династії з Люксембургу. «Венсан – шульга, може зіграти, як на обох флангах, так і в атаці. На його рахунку більше 30 матчів за збірну своєї країни, а останній рік він провів у чемпіонаті Португалії», – повідомив офіційний сайт полтавського клубу.
Ще одним новачком у складі «Ворскли» став 26-річний бразилець Лукас Рангель, який до цього грав у нападі фінського «КуПСа» – кривдника полтавців у Лізі Конференцій.