Від плану – до стратегії розвитку

Від плану – до стратегії розвитку

В одному з попередніх номерів «Зоря Полтавщини» знайомила читачів із перспективним планом розвитку області на найближчі сім років. Доповнив раніше оприлюднену інформацію перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро ЛУНІН.

Охорона здоров’я: посилена боротьба з туберкульозом, телемедицина,цифровізація

Не секрет, що кожен з нас хоча б раз у житті сплачував за послуги та медикаменти, які б мала оплатити держава. В планах обласної влади – змінити цю ситуацію шляхом подальшого впровадження медичної реформи, продовжити будувати та реконструювати лікарняні заклади, зокрема вузькоспеціалізовані, розвивати онлайн-медицину. Приміром, до 2023 року запланована реконструкція семи об’єктів обласної лікарні, зокрема термомодернізація терапевтичного корпусу, реконструкція кардіологічного відділення в терапевтичному корпусі, реконструкція всіх корпусів Полтавської дитячої обласної лікарні. Також – будівництво нового корпусу невідкладних станів за 880 мільйонів гривень, адже наразі в обласній лікарні недостатня кількість ліжок для пацієнтів, яким показана інтенсивна терапія в ранньому післяопераційному періоді.
«У Полтавському госпітальному окрузі до цього часу немає опікового відділення, – зазначив Дмитро Лунін. – Наразі післяопікову допомогу пацієнтам можуть надавати лише в Кременчуці на базі Кременчуцької центральної районної лікарні. У Полтаві також велика кількість пацієнтів зі схожими проблемами, тому на черзі будівництво й опікового відділення. Окрім цього, операційному блокові у хірургічному корпусі обласної лікарні понад сорок років. Наразі ми плануємо зробити у ньому шість залів із сучасним обладнанням, яке відповідатиме світовим вимогам. Його будівництво триватиме п’ять років».
За прикладом приймально-діагностичного та рентгенологічного відділень в обласній лікарні відбуватиметься подальша реконструкція приймальних відділень лікарень у Гадячі, Горішніх Плавнях, Лубнах, Миргороді, Полтаві та Хоролі. Ремонтні роботи планується завершити цього року. Найближчим часом обласна влада очікує отримати і сертифікат про введення в експлуатацію діагностичного корпусу Полтавського протитуберкульозного диспансеру. Планується відремонтувати і два обласні онкодиспансери та завезти сучасніше обладнання. А у Кременчуцькому онкодиспансері збудують новий діагностичний корпус. Це буде окрема будівля, зведення якої вже розпочато за кошти Фонду регіонального розвитку.
Наступним кроком медичної реформи, яка безпосередньо торкнеться віддалених куточків Полтавщини, стане розбудова системи протитуберкульозної допомоги для сільських жителів. Окремим пунктом перспективної «медичної» програми можна назвати напрям телемедицини та цифровізації медичних послуг, які надаватимуться полтавцям.

Освіта та профтехосвіта: нові плани та старі проблеми

Торік у рамках програми «Велике будівництво» в області було побудовано шість навчальних закладів. Ця робота продовжиться і надалі. До 2022 року триватиме реконструкція закладів загальної середньої освіти. Надалі, до 2027 року, планується осучаснити наявне обладнання, придбати 94 STEM-лабораторії, збудувати інтерактивний простір – «Музей науки», оновити їдальні та харчоблоки опорних закладів. Для підвозу учнів додатково закуплять 112 шкільних автобусів. А вже до кінця 2027 року в області буде створено 38 профільних ліцеїв, адже кількість випускників із робітничими професіями критично низька як на Полтавщині, так і загалом в Україні.
Вже цього року по програмі «Велике будівництво» капітально відремонтують та утеплять будівлі Диканської, Шишацької, Лубенської, Миргородської, Щербанівської шкіл, Андріївської школи-інтернату.
Нещодавно на минулій сесії обласної ради була затверджена регіональна програма «Дітям Полтавщини – здорове харчування». Разом із затвердженням програми було засноване і комунальне підприємство «Здорове харчування», яке займатиметься його організацією у комунальних навчальних закладах області та контролюватиме якість продуктів, що потрапляють на дитячі столи.
«За рахунок його створення плануємо економити на централізованих закупівлях до 40 відсотків коштів. Адже зможемо купувати продукти для їдалень за гуртовими цінами», – повідомив Дмитро Лунін.
Цьогоріч розширять і програму національно-патріотичного виховання молоді. Приміром, якщо раніше вона була зосереджена на фізичному та духовному вихованні дітей і підлітків, то тепер додасться і культурне. Планується виділити кошти для підвезення їх до музеїв, театрів, галерей, інших цікавих об’єктів.

Палац спорту, сучасні басейни, льодові та водні арени

Минулого року департамент освіти і науки, молоді та спорту Полтавської ОДА уклав договір на розробку проекту будівництва Палацу спорту. Його будівництво наразі оцінюють у 495 мільйонів гривень. Зі слів Дмитра Луніна, спочатку об’єкт планували побудувати у майбутньому мікрорайоні Лазурний. Тепер – біля 1-ї міської лікарні. Варто додати: якщо полтавська громада не надасть для цього земельну ділянку, то область розгляне варіант розміщення комплексу на території Щербанівської територіальної громади.
Полтавська влада має амбітні плани щодо розвитку спортивних інтернатів області. Так, на базі Полтавської спеціалізованої школи-інтернату спортивного профілю заплановано будівництво критої спортивної арени. Там розмістять бігові доріжки, майданчик для ігрових видів спорту, тренажерні зали для боксу, боротьби, гімнастики. Розбудовуватиметься і Кременчуцька спеціалізована школа-інтернат спортивного профілю ім. Піддубного. Вона в черзі на спорудження такої ж спортивної арени. Також у цій програмі – реконструкція фізкультурно-спортивного реабілітаційно-відновлювального комплексу «Колос» у Решетилівці за 45,5 мільйона гривень та будівництво багатофункціонального спортивного майданчика у Розсошенцях за майже 13 мільйонів гривень.
Планується створити й нові льодові арени. Загалом у перспективі до 2027 року заплановано їхнє зведення у Полтаві, Горішніх Плавнях, Лубнах і Миргороді. Кожна вміщатиме до 5 000 глядацьких місць. Але якщо ці задуми надто довгострокові, то басейн-довгобуд по вулиці Петра Юрченка в Полтаві планують нарешті закінчити будувати вже цього року. За два роки – і миргородський басейн, який обійдеться у 109 мільйонів гривень.
Близько 200 дітей у Полтаві займаються веслуванням. І про їхні успіхи знають не лише місцеві шанувальники даного виду спорту. Наразі команда полтавських веслувальників розраховує на олімпійські медалі у Токіо. Але, на жаль, немає місця для постійного тренування. Сезонні сплави по Ворсклі не дають змоги підготувати юних спортсменів до олімпійських перемог на достатньому рівні. Тож очільники області пообіцяли майбутнім медалістам збудувати водну арену на базі ДЮСШ «Олімпійські надії» у Полтаві. Орієнтовна вартість будівництва – 50 мільйонів гривень. В аналогічну суму обійдеться розбудова до 2024 року гірськолижної бази у Стасях.
Близько 200 мільйонів гривень планується витратити на модернізацію матеріально-технічної бази шістьох спортивно-оздоровчих таборів
у Полтавській області – «Маяк», «Еколог», «Ерудит», «Миргородський», «Горизонт», «Ромашка».
***
Підбиваючи підсумки перспективного плану розвитку Полтавщини, Дмитро Лунін відповів на запитання журналістів стосовно того, коли ж на повну силу запрацюють новозбудований ЦНАП біля адмінбудівлі та Полтавський аеропорт. Стосовно центру надання адміністративних послуг, то на першому і другому поверхах споруди розміститься міський ЦНАП. Він платитиме за оренду символічну суму – 1 гривню. Вже підписана відповідна домовленість між міською та обласною владою. На третьому поверсі буде єдиний портал державних послуг «Дія». Кількість послуг планують збільшити до 800 (на сьогодні найбільше таких послуг надає кременчуцький ЦНАП – близько 700). Запрацювати установа має вже незабаром.
На Полтавський аеропорт виділили 784,5 мільйона гривень. За ці кошти на летовищі проведуть реконструкцію злітно-посадкової смуги, периметру огорожі, замінять світлосистему, придбають спецтехніку та підготують його до організації вантажних перевезень.

Поділися:

Добавить комментарий