Що треба знати про реорганізацію Пенсійного фонду

Від сплати єдиного внеску та набутого страхового стажу залежить право працівника на соціальний захист

Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок.
Розмір єдиного внеску залежить від розміру мінімальної заробітної плати в Україні. Останній раз мінімальна заробітна плата змінилась з
1 грудня 2021 року – з 6000 до 6500 грн. Відповідно мінімальний страховий внесок також збільшився з 1320 до 1430 грн (6500*22%=1430). Саме такий розмір внеску (1430 грн) є на сьогодні мінімальним до сплати роботодавцями за працівників, які працюють за основним місцем роботи, а також ФОПами.
Як показує практика, все ще є роботодавці, які, бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам заробітну плату в «конвертах», з якої не сплачуються податки і страхові внески. Це позбавляє працівників права на соціальний захист: на призначення пенсії, оплату лікарняних, допомогу на випадок безробіття, допомогу на випадок нещасного випадку на роботі чи професійного захворювання тощо.
Слід пам’ятати, що у 2022 році право вийти на пенсію у 60 років мають люди, у яких страховий стаж становить не менше 29-ти років. Якщо у людини немає такого стажу, то у 63 роки можуть вийти на пенсію люди зі страховим стажем від 19-ти до 29-ти років. У разі відсутності страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком після досягнення 63 років, то пенсія призначається після досягнення людиною 65-річного віку при наявності страхового стажу не менше 15 років.
Перевіряйте, чи оформлено ваші трудові відносини, чи своєчасно і повно сплачено страхові внески та тривалість набутого страхового стажу на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua).

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Поділися:

Добавить комментарий