“Відповідальність починається з мене”

“Відповідальність починається з мене”

Таку назву має Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція, спрямована на профілактику негативних явищ серед молоді. Підсумки проведення акції на Полтавщині нещодавно підбили за “круглим столом” у Полтавському університеті економіки і торгівлі.
Студенти цього навчального закладу беруть активну участь у багатьох молодіжних заходах, а якщо молоді люди зайняті навчанням і корисними справами, у них немає часу на порожні чи шкідливі дії, відзначив проректор з науково-педагогічної роботи університету економіки і торгівлі, доктор економічних наук Олександр Манжура.
Начальник відділу ювенальної превенції ГУ НП у Полтавській області Ірина Карюк наголосила, що кількість правопорушень за участю неповнолітніх порівняно з минулим роком зменшилася на 22 відсотки. Якщо у 2016 році було притягнуто до відповідальності 321дитину, то за 11 місяців 2017-го ця цифра становить 248 осіб. На батьків за неналежне виховання дітей складено більше 1200 протоколів. Виявлено 63 факти продажу неповнолітнім алкогольних напоїв і тютюнових виробів, відповідні документи направлені на розгляд адміністративних комісій і після ухвалення рішень – до Державної фіскальної служби, щоб вжити до суб’єктів господарювання штрафні санкції та анулювати ліцензії.
Про роботу громадських організацій, які теж часто виявляють негативні факти в молодіжному середовищі, про профілактичну роботу розповіла координатор акції у Полтавській області, керівник ГО “Твоя відповідальність” Світлана Лобанова.
Зокрема для популяризації здорового способу життя проводиться чимало спортивних заходів. Змагання з кільцевих автоперегонів LTAVA ATTACK SERIES, які проходять щороку в п’ять етапів та збирають по тисячі-півтори глядачів – молоді, батьків з дітьми, – є прекрасним способом провести час з користю і без спиртного.
– Цей проект реалізується впродовж 4 років, змагаються 70 спортсменів. Це захоплююче видовище, крім того, ми запрошуємо дітей поспілкуватися з гонщиками, посидіти в спортивній машині й дізнатися, як автомобіль “поводить” себе на швидкості, які є засоби безпеки в машині та як ними користуватися. Навчаємо спортивних суддів. Прагнемо донести думку – якщо хочеш показати швидкість, роби це на спортивній трасі, а не на дорозі. Для любителів “поганяти” є спеціальні змагання і правила, – розповів голова представництва Автомобільної федерації України у Полтаві, організатор національної серії автоперегонів Андрій Приходько.
Для школярів у різних районах і містах області проходять лекторії “Відповідальність і я”. Таку назву має й обласний конкурс есе, переможці якого теж були присутні за “круглим столом”.
Вихованець зразкового художнього колективу – гуртка “Юний журналіст” ОЦЕВУМу, переможець конкурсу есе “Відповідальність і я” у молодшій віковій категорії 11-річний Сергій Пасічко розповів:
– У своїй конкурсній роботі я намагався донести своїм одноліткам, що не можна бути байдужим до чужих проблем. Потрібно працювати для міста та області разом. І найголовніше – кожен має нести відповідальність за свої дії.
Переможці конкурсу провели цілий день з екіпажем патрульної поліції, дільничним інспектором та ювенальними інспекторами (останні займаються профілактикою правопорушень неповнолітніх). Хлопці й дівчата більше дізналися про роботу правоохоронних органів і ситуації, з якими доводиться щодня стикатися, у тому числі в неблагополучних родинах, де є діти. Своїми враженнями поділилися за “круглим столом”.
Головний спеціаліст з питань молодіжної політики управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Марина Засенко зупинилася на великих проектах для молоді, проведених цьогоріч, зокрема “Наша єдина студентська родина”, роботі в літніх позаміських дитячих оздоровчих таборах, де влітку відпочили близько 75 тисяч школярів. І подякувала всім, причетним до акції, за співпрацю, участь у фестивалях і змаганнях.
У заходах, ініційованих управлінням, цьогоріч загалом взяли участь близько ста тисяч молодих людей.
Обговорили й сімейний аспект, оскільки шлях до поганої звички, хуліганства, бажання втекти з дому починається з сім’ї. На цьому наголосила керівник громадської організації “Регіональний центр контролю та сприяння діяльності правоохоронних органів Полтавщини” Алла Лукьянчикова.
– Дитина в основному переймає модель поведінки батьків. У випадках, коли неповнолітній не отримує відповідної уваги та підтримки з боку близьких, він намагається її привернути до себе іншим способом. Дуже часто це втечі з дому, вживання алкоголю, куріння, сумнівні компанії. Тому хочу звернутись до дорослих з проханням не показувати негативних прикладів своїм дітям, а сусідам – повідомляти про порушення прав дитини, якщо їм відомо про такі випадки.
Найактивніші учасники акції “Відповідальність починається з мене” отримали відзнаки, а гурток “Юний журналіст” одержав спеціальний приз – фотоапарат від ГО “Твоя відповідальність” – за активну участь у заходах та розробку власних проектів у рамках названої акції.

Ганна ЯЛОВЕГІНА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий