Відродження  ферми  у Троїцькому

Відродження ферми у Троїцькому

Жителі села Троїцьке, що у колишньому Глобинському районі, зраділи відродженню місцевої ферми. 24 місцевих мешканці отримали тут роботу й пристойну зарплату.

Тваринництво – перспективний напрям роботи ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» агропромхолдингу «Астарта-Київ». Оскільки його підприємства орендують паї та займаються рослинництвом, із кормовою базою для ВРХ проблем немає. Саме тому ТОВ утримує багато молочнотоварних ферм. Одна з них розташована у Троїцькому.
– Провели глобальну реконструкцію ферми. Для цього спрямували значні кошти. Реконструювали два приміщення, де утримується худоба. Після чого завезли поголів’я, – розповідає головний зоотехнік ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» агропромхолдингу «Астарта-Київ» Володимир Різник. – Виконали бетонні роботи, обладнали кормовий стіл, якого раніше не було. Удосконалили стійла, тому що раніше була підлога з дощок. Далі плануємо покласти матраци у стійлах. Окрім того, встановили сучасніший молокопровід. Плануємо закупити та встановити систему вентиляції, змінити технологію доїння та утримання поголів’я. У результаті впровадження і поліпшення технологій отримуємо молоко екстра-ґатунку.
В агрофірмі «Полтавазернопродукт» удосконалюють технології тваринництва. На МТФ №1 поголів’я розділене на виробничі групи, практикують холодний метод утримання молодняку, молозивну програму тощо.
Тут корів доять тричі на добу. 24 працівники – місцеві жителі – сумлінно працюють.
– Люди радо сприйняли відродження тваринництва у Троїцькому, охоче пішли на роботу, – зазначає керуючий МТФ №1 Володимир Величко.
Сьогодні на фермі утримують стадо з 430 голів, 360 з яких – фуражні корови.
– У мене вже більше 30 років загального стажу. Дуже важко тим односельцям, хто ще не досяг пенсійного віку, хто ще може і хоче працювати. Тому ми дуже зраділи, що ферма відновила свою роботу, – говорить доярка МТФ №1 Інна Слюсар.
Нині на фермі у Троїцькому кожна дійна корова дає 27 літрів молока на добу. Спеціалісти хочуть довести цю цифру до 30. Щоденно від 8,6 до 8,7 тонни якісного молока з МТФ №1 надходить на Канівську філію ТОВ «Клуб сиру».
Щоб збільшувати надої, потрібно не тільки утримувати корів у належних умовах. В агропромхолдингу «Астарта-Київ» дбають про якісний корм і солому для підстилки худобі. Сіно, силос, сінаж, жом та інші рослинні «страви» у Троїцькому заготовлено заздалегідь.

ГО «Полтавщина Аграрна».

Поділися:

Добавить комментарий