Відвага, мужність, честь

Відвага, мужність, честь

День Збройних сил України, Міжнародний день волонтера щороку відзначають на початку грудня. Нині це – справді всенародні свята. Кожна армія має періоди злету і проблем. Історія українського війська не стала винятком. Напередодні буремних подій 2014 року Збройні сили України переживали глибокий занепад. Але всупереч усьому – значному обмеженню фінансування, зрадам та втратам – наша армія за підтримки всього українського народу як легендарний птах Фенікс відродилася з попелу. Разом з добровольцями, які за покликом серця вирушили на захист Вітчизни, Збройні сили України дали відсіч російському агресору, зупинили підступного ворога, який фактично заперечує право народу України будувати свою незалежну державу.

«Ви бачили, в яких умовах створювалося сучасне військо. Тоді не було майже нічого, я пригадую моменти, коли здавалося, що триматися більше немає сил. Але ми встояли завдяки небайдужості й подвигу українського народу, волонтерам, які нас одягли, нагодували, додали міці духу. Сьогодні я пишаюся тим, що служу у Збройних силах України. Пишаюся чоловіками і жінками, які проходять службу, тими, хто йде до військкомату та укладає контракт. Я пишаюсь нашим народом! Ми показали всьому світу, що Україна – це незалежна держава, а українське військо – надійний гарант її суверенітету та недоторканності», – зазначив під час урочистостей, які відбулися у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату, полковник Дмитро Губський.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих захисників України.
Військовослужбовцям і волонтерам вручили Почесні грамоти й подяки облдержадміністрації, обласної ради, виконавчого комітету Полтавської міської ради.
До присутніх звернувся архієпископ Полтавський і Кременчуцький Православної Церкви України Федір: «Лише люди з черствим серцем чи засміченими пропагандою головами (гадаю, їх не так і багато) не вболівають нині за наших захисників… Безперечно, нам усім тривожно. Але ми маємо пам’ятати християнську істину: світом керує Бог, попри всі людські пристрасті. Бог завжди на стороні правди, і якщо людина стоїть на правдивій стороні – захищає знедолених, свою Батьківщину, свою сім’ю, – вона завжди переможе, бо Бог буде з нею!».
* * *
Урочистості, культурні та спортивні заходи до Дня Збройних сил України та Дня волонтера відбулися в Полтаві, містах та районах області.
Зокрема в Міському палаці культури Кременчука за зразкове виконання службових і військових обов’язків бойовими відзнаками, грамотами та подяками було нагороджено військовослужбовців ЗСУ, представників волонтерського руху. Командир Кременчуцької артилерійської бригади Олександр Келембет подякував всім солдатам і офіцерам за службу і зразкове виконання присяги, а міській владі, волонтерам, пересічним кременчужанам – за допомогу армії.
* * *
Кращих волонтерів Полтавщини вшановували у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського в рамках проекту «Простір добра-2019».
Нагороди отримали 16 організацій та 19 мешканців Полтавщини. Проект об’єднав небайдужих громадян – представників різних сфер діяльності – від організацій, що вже довгий час опікуються армією, медициною, екологією, до наймолодших волонтерів області, яким менше 10 рочків. Скажімо, загін полтавської школи №30 лише сформувався, але вже встиг зробити кілька добрих справ для рідного міста. Учням четвертого класу вручили грамоту, й наступного року вони пообіцяли прозвітуватися про проведену роботу.
* * *
У Полтавському музеї авіації і космонавтики відбулося відкриття фотовиставки «Гарант Незалежності». В експозиції представлено нові світлини військового кореспондента, підполковника Володимира Лазарєва, який нині перебуває на буремному сході України. Фотокартини знайомлять відвідувачів із захисниками України.
На відкритті були присутні курсанти Військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, керівництво Полтавського обласного військового комісаріату, добровольці, волонтери та громадські активісти.
* * *
У Кобеляках за сприяння військової частини 3059 та батальйону поліції особливого призначення главку поліції області відбулися змагання з пауерліфтингу, присвячені Дню Збройних сил України. Спортивний захід провели у міському спортивному залі «Іскра». Участь у ньому взяли учні шкіл і ліцеїв Кобеляцького району.

Підготував Андрій СОВА.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий