Відзнаки трудівників  і “привиди” на автобазі

Формувальник ливарного цеху Кобеляцького промкомбінату Віктор Кияка.

Відзнаки трудівників і “привиди” на автобазі

1978 рік. Березень

Далінь березіллю заклечана дзвінко,
Он проліски йдуть – трудівниць привітать.
Весною земля моя схожа на жінку –
Звичайну й святу королеву життя.
Ці рядки полтавський поет Михайло Казидуб присвятив чарівним землячкам з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 березня. “Зоря Полтавщини” вмістила фоторепортажі про жінок-трудівниць і віншування під рубрикою “Добре слово”.
• Указом Президії Верховної Ради України 38 багатодітних матерів з Полтавщини нагороджені орденами “Материнська слава” та медаллю “Медаль материнства” різних ступенів.
• У Лохвицькому районі поблизу селища Червонозаводське завершене будівництво міжколгоспного заводу сухих кормових дріжджів – найбільшого в республіці серед подібних підприємств. Щодоби тут виробляють понад 11 тонн високоефективної добавки до корму ВРХ. Заводські приміщення звели будівельники Лохвицької пересувної мехколони облміжколгоспбуду. Найбільший обсяг будівельно-монтажних робіт виконали бригади, очолювані Михайлом Пучкою і Петром Момотом.
• Полтавській області присуджений перехідний червоний прапор ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, Всесоюзної центральної ради профспілок і ЦК ВЛКСМ за кращі показники у виробництві й заготівлі цукрових буряків.
• За успіхи, досягнуті у всесоюзному соціалістичному змаганні, Білицьке міжрайонне об’єднання по відгодівлі ВРХ Кобеляцького району нагороджене такою ж відзнакою для підприємств із занесенням на Дошку пошани Виставки досягнень народного господарства СРСР.
• Подібну нагороду отримав Полтавський ордена Трудового Червоного Прапора нафтогазорозвідувальний трест за значне перевиконання плану приросту розвіданих запасів нафти, конденсату і газу.
• В Абазівці Полтавського району стала до ряду діючих станція обробки насіння багаторічних трав. За годину обробляється півтонни насінин. Новобудову зведено за 9 місяців замість 14. Роботи виконали виробничі підрозділи тресту спецробіт облміжколгоспбуду.

Відзнаки трудівників  і “привиди” на автобазі
Фельдшер швидкої допомоги Решетилівської районної лікарні, випускниця Полтавського медичного училища Людмила Деркач.
Відзнаки трудівників  і “привиди” на автобазі
Заправка літака для підживлення озимини міндобривами в Козельщинському районі.
Відзнаки трудівників  і “привиди” на автобазі
В обідню перерву. Механізатори колгоспу імені Гоголя, село Яреськи Шишацького району.
Відзнаки трудівників  і “привиди” на автобазі
Команда “Локомотив” – чемпіон Полтавщини з хокею.
Відзнаки трудівників  і “привиди” на автобазі
Актриса театру імені Гоголя Лариса Магазанник.
Відзнаки трудівників  і “привиди” на автобазі
Швачка Лохвицької швейної фабрики Наталія Омельченко.

• Колгоспники області взяли зобов’язання продати державі в 1978 році 4 мільйони 200 тисяч тонн цукрових буряків.
• У березні 1978 року газета повідомляла: з метою впорядкування роздрібних цін на окремі товари та послуги Державний комітет цін при Раді Міністрів СРСР знизив роздрібні ціни на такі товари: телевізори чорно-білого зображення – на 20%, холодильники – на 15%, одяг і текстильні вироби з капронових тканин, шерстяних тканин з синтетикою, пальта, напівпальта і куртки з штучного хутра – на 15%, трикотажні вироби для підлітків – на 30%. Одночасно підвищені роздрібні ціни на ювелірні вироби із золота і металів платинової групи у середньому на 60%, на бензин – до 15–20 копійок за літр.
• Критичні сигнали читачів: житлова контора тепловозоремонтного заводу не виконує обіцянок обладнати в підвалі будинку № 14 по провулку Ламаному у Полтаві дренаж, щоб припинити доступ ґрунтових вод. У селі Приліпка Козельщинського району не працює магазин.
• На будівництві дитячої лікарні в Кременчуці через погану організацію праці допущене значне відставання від графіка робіт. Народні контролери виявили в магазині “Готовий одяг” у Комишні Миргородського району, кількох крамницях Миргородського курортторгу на складах і в підсобках товари, відсутні в торгових залах.
• “Зоря Полтавщини” тримала на контролі житлове будівництво в області. Так, будівельно-монтажне управління № 2 тресту “Укрсхіднафтогазбуд” вкрай повільно споруджувало 70-квартирний будинок і гуртожиток у Гадячі, трест “Миргородсільбуд” допустив значне відставання на 16-квартирному будинку у Великій Багачці. Низькі темпи спорудження житла в будівельних кооперативах “Дніпро” в Полтаві і “Прогрес” у Пирятині.
• Газета аналізувала причини значної плинності кадрів на Полтавській кондитерській фабриці. З’ясувалося, що це – байдуже ставлення керівництва до створення належних побутових умов для працівників, волюнтаризм адміністрації. Тож і виходило, що з фабрики йшли за власним бажанням… директора. Лише за один рік з підприємства, де працює 550 людей, звільнилося 217.
• “Привиди на автобазі” – так називалася гумореска сатиричної добірки “Сорочинський ярмарок” про те, як вантажі возять… давно списані вантажівки з поламаними спідометрами, щоб неможливо було порахувати витрати пального. Автомашини самовільно переобладнують без внесення змін до технічної документації.
• У Полтаві відбувся республіканський семінар правових інспекторів праці та юрисконсультів підприємств. Місто прийняло і перший обласний зліт наставників лікувально-профілактичних, аптечних установ і підприємств медичної промисловості.
• Полтавський театр імені Гоголя поставив виставу за п’єсою французького письменника Оноре де Бальзака “Мачуха”.
• Молодий полтавський графік, член Спілки художників УРСР Володимир Попенко відзначений заохочувальною премією на Всесоюзному конкурсі молодих художників на кращий політичний плакат, організований Спілкою художників, Мінкультури СРСР, видавництвом “Плакат”. Раніше твори земляка експонувалися на міжнародній виставці “Сатира в боротьбі за мир”.
• Бюро обкому ЛКСМУ і правління обласної організації Спілки журналістів УРСР підбило підсумки конкурсу молодіжних сторінок місцевих газет за 1977 рік. Перше місце присудили молодіжній сторінці “Червоні вітрила” лубенської міськрайонної газети “Ленінська зоря”. Друге місце – гребінківській райгазеті “Серп і Молот”, яка випускає тематичну сторінку “Юність”. Третє присуджене чорнухинській районці “Нова праця”, де виходить сторінка “Бережи честь змолоду”. Колективи видань-переможців отримали почесні грамоти і грошові премії.
• У Кременчуці проходив республіканський кінофестиваль “Людина праці – на екрані”, організований Державним комітетом Ради Міністрів УРСР по кінематографії, Спілкою кінематографістів УРСР і редакцією “Робітничої газети”.
• “Зоря Полтавщини” відзначила 90-річчя від дня народження видатного педагога Антона Макаренка.
• Абсолютною чемпіонкою на республіканському турнірі зі спортивної гімнастики спортивного товариства “Спартак” за програмою майстрів спорту стала 13-річна полтавська школярка Людмила Котова. Дівчина завоювала також звання абсолютної чемпіонки країни, чотири рази піднявшись на вищу сходинку п’єдесталу. У командному заліку збірна України – на третьому місці.
• Звання чемпіона в змаганнях юніорів з легкоатлетичного кросу виборов на чемпіонаті СРСР у молдавському Тирасполі учень Кременчуцького медичного училища Володимир Бойченко. Фініш хлопця на 6-кілометровій дистанції виявився “золотим”.
• Чемпіоном Полтавської області з хокею 1978 року стала команда залізничників “Локомотив” обласного центру. Фіналісти – команда “КрАЗ” з Кременчука.

Сторінку підготувала
Ганна ЯЛОВЕГІНА.
Сканування фото
Лариси МОТРІЧЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий