“Вигравши чемпіонат,  я зробив свято для людей. Тепер вони влаштували його для мене”

“Вигравши чемпіонат, я зробив свято для людей. Тепер вони влаштували його для мене”

Житло в обласному центрі отримав чемпіон світу і Європи з боксу, заслужений майстер спорту України Олександр Хижняк
на прізвисько “Полтавський танк”

Разом із батьком піднімають імідж боксу
Квартира спортсмена – у добротному будинку дев’ятиповерхівки, щойно зданому в експлуатацію, потребує облаштування. Відтак кошти були виділені не тільки на її придбання, а й на необхідні внутрішні роботи.
Голова облдержадміністрації Валерій Головко, голова обласної ради Олександр Біленький разом з головою Федерації боксу України Володимиром Продивусом в урочистій обстановці за участю тренерів, друзів спортсмена, представників спортивної громадськості та журналістів вручили відповідні сертифікати. Близько 780 тисяч гривень спортсмену надала Федерація боксу України. У рамках обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту з обласного бюджету на вирішення соціально-побутових питань Олександру Хижняку виділили 500 тисяч гривень, а його батькові та за сумісництвом тренеру, теж Олександру Хижняку, – винагороду в сумі 100 тисяч гривень.
– Олександр Хижняк разом із батьком піднімають імідж боксу на Полтавщині, в Україні, захищають позиції нашої держави на світовій спортивній арені. Ми з Олександром Біленьким ініціювали виділення з обласного бюджету фінансової допомоги нашим чемпіонам на покращення їхніх побутових умов, бо важливою частиною успіху кожного спортсмена є як спортивна база, щоб продовжувати тренуватися й удосконалювати свою майстерність, так і побутові умови, в яких він перебуває. Влада не має права бути осторонь створення кращих умов для нашого чемпіона. Тож ми взяли на себе зобов’язання і його виконали, – зазначив Валерій Головко.
– На наступний рік обласна влада запланувала подарувати ще три квартири спортсменам, які здобули перемоги у спорті. Крім того, ми виплачували стипендії нашим дефлімпійцям, паралімпійцям за їхні досягнення. І в 2018-му не збавлятимемо фінансових обертів. Готові фінансувати досягнення полтавських спортсменів, щоб заохотити, мотивувати їх, аби вони прославляли наш край, – додав Олександр Біленький.
“Тренуюся, щоб здобувати нові перемоги”
Голова Федерації боксу України Володимир Продивус подякував представникам обласної влади за підтримку спорту.
– Мені дуже приємно, що місцева влада підтримує не тільки бокс, а й спорт загалом. Якщо проаналізувати результати змагань, то Полтава займає перше місце в Україні з боксу, – поінформував Володимир Продивус. – Звісно, потрібно покращувати умови, базу для тренувань, бо інфраструктура не в належному стані по всій Україні. За статистикою, нині в нас 2000 осіб на один спортзал. Працюємо над тим, щоб спортзалів було якомога більше, зокрема і в Полтаві. Сьогодні обговорювали ці питання. Як тільки мерія чи адміністрація виділить приміщення, ми готові його повністю обладнати, зробити ремонт, щоб можна було в нормальних умовах тренуватися й залучати більше дітей до занять спортом.
– Володимира Степановича Продивуса побачити в Полтаві дуже приємно. Це велика честь для мене, мого батька, Полтавщини, обласної влади, яка все робить для мене, для нових здобутків, результатів, підтримує, виділяє стипендію, – зауважив Олександр Хижняк. – Сьогодні хвилююся, напевно, навіть більше, ніж коли виграв чемпіонат світу. Тоді було легше, тому що там я зробив свято, а сьогодні всі ці люди зробили свято для мене й мого тренера – мого батька. Нині надзвичайно приємний час настав для мене, бо подарунків і привітань багато, але знову ж таки встаю зранку, роблю зарядку й тренуюся, бо потрібно здобувати нові перемоги й нові звання. Вже почалася підготовка до наступних навчально-тренувальних зборів, які стартують із нового року. Потім підуть нові змагання, чемпіонати, що стануть підготовкою до чемпіонату світу 2019 року.
Довідка “ЗП”.
Олександр Хижняк – український боксер-любитель. Чемпіон світу та Європи у 2017 році, чемпіон світу серед молоді у 2012-му, бронзовий призер Європейських ігор у 2015-му, призер чемпіонату Європи серед молоді, чемпіон України (2016 р.). Виступав у напівпрофесійній лізі WSB за команду “Українські отамани”.
Олександра Хижняка визнали кращим боксером 2017 року, а його батька і наставника – Олександра Хижняка-старшого – кращим тренером року. Наш земляк занесений до Національного реєстру рекордів як боксер, який здобув найбільшу кількість титулів – шість за 330 днів.

Анатолій ВАСЕВИЧ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий