Вихованка кременчуцького волейболу Ангеліна Хміль здобула визначну перемогу на чемпіонаті світу

Ангеліна Хміль (праворуч) та Тетяна Лазаренко (ліворуч).

Вперше в історії жіночого пляжного волейболу українські дівчата тріумфували на світовій першості. Як повідомив інтернет-портал telegraf.in.ua, вихованка кременчуцького волейболу Ангеліна Хміль та її напарниця Тетяна Лазаренко завоювали «золото» чемпіонату світу серед юніорів (U-21), що завершився у таїландському місті Пхукет.

Наші спортсменки впевнено пройшли груповий етап, перемогли у всіх трьох матчах та вийшли у плей-оф із першого місця. В іграх «на виліт» українки по черзі «винесли» спортсменок з Італії, Росії та Швейцарії. У фіналі наші дівчата зустрілися з іспанською збірною. Як повідомило suspilne.media, Іспанію представляли Даніела Альварез Мендоза та Софія Гонзалез Расеро, які до цього виграли абсолютно усі матчі на турнірі у двох сетах, не залишаючи жодних шансів супротивницям.
Українська пара змогла виграти перший сет завдяки ривку наприкінці партії – 21:17. Натомість у другому сеті з перших розіграшів у відрив пішли іспанки. Українки наздоганяли їх, у деякі моменти навіть скорочували відставання до мінімуму (18:19), але у вирішальний момент супротивниці «дотисли» – 21:18. Отже, доля «золота» вирішувалася в третьому сеті фінального матчу. Одразу на старті партії трапився момент, який суттєво вплинув на хід ключового сету – Даніела Альварез Мендоза травмувала плече. Іспанки взяли медичний тайм-аут, затейпували плече волейболістки, вона повернулася на майданчик, але «робочою» правою рукою повноцінно володіти вже не могла…
Та навіть попри цю травму іспанкам спочатку вдалося заволодіти ініціативою – вони повели в рахунку 14:12, заробили два матчболи. Але, граючи на Мендозу, українки спочатку відіграли ці матчболи, потім ще один – 15:15. А далі з першого свого матчболу змогли «закрити» матч, разом з ним виграючи і «золото» першості світу – 17:15.
Варто зазначити, що лише тижнем раніше український дует вже підіймався на подіум чемпіонату світу. У тому ж Пхукеті 11 лютого фінішував юніорський чемпіонат U-19, на якому наші 18-річні спортсменки були третіми, здолавши у «бронзовому» поєдинку збірну США (21:15, 21:19). Одразу після першого чемпіонату світу вони заявилися на другий, у старшій віковій категорії, і (хоч і не без впливу травми супротивниці, але великий спорт не терпить сентиментів) стали кращими у світовому рейтингу. Ця перемога по-справжньому історична. Українські дівчата ще ніколи не виборювали «золото» світової першості. Та й взагалі в історії вітчизняного пляжного волейболу було лише одне «золото», яке здобули чоловіки (Сергій Попов та Валерій Самодай) на світовій першості серед спортсменів до 18 років у далекому 2009 році.
За даними «ТелеграфЪ», Ангеліна Хміль розпочинала займатися волейболом у Кременчуці (тренер – В. Ю. Гончаренко), потім переїхала до Запоріжжя. «Пишаюся, що маю можливість захищати честь своєї країни і виступати під синьо-жовтим прапором. Хочу сказати величезне спасибі всім за ту підтримку та теплі слова, які отримала наша команда», – написала Ангеліна у себе в Instagram.

За матеріалами відкритих інтернет-джерел.